Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Plac Bohaterów zmienia się z dnia na dzień. Jesienią będzie tu ładne miejsce do odpoczynku!

- Cieszę się, że prace idą zgodnie z harmonogramem i jesienią będziemy mogli udostępnić mieszkańcom ten plac, który po przebudowie stanie się atrakcyjnym miejscem do wypoczynku - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. Wybrał się tam ostatnio ze skarbnikiem gminy Rafałem Dydakiem, żeby obejrzeć co zostało już zrobione.

Obecnie na placu montowane są m.in. urządzenia do zabawy dla dzieci. Wszystkie stoją na bezpiecznej, syntetycznej nawierzchni, która zamortyzuje ewentualny upadek malucha. Obok budowane są siedziska, które będą idealnym miejscem dla rodziców czuwających nad dziećmi bawiącymi się w tej części placu. Nowych siedzisk i ławek będzie na placu ok. 60.

Powstało tu też miejsce na mobilną scenę, tak by można było tu urządzać imprezy plenerowe. Gotowe są już alejki spacerowe, przygotowane jest miejsce pod fontannę, która zostanie atrakcyjnie podświetlona. Posadzona została już też część roślin, które dodadzą kolorów temu miejscu i stworzą przyjemne otoczenie.

Inwestycja, która rozpoczęła się na początku roku, od budowy parkingów, zgodnie z umową, ma być gotowa w końcówce listopada. Niewykluczone jednak, że wykonawca - słubicka firma Eurokop Invest - upora się z nią wcześniej.

Na przebudowę placu Bohaterów gmina Słubice przeznaczyła 4,3 mln zł.

Autor: Beata Bielecka | 11 lipca 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one