Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Na słubickim cmentarzu powstanie kolumbarium

Przy kaplicy cmentarnej powstanie, jeszcze w tym roku, ściana z 21 niszami, gdzie będzie można chować urny z prochami. Budowę kolumbarium sfinansuje gmina. Wyda na nie blisko 51 tys. zł.

Więcej Drukuj

Zrobiło się jaśniej i bezpieczniej

Kolejnych 11 lamp solarnych postawił samorząd na terenie gminy. Jaśniej jest teraz przy kilku ulicach w Słubicach, a także w sołectwach. Na nowe lampy wydaliśmy z budżetu blisko 55 tys. zł.
Jak wyjaśnia burmistrz Tomasz Ciszewicz lampy solarne stawiamy w tych miejscach, gdzie trudno by było podłączyć tradycyjne oświetlenie. W sumie jest ich już w gminie 90. Te nowe świecą już w Słubicach przy ul. Ogrodowej (koło garaży), na ul. Drzymały, osiedlu Zielone Wzgórza (ul. Wschodnia i Północna), a także na terenach wiejskich. Trzy lampy solarne pojawiły się na osiedlu Widok w Kunowicach (przy Diamentowej, Złotej i w parku wiejskim – tę ostatnią sfinansowano w ramach inicjatywy lokalnej), a także w Kolonii Nowy Lubusz (lampa sfinansowana z funduszu sołeckiego), dwie lampy gmina postawiła też w Drzecinie (jedną sfinansowano także z funduszu sołeckiego).

Więcej Drukuj

„Miś Uszatek” będzie mógł przyjąć więcej dzieci

O 50 miejsc gmina zamierza rozbudować przedszkole samorządowe „Miś Uszatek” przy ul. Podchorążych. Burmistrz zaakceptował już wstępną koncepcję projektanta. Budynek o powierzchni ponad 450 mkw, z dwoma nowymi oddziałami przedszkolnymi, miałby być realizowany z przyszłorocznego budżetu. W tym roku gmina sfinansuje projekt i wystąpi o pozwolenie na budowę.

Więcej Drukuj

Każdy może pomóc wygrać pieniądze dla osób niepełnosprawnych

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie przystąpił do współzawodnictwa w ramach programu „odLOTTOwa jazda”. Do wygrania jest 150 tys. zł z przeznaczeniem na organizację pikników integracyjnych dla osób niepełnosprawnych i remont świetlicy. Czy szkole uda się wygrać te niemałe pieniądze? To zależy od mieszkańców całego powiatu słubickiego.

Więcej Drukuj

Berlin zaprasza na Długą Noc Muzeów

80 muzeów, 800 imprez, 1 bilet – 19 sierpnia odbędzie się 37. berlińska noc muzeów. Od 18.00 w sobotę, do 2.00 w nocy w niedzielę, na turystów będą czekały wystawy w najważniejszych berlińskich muzeach, koncerty i spektakle. Bilet kosztuje 18 euro (ulgowy 12 euro). Umożliwi nie tylko wejście do wszystkich muzeów, ale też transport między nimi.

Więcej Drukuj

Zaproszenie do udziału w konsultacjach

Przypominamy o trwających konsultacjach społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji.

Więcej Drukuj

Awaria linii telefonicznych w Urzędzie Miejskim

Szanowni Państwo!

Z przyczyn od nas niezależnych nie można się do nas dodzwonić na numery telefonów zaczynające się od 95 7372... Awaria jest usuwana. Planowany termin usunięcia awarii - godzina 12:00. Można kontaktować się z nami dzwoniąc pod numer
95 758 36 71.
Jest to jedna linia - może obsłużyć tylko jedną rozmowę w w danym momencie. Prosimy o wyrozumiałość.

Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej Drukuj

ZUS wspiera „500+”. Wnioski przez internet

Od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenie z programu ,,Rodzina 500+” przez internet, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Jak przyznają sami rodzice, to ogromne ułatwienie.

Więcej Drukuj

Jakub Czak: Kocham rywalizację!

