Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Tomek Wędrowniczek znów odwiedził Słubice

Tomasz Pawłowski, zwany Tomkiem Wędrowniczkiem, zawitał dziś, 5 marca 2019 roku, do Słubic. - Jestem w waszym mieście już chyba 15 raz - mówił. Burmistrzowi Mariuszowi Olejniczakowi i wiceburmistrz Adrianie Dydynie-Maryckiej opowiedział o swoich niecodziennym hobby. – Od 29 lat odwiedziłem już 4043 samorządy w całej Polsce! – nie krył dumy 49-letni rencista z Gniezna.

Każda wizyta zostawia ślad w jego kronikach, których uzbierało się już 115. Są tam zdjęcia z samorządowcami, życzenia od nich, wizytówki… -Niesamowity człowiek! Chodząca encyklopedia wiedzy o ludziach tworzących samorządy – nie krył podziwu burmistrz Mariusz Olejniczak. – A wiecie, kto jest najstarszym samorządowcem w Polsce? – egzaminował pracowników magistratu pan Tomek. – Tadeusz Ferenc , który ma 79 lat i od 2002 roku jest prezydentem Rzeszowa - odpowiedział.

Sypał jak z kapelusza nazwiskami samorządowców, których poznał w ciągu swoich wędrówek. Na jego liście, którą ciągle uaktualnia, jest 377 prezydentów miast, 642 burmistrzów, 369 starostów… - Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby ktoś mnie nie przyjął – mówił.

Jest osobą niepełnosprawną, z wielkimi pokładami optymizmu. Podróże po Polsce dają mu wiele radości. Do Słubic przyjechał ze Świebodzina, wcześniej był w Kostrzynie, od nas wybierał się do Rzepina… Podróżuje autobusami, pociągami. – Cały czas jestem w drodze – mówił. Przydomek, jaki do niego przylgnął, nie jest więc ani trochę przesadzony.

Autor: Beata Bielecka | 5 marca 2019

Wróć Drukuj

facebook google plus one