Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Miejskie Święto Hanzy 2019? Będzie kosmicznie pięknie i nieziemsko rozrywkowo!

Koncerty zespołów Bajm, Sound &Grace, Enej i Weekend - to tylko część atrakcji, które dwumiasto przygotowało na tegoroczne Miejskie Święto Hanzy, które odbędzie się od 12 do 14 lipca. Czeka nas kosmiczna zabawa, bo w końcu mamy w tym roku 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu. Zaprosimy też mieszkańców na warsztaty taneczne, wokalne, muzyczne, teatralne, których efektem finalnym będą widowiska taneczne, performance i plenery artystyczne. Pełny program znajdziecie Państwo w załączniku.

W ramach Miejskiego Święta Hanzy oprócz atrakcji muzycznych na dużej scenie przy Collegium Polonicum, przygotowujemy dla mieszkańców dwumiasta mnóstwo atrakcji, warsztatów artystycznych, zakończonych wspólnymi koncertami, widowiskami audiowizualnymi zsynchronizowanymi z ambitną muzyką elektroniczną, serwowaną przez lokalnych młodych twórców. Wszystko to w nowej lokalizacji – w parku na placu Przyjaźni. Dzięki unijnemu dofinansowaniu, projekt „Kultura, głupcze! Wzmocnienie strategicznego partnerstwa w obszarze kultury – etap I”, realizowany przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury wraz z Forum Kleista, wszedł w fazę przygotowań do tegorocznego Miejskiego Święta Hanzy. W ramach imprezy na placu Przyjaźni powstanie Kosmiczna Przestrzeń dla mieszkańców dwumiasta.

Lokalsi zapraszają na warsztaty

- W ramach projektu zostanie przeprowadzonych łącznie 200 warsztatów artystycznych, związanych tematycznie z imprezami misyjnymi SMOKa - mówi dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Stefański. - Zaczynamy od Miejskiego Święta Hanzy, przygotowując dla mieszkańców warsztaty z wielu dziedzin – muzyczne, audio-wizualne, teatralne, wokalne, taneczne. Chcemy wykorzystać kreatywny potencjał drzemiący w naszych mieszkańcach tak, by również oni współtworzyli program artystyczny naszego święta. Te wszystkie aktywności prowadzą do oddolnego świętowania. Kosmiczne wydarzenia przygotowujemy lokalnie, korzystając z doświadczenia, pasji i talentu lokalnych twórców amatorów, zaangażowanych w artystyczny rozwój naszej małej ojczyzny. Wszystkie działania mają charakter otwarty i są przeznaczone dla chętnych – do projektu mogą się zgłosić osoby w każdym wieku, z Polski i z Niemiec - dodaje. Efekty warsztatów będzie można zobaczyć podczas tegorocznego Miejskiego Święta Hanzy, i jego kosmicznej odnogi – statku z Kapitanem Planetą i Gwiezdnymi Wojnami.

Będzie kosmicznie i fantastycznie!

Spotykamy się na placu Przyjaźni 13 i 14 lipca, gdzie przez dwa dni królować będzie tematyka kosmiczna. A to za sprawą 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu. - W lipcu 1969 roku Apollo 11 wszedł na orbitę Księżyca. Armstrong i Aldrin przeszli do modułu księżycowego, który został odłączony i rozpoczął historyczne lądowanie. Astronauci wylądowali na Księżycu 20 lipca 1969 roku. Nawiążemy do rocznicy i uczcimy ją lokalnie. Na placu Przyjaźni powstaną kosmiczne dekoracje, artyści przygotują kosmiczne warsztaty, a występy artystyczne sięgną gwiazd - zapewnia T. Stefański. 

Tak przedstawia się program Miejskiego Święta Hanzy

Scena główna w Słubicach

Piątek

19:00 lokalny program artystyczny. Zespoły taneczne działające przy SMOK

20:00 Łukasz Łyczkowski & 5 RANO. To rock&roll w najczystszej postaci, nieokiełznane dzikie riffy i szczere do bólu teksty. Frontman grupy jest laureatem programu Voice of Poland.

22:00 ENEJ. Niezwykle energetyczna muzyka na pograniczu folku i ska, wzmocniona rockowym brzmieniem oraz tradycyjną ukraińską nutą. Potężna dawka świeżej młodzieńczej energii, melodyjnych kompozycji i wspaniałego kontaktu z publicznością.

00:15 WEEKEND. Popularny boysband wykonujący muzykę z pogranicza gatunków disco polo, dance i elektronicznej muzyki tanecznej, który wykreował liczne hity śpiewane w wielu polskich domach.

Sobota

18:30 The Meänland - Tornio / Haparanda. Zespół z naszych miast partnerskich Tornio/Haparanda grający popularne światowe hity w ciekawych aranżacjach utrzymanych w stylistyce reggae.

20:00 SOUND & GRACE. Chór wykonujący muzykę z pogranicza gospel, soul, R&B i funk. Wokaliści wraz z żywiołowymi instrumentalistami mieszają, przeplatają, łączą i eksperymentują, czerpiąc z bogatych zasobów światowego dziedzictwa muzycznego. Prawdziwa bomba pozytywnej energii.

22:30 BAJM. Legenda polskiej sceny muzycznej, działająca z ogromnym powodzeniem już od 1978 roku. Beata Kozidrak charyzmatyczna wokalistka dysponująca 4-oktawową skalą głosu jest znakiem rozpoznawczym grupy od momentu jej powstania.

00:00 MASTERS. Jeden z czołowych zespołów wykonujących muzykę disco polo i dance, gwarantuje gorące rytmy i roztańczoną rozrywkę.

Kosmos Przyjaźni – program wydarzenia 12 lipca

Inauguracja na moście - Performance teatralno-muzyczny zapowiadający Kosmos Przyjaźni 13 i 14 lipca, plac Przyjaźni Słubice

13 lipca, start godzina 12.00

12.00 – 18.00 • występy lokalnych artystów i grup warsztatowych: Edyta Kręgiel z grupą wokalistów, Piotr Pakulski i chór Konsonans, Robert Kliszczak i show taneczne w stylu break dance i hip hop, Olga Szabelko z grupą taneczną, Henryk Lechelt i Studio Tańca BOHEMA, kreatywne warsztaty budujemy Słubfurt • warsztaty dla mieszkańców • animacje i atrakcje dla dzieci • dmuchańce • plenery artystyczne • strefy relaksu i wypoczynku • Food tracki

18.00 – 4.00 Elektroniczne lądowanie na Księżycu z Between _us – alternatywna scena z elektroniczną muzyką taneczną. W programie: pokazy VJ, warsztaty DJ, gra światłem, strefa chillout

od 20.00 – Koncert w charakterze show muzyczno-artystycznego. Wystąpią: INKAA & THE VULVERINAS oraz DJ’s z kolektywu Between _us

14 lipca, start 12.00

12.00 – 18.00 Występy lokalnych artystów, warsztaty dla mieszkańców, animacje i atrakcje dla dzieci, dmuchańce, plenery artystyczne, strefy relaksu i wypoczynku

Autor: Beata Bielecka | 3 czerwca 2019

Załączniki do pobrania:

Wróć Drukuj

facebook google plus one