- Kiedy zaczynałem, nie myślałem w ogóle, że zajdę tak daleko. Robiłem to z czystej przyjemności – mówi słubiczanin Jakub Czak, świeżo upieczony wicemistrz Polski na 110 m przez płotki w kategorii ,,junior młodszy".

Więcej Drukuj

Przetarg rozstrzygnięty. Aleja Niepodległości do remontu!

1,4 mln zł przeznaczy gmina ze swojego budżetu na remont alei Niepodległości. Przetarg wygrała krośnieńska firma Kontrakt, z którą gmina podpisze wkrótce umowę. Prace mają potrwać około dwóch miesięcy. Ich finisz jest spodziewany na koniec października.
Głównym elementem przebudowy będzie zerwanie dotychczasowej nawierzchni z polbruku i wylanie trzech warstw asfaltu. Do tego dojdą nowe krawężniki, a w późniejszym etapie również oznakowanie poziome, które nie było zawarte w przetargu. W związku z remontem mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Ulica będzie remontowa etapami i zamykana częściowo.
Ponieważ koszt przebudowy drogi okazał się wyższy niż zakładaliśmy, gmina zrezygnowała na razie z zaplanowanej budowy pierwszego fragmentu ścieżki rowerowej w kierunku Górzycy. Inwestycja ta będzie realizowana w późniejszym czasie.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony pn. Gmina Słubice miejscem kształcenia "ku przyszłości" - stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy: wyposażenie laboratoriów

Więcej Drukuj

Segregujmy śmieci. Gdzie się da!

Gmina kupiła estetyczne pojemniki, które pozwolą mieszkańcom segregować odpady m.in. w parkach czy na placach zabaw. Część z nich już stoi, na dostawę kolejnych czekamy.

1 lipca weszły w życie przepisy, które zobowiązują mieszkańców do segregowania śmieci także w przestrzeni publicznej. Gmina ma 5 lat na dostosowanie się do tych przepisów. Pierwszy krok już zrobiła kupując plastykowe pojemniki i wielokomorowe kosze w estetycznej drewnianej obudowie. Pojemniki, do których można wrzucać odpady(papier, szkło i plastyk) już stoją przy: placu zabaw na osiedlu Słowiańskim oraz przy ul. Kochanowskiego, a przy placu Wolności jest pojemnik na psie odchody. 15 czterokomorowych koszy pojawi się natomiast, we wrześniu, w parkach w mieście, na deptakach przy ul. Jedności Robotniczej oraz ul. Kochanowskiego. Na zakup nowych pojemników do segregacji śmieci gmina wyda ok. 55 tys. zł.

Więcej Drukuj

Renta czy emerytura? Co wybrać żeby nie stracić?

Osoby, które pobierają rentę z tytułu niezdolności do pracy, a w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października będą mogły przejść na emeryturę muszą pamiętać, że nie zawsze będzie ona korzystniejsza niż dotychczas pobierane świadczenie.

Więcej Drukuj

Studia podyplomowe z ubezpieczeń społecznych zagoszczą na gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyża

Na Akademii im. Jakuba z Paradyża trwa nabór na studia podyplomowe na kierunku Ubezpieczenia Społeczne. Oferta skierowana jest do osób pracujących w ZUS bądź chcących związać z nim swoją zawodową przyszłość oraz wszystkich zainteresowanych tematyką ubezpieczeń społecznych.

Więcej Drukuj

Dzieci polubiły to miejsce w urzędzie

Przy Urzędzie Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich powstał kącik dla dzieci. W czasie gdy rodzice załatwiają w magistracie swoje sprawy, maluchy mają gdzie porysować czy poczytać bajki. - Ten kącik to świetna sprawa i duże ułatwienie dla rodziców – chwali Justyna Horbatowska. Gdy ona załatwiała sprawy w urzędzie, jej dwie córeczki od razu pobiegły się pobawić do kącika dla maluchów.

Więcej Drukuj

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami apeluje:- NIE PORZUCAJ!

Już po raz kolejny Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce realizuje kampanię wakacyjną „NIE PORZUCAJ!”. W miesiącach letnich liczba porzuconych zwierząt wzrasta co roku o 30 proc.! Hasło tegorocznej kampanii „NIE PORZUCAJ!” brzmi: „Porzucając członka rodziny, zasługujesz by potraktowano cię tak samo!” Pamiętajmy, że krzywdy wyrządzone bezgranicznie ufającemu nam zwierzęciu, wrócą do nas po latach.

Więcej Drukuj

Specjaliści podpowiedzą jak zdobyć pieniadze na własny projekt

Jak dostać 5 tys. zł na realizację ciekawego pomysłu? Po pierwsze, trzeba ten pomysł stworzyć. Po drugie, mieć ekipę, z którą chce się go zrealizować. Po trzecie, napisać wniosek i złożyć go w konkursie „Startuj z FIO”. Pomoc oferują specjaliści z Sektora 3 Słubice. Organizują spotkanie dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o warunkach konkursu. Podczas kolejnego Podwieczorku Obywatelskiego, który odbędzie się w środę,9 sierpnia o 10.00 w Sektorze 3 Słubice, eksperci z fundacji Ad Rem przedstawią szczegóły konkursu „Startuj z FIO”. Na złożenie wniosku jest czas do 12 sierpnia.

Więcej Drukuj

Gmina sprzeda drewno z wycinki na cmentarzu

Gmina Słubice ogłosiła II przetarg ofertowy nieograniczony na sprzedaż drewna opałowego pozyskanego z wycinki drzew na cmentarzu komunalnym w Słubicach. Szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej- http://bip.slubice.pl/?c=838

Więcej Drukuj

Tu niepełnosprawni uczą się życia

- Te treningi są po to, żeby pokazać chociażby, jak prać, ile wsypać proszku, a ile wlać płynu, jak ugotować obiad…To takie proste rzeczy, ale nie dla każdego. Nam zależy, żeby nasi podopieczni umieli później zrobić to sami w domu – tłumaczy Joanna Sierżant – Rekret ze Stowarzyszenia po PROstu, które od września przejmie prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy, znajdującego się obok Ośrodka Pomocy Społecznej.

Więcej Drukuj

Na ciekawe pomysły są pieniądze

Zajęcia dla najmłodszych, organizacja czasu wolnego dla seniorów, wyjazd dla osób niepełnosprawnych, a może interesująca inicjatywa ekologiczna? Ruszył kolejny konkurs na mikro dotacje. Młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą zdobyć do 5 tys. złotych. Wystarczy dobry pomysł i chęci, by coś zrobić.

Więcej Drukuj

Oderturm czeka na biegaczy

150 metrów, 24 piętra z 511 schodami - bieg na sam szczyt frankfurckiego Oderturmu to już tradycja. 16. edycja tego sportowego wydarzenia odbędzie w sobotę, 26 sierpnia br. o 10.00. zbierają punkty do klasyfikacji generalnej, finał całej imprezy zaplanowany jest na 15 października 2017 r. w Münster.

Więcej Drukuj

Lampy świecą? Trwa ich konserwacja!

Dziś, 31 lipca, trwają prace przy konserwacji oświetlenia ulicznego. Z tego powodu w ciągu dnia mieszkańcy mogą zobaczyć włączone lampy.

Więcej Drukuj

Z powodu urlopu burmistrza nie ma przyjęć mieszkańców

W dwa najbliższe wtorki: 1 i 8 sierpnia odwołane zostały przyjęcia mieszkańców. Powodem jest urlop burmistrza Tomasza Ciszewicza, który tradycyjnie we wtorki spotyka się z mieszkańcami gminy.

Więcej Drukuj

Praca dla gońca w słubickim Urzędzie Miejskim

Burmistrz Słubic zatrudni osobę na stanowisku gońca. Miejscem wykonywania pracy - teren miasta. Do zadań gońca należeć będzie przygotowanie korespondencji do doręczenia, doręczenie jej oraz rozliczenie korespondencji doręczonej. Umowa o prace zawarta zostanie na czas określony. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: Urząd Miejski w Słubicach, ul. Akademicka 1, lub złożenie w siedzibie urzędu - pokój nr 118, do 11 sierpnia 2017 r.

Więcej Drukuj

Głośna próba syren alarmowych.

W ramach treningu i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnia 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godzinie 17.00 na obszarze Województwa Lubuskiego ( Gminy Słubice ) zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych, wyemitowany zostanie sygnał akustyczny – ciągły dźwięk syreny trwający 1 minutę.

Więcej Drukuj

Zaproszenie

Informujemy o ponownym otwarciu Punktu Konsultacyjnego. Interesanci przyjmowani będą w dniach: 26.07., 02.08., 09.08., 16.08. w godzinach 14:00 – 16:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Słubicach przy ul. Akademickiej 1, w sali konferencyjnej nr 233 na drugim piętrze.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na budowę pomnika Pamięci Zesłańców Sybiru i Niepodległości przy Placu Sybiraków w Słubicach

Ogłoszenie w BZP nr 558435-N-2017 z dnia 2017-07-26 r.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony pn. Dostawa sprzętu oraz oprogramowania dla Gminy Słubice w ramach projektu: „Rozwój społeczeństwa informacyjnego na terenie partnerstwa: Gminy Słubice, Gminy Cybinka, Gminy Rzepin, Gminy Ośno Lubuskie oraz Gminy Górzyca"

Więcej Drukuj

W „dwójce” remont goni remont

290 tys. zł przeznaczyła gmina na wymianę instalacji elektrycznej w szkole podstawowej i gimnazjum przy ul. Wojska Polskiego. To kontynuacja ubiegłorocznej inwestycji, w ramach której podobne prace jakie są prowadzone obecnie na piętrze szkoły, wykonano wcześniej na parterze. Ale to nie wszystko!

Więcej Drukuj

Tę wystawę warto zobaczyć. Artysta pięknie kadruje rzeczywistość

Stepan Grygar, uważany za pioniera czeskiej fotografii konceptualnej wystawia swoje prace w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Można je tam oglądać do końca wakacji. Na wystawę artysty, który obecnie uczy na wydziale designu i sztuki Ladislava Sutnara na Uniwersytecie w Pilznie, składa się ponad 30 czarno-białych prac.

Więcej Drukuj

Dla katolików to był ważny czas

Pochodząca z sanktuarium Monte Sant’Angelo we Włoszech figura Michała Archanioła nawiedziła w ostatni weekend Słubice. W kościele pw. Ducha Świętego przez trzy dni (21-23.07.2017) odbywały się nabożeństwa i uroczystości religijne.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza czwarty przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 5 stanowiącego własność Gminy Słubice położonego w Słubicach przy ulicy Sienkiewicza 6 wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu.

Przetarg odbędzie się 21 września 2017 r. o godzinie 1100 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Słubicach przy ul. Akademickiej nr 1 ( II piętro ).

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony pn. „Gmina Słubice miejscem kształcenia "ku przyszłości" - stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy: Remont i adaptacja pomieszczeń w placówkach edukacyjnych na potrzeby realizacji projektu.”

Ogłoszenie w BZP nr 556908-N-2017 z dnia 2017-07-24 r.

Więcej Drukuj

W Szkole Podstawowej nr 2 powstaje oddział przedszkolny

W słubickiej "dwójce" trwa obecnie gruntowny remont pomieszczeń przeznaczonych na oddział przedszkolny. Gmina wyda na to ponad 65 tys. zł (remont i wyposażenie). Prace potrwają do 20 sierpnia. Dzięki tej inwestycji do oddziału przedszkolnego będzie można przyjąć od września 25 maluchów. Chętnych nie brakowało, dlatego wszystkie miejsca zostały już rozdysponowane. Dzieci będą tu korzystać z takiej samej oferty, jaka jest w gminnych przedszkolach. W sumie w tym roku do samorządowych placówek przyjęliśmy 249 przedszkolaków. Miejsca w Słubicach zabrakło dla 23 maluchów. Mamy natomiast jeszcze wolne miejsca w oddziałach i punktach przedszkolnych w Golicach, Kunowicach i Świecku (57).

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 203/2017 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 21 lipca 2017 r.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 204/2017 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 21 lipca 2017 r.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 202/2017 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 21 lipca 2017 r.

Więcej Drukuj

Program 500+? Trzeba złożyć wnioski!

Rodziny, które dostają pieniądze w ramach programu 500+ będą musiały złożyć wnioski o ponowne przyznanie tych świadczeń w kolejnym okresie, który rozpoczyna się 1 października 2017. Wnioski przyjmowane będą od 1 sierpnia do końca września. Można je składać drogą elektroniczną, za pomocą systemów teleinformatycznych wskazanych przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej bądź osobiście.

Więcej Drukuj

W przedszkolu jeszcze wygodniej i ładniej

Prawie 100 tys. złotych przeznaczamy z budżetu gminy na inwestycje w Przedszkolu Samorządowym nr 4 w Słubicach. Trwa tam modernizacja wejścia do placówki, remontowane są łazienki, zamontowany zostanie separator tłuszczów. Od strony południowej zamontowano rolety zewnętrzne w oknach sal dla dzieci, żeby w upalne dni zatrzymać promienie słoneczne.

Więcej Drukuj

Ruszyła rekrutacja do Środowiskowego Domu Samopomocy

Od 1 września 2017 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Słubicach będzie prowadzony przez Stowarzyszenie po PROstu. Pracownię Rozwoju Osobistego w Słubicach.
Od kilku lat członkowie stowarzyszenia zajmują się działaniami na rzecz osób z różnymi niepełnosprawnościami a prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy jest rozszerzeniem ich zadań o ofertę dla dorosłych osób z zaburzeniami psychicznymi.
Już teraz rozpoczęła się rekrutacja nowych uczestników.

Więcej Drukuj

W koszach darów słubiczanie zostawili serca

W tę akcję, zorganizowaną przez słubiczan i frankfurtczyków, zaangażowali się mieszkańcy całego pogranicza. - Dzięki pomocy mediów zbiórka dla hospicjum
w Wilnie przerosła nasze oczekiwania – mówi ksiądz Rafał Mocny z Katolickiego Centrum Studenckiego w Słubicach.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o przystąpieniu do konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Słubice na lata 2017-2023

Na początku września 2016 r. Gmina Słubice, w ramach projektu współfinansowanego z Funduszu Spójności realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, rozpoczęła procedurę zmierzającą do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji, zwanego dalej GPR, w oparciu o przepisy ustawy o rewitalizacji, która określa zasady oraz tryb przygotowania, prowadzenia i oceny rewitalizacji.

Więcej Drukuj

Wieża Kleista opowie historię. Bruksela da nam pieniadze na budowę!

To już pewne. Dostaniemy 1,1 mln euro na budowę Wieży Kleista. 12 lipca polsko-niemiecki Komitet Monitorujący ogłosił listę inwestycji, które zostaną sfinansowane z pieniędzy unijnych. W ramach tego projektu zostanie również podświetlony most łączący Słubice i Frankfurt. - Jestem przekonany, że zyskamy atrakcję turystyczną – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz i wspomina, że w przeszłości Wieża Kleista była ulubionym miejscem wycieczek mieszkańców i turystów.

Więcej Drukuj

Frankfurtczycy i słubiczanie zbierają pieniądze na odbudowę gorzowskiej katedry

W niedzielę, 16 lipca we Frankfurcie, zainaugurowana została zbiórka pieniędzy na odbudowę gorzowskiej katedry, która ucierpiała w pożarze. W południe zabrzmiały dzwony Kościoła Mariackiego, które można usłyszeć tylko w wyjątkowych momentach. Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki ze wzruszeniem wspominał to tragiczne wydarzenie i dziękował za wsparcie. Władze Frankfurtu przekazały już 10 tys. euro, a parafie katolicka i ewangelicka otworzyły specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze. Zbiórka trwa też wśród słubiczan.

Więcej Drukuj

Asfalty cieszą mieszkańców. Trwają remonty dróg

Do piątku, 21 lipca, firma Infrakom, zakończy remonty fragmentów ulic: Wrocławskiej, Akademickiej, Łokietka, Podchorążych, Wschodniej, Nocznickiego i skrzyżowania przy Rzepińskiej w Słubicach oraz Szmaragdowej, Srebrnej i Diamentowej w Kunowicach. Gmina przeznaczyła na tę inwestycję 432 tys. zł. Natomiast do końca lipca krośnieński Kontrakt pokryje asfaltem fragmenty ulic: Konstytucji 3 Maja, Jagiellończyka, Prostej, Witosa, Grzybowej, Piskiej i Wschodniej, a także Zielonej i Słonecznej w Golicach, odcinek drogi w Drzecinie i dwa kawałki w Rybocicach. Nowe nawierzchnie będą też w Kunowicach, na ulicy: Turkusowej, Złotej, Szkolnej, Łąkowej i fragmencie osiedla Słonecznego. Prace te będą kosztować 660 tys. zł. Przy ulicy Konopnickiej i placu Wolności budowane są parkingi, na które gmina wyda 150 tys. złotych. W planach są kolejne miejsca postojowe dla kierowców. Będą kosztować 50 tys. zł. Gmina ogłosiła już też przetarg na przebudowę alei Niepodległości. Przeznaczy na to 1,2 mln złotych. 170 tys. zł pójdzie natomiast na budowę pierwszego odcinka (550 metrów) ścieżki rowerowej na wale za Nowym Lubuszem.

Więcej Drukuj

Koncertowali na całym świecie. W czwartek zagrają u nas!

20 lipca zapraszamy na stadion Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gdzie będzie okazja posłuchać m.in. znanych utworów muzyki rozrywkowej w wykonaniu orkiestry Grandioso. Koncert rozpocznie się o 17.00, ale poprzedzi go przemarsz werblistek. O 17.45 będzie też pokaz musztry paradnej oraz parady marszowe. Wstęp bezpłatny.

Więcej Drukuj

Miejskie Święto Hanzy? Ale to była zabawa!

Dawid Kwiatkowski porwał młodych, Zakopower starszych, a Grzegorz Turnau...dzieci. Najmłodsi bawili się też świetnie w miasteczku hanzeatyckim, słubiczanie i frankfurtczycy obejrzeli również pokaz sztucznych ogni i podziwiali zespoły muzyczne z naszych miast partnerskich.

Więcej Drukuj

Oni biegając pokonują granice

Hannes Hӓhnel z Frankfurtu, po raz kolejny, zwyciężył w „Biegu bez granic”, zorganizowanym podczas Miejskiego Święta Hanzy. W pierwszej trójce byli także Felix Ledwig (Frankfurt) oraz Paweł Brajan z Nowej Soli. W najlepszej dziesiątce (9.miejsce) znalazł się słubiczanin Rafał Borowiak.

Więcej Drukuj

W dwumieście Słubice/Frankfurt powitaliśmy nowych mieszkańców

Już po raz czwarty, w trakcie Miejskiego Święta Hanzy, burmistrzowie Słubic i Frankfurtu: Tomasz Ciszewicz i dr Martin Wilke, zaprosili na spotkanie nowych mieszkańców obu miast. W niedzielę, 16 lipca, w Collegium Polonicum w Słubicach gościliśmy osoby, które w tym roku zamieszkały nad Odrą. Zaproszenie przyjęło ponad 120 osób z rodzinami.

Więcej Drukuj

W Słubicach gościmy przedstawicieli naszego partnerskiego miasta z Ukrainy

Nikolai Noha, mer Szostki i jego zastępca Elena Krawczenko oraz reprezentacja zespołu Szarm przyjechała do Słubic, żeby wziąć udział z nami w Miejskim Święcie Hanzy. – Jestem u was po raz drugi i widzę, że przez ostatnie cztery lata, jakie minęły od poprzedniej mojej wizyty, miasto jeszcze bardziej wypiękniało – chwalił mer. Był też pod wrażeniem współpracy z Frankfurtem. – To niesamowite, że dwa kraje tworzą jedno miasto – podkreślał. Dodał, że takie wzorce chciałby przenieść na pogranicze ukraińsko-rosyjskie.

Więcej Drukuj

Najpiekniejsze polskie rzeki? Telewizja zawita do Słubic

W najbliższą sobotę 15 lipca, TVP3 zaprasza do słubickiego portu, skąd emitowany będzie na żywo kolejny odcinek ogólnopolskiego programu „Temat Rzeka". Jest to nowy program, realizowany przez TVP3. Weekendowa audycja ukazuje różne regiony Polski widzianej z perspektywy najpiękniejszych polskich rzek. W każdą sobotę autorzy programu zatrzymują się w innym miejscu i razem z zaproszonymi gośćmi przybliżają widzom zalety danego regionu w tym m.in. żeglugi śródlądowej. W sobotę, 15 lipca o 14.20 ekipa telewizyjna zaprasza do portu w Słubicach, żeby wspólnie odkrywać piękno rzeki.Pierwszym gościem będzie burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Dziś o Słubicach na żywo w Radiu Zachód

Nasza regionalna stacja będzie nam towarzyszyć podczas rozpoczynającego się dziś (14 lipca) Miejskiego Święta Hanzy. Wóz transmisyjny stoi już od wczesnego ranka przy granicy. Pierwszym gościem był burmistrz Tomasz Ciszewicz, który nie tylko zaprosił na Miejskie Święto Hanzy, ale opowiedział też o tym, czym obecnie żyje miasto. Zapowiedział m.in. rozpoczęcie jesienią wielkiej inwestycji przeciwpowodziowej. W terenowym studiu burmistrz pojawi się dziś ponownie po południu z nadburmistrzem Frankfurtu Martinem Wilke i Nikolai Noha, merem Szostki, naszego partnerskiego miasta na Ukrainie.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach (III przetarg)

Ogłoszenie w BZP nr 550869-N-2017 z dnia 2017-07-13 r.

Więcej Drukuj

Dzieci ze Słubic wyjadą na „Wakacje z Muszkieterami”

Troje dzieci ze Słubic spędzi bezpłatne wakacje w górach dzięki Fundacji Muszkieterów, która organizuje II edycję programu „Wakacje z Muszkieterami”. W sumie weźmie w niej udział blisko 1000 dzieci z całej Polski, w wieku od 8 do 14 lat. W tym roku będą się bawić na koloniach w Dźwirzynie oraz podhalańskich wsiach: Murzasichle i Sierockie.

Więcej Drukuj

Słubiczanie i frankfurtczycy będą zbierać pieniądze na odbudowę gorzowskiej katedry

W niedzielę 16 lipca o 12.00, we Frankfurcie nad Odrą, zabrzmią dzwony Kościoła Mariackiego, które można usłyszeć tylko w wyjątkowych momentach. W ten sposób, miasto Frankfurt i Słubice, chcą tego dnia rozpocząć zbiórkę pieniędzy na odbudowę gorzowskiej katedry. W południe, na scenie przed ratuszem, przy Kościele Mariackim, pojawią się burmistrzowie Frankfurtu i Słubic: dr Martin Wilke i Tomasz Ciszewicz, przedstawiciele kościołów z obu stron Odry, miał być też obecny prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki, ale w jego zastępstwie będzie sekretarz miasta Eugeniusz Kurzawski. Uroczystość we Frankfurcie odbędzie się w trakcie Miejskiego Święta Hanzy, organizowanego przez Słubice i Frankfurt, od 14 do 16 lipca. Wśród gości będą m.in. przedstawiciele Gorzowa (Gorzów jest miastem partnerskim Frankfurtu).Wieża XIII-wiecznej katedry w Gorzowie zapaliła się 1 lipca. Szacuje się, że remont może pochłonąć nawet 10 mln zł. Rozpocznie się prawdopodobnie wiosną przyszłego roku.

Więcej Drukuj

Autobus 983? Są zmiany!

Ze względu na zmianę organizacji ruchu drogowego, od dziś (13 lipca) do niedzieli (16 lipca) autobus linii 983, który kursuje między Słubicami i Frankfurtem, nie będzie zatrzymywał się na przystanku przy placu Frankfurckim w Słubicach.

Więcej Drukuj

W czasie Miejskiego Święta Hanzy moc atrakcji dla dzieci

W sobotę, na łąkach przy Odrze, po obu stronach mostu, stanie hanzeatyckie miasteczko z mnóstwem atrakcji dla dzieci i stoisk rzemieślniczych. Młynopiekarnia, warsztat czerpania papieru, warsztaty garncarski i tkacki, średniowieczna mennica, stanowisko kowala, kata czy iluminatora – tam nikt nie będzie się nudził.

Więcej Drukuj

Wakacje? Podpowiadamy, co, gdzie, kiedy?

Seanse filmowe, zajęcia dla małych majsterkowiczów i darmowy basen – takie aktywne formy spędzania wakacji proponuje nasza gmina dzieciom. Dla nieco starszych mieszkańców, którzy interesują się tematyką filmową, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury we współpracy ze "Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych Kod_krowa" przygotował warsztaty filmowe. Ruszają dziś (11 lipca). To już piąta edycja tej imprezy.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy Drzecina świętowali z sąsiadami zza Odry 700-lecie Boossen

- To dla nas podwójna okazja do radości, bo oprócz urodzin Boossen świętujemy dziś także trzecią rocznicę podpisania umowy partnerskiej między naszymi wioskami - mówił 7 lipca podczas uroczystości za Odrą sołtys Drzecina Ryszard Świderski. Eberhard Vetter, który stoi na czele władz Boossen przypomniał, że polsko-niemieckie kontakty sięgają jeszcze lat 90.

Więcej Drukuj

W piątek autobus przez most pojedzie tylko rano

Od 14 do 16 lipca 2017r. z powodu Miejskiego Święta Hanzy „Bunter Hering –Swawolny Kogucik“ nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy autobusu 983, który kursuje między Słubicami i Frankfurtem.

Więcej Drukuj

Uwaga roboty na ulicy Rzepińskiej

Dziś, 10 lipca, frezowana będzie ul. Rzepińska w celu wykonania naprawy nawierzchni bitumicznej. W wielu miejscach stara nawierzchnia zostanie wycięta na głębokość 4 cm. Z tego powodu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Prosimy też o zachowanie ostrożności.

Więcej Drukuj

Ruszają prace przy tworzeniu laboratoriów dydaktycznych w gminnych szkołach

32 laboratoria powstaną w sześciu szkołach gminnych. Placówki wzbogacą się m.in. o laptopy, tablety, komputery...Będą dysponować nowoczesnym sprzętem, który ułatwi naukę fizyki, chemii, przyrody, biologii, matematyki, informatyki i języków obcych. Z laboratoriów uczniowie będą korzystać już w nowym roku szkolnym. Gmina wyda na tę inwestycję 4,5 mln zł, ale 85 proc. kosztów (3,9 mln zł) zwróci jej Unia Europejska.

Więcej Drukuj

Basen dla dzieci i młodzieży bezpłatny!

Gmina, podobnie jak w latach ubiegłych, w czasie wakacji finansuje młodym mieszkańcom korzystanie z basenu znajdującego się na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Dzieci i ucząca się młodzież, mają wstęp darmowy, natomiast dorośli płacą jednorazowo za wejście na basen 5 zł. Opłata dla dzieci spoza naszej gminy wynosi 2 zł – informuje prezes SOSiRu Zbigniew Sawicki.
Basen jest czynny codziennie, od 10.00 do 18. 00. Na miejscu są ratownicy, można wypożyczyć leżak, a wkrótce zostanie otwarty punkt gastronomiczny.

Więcej Drukuj

Gmina ogłosiła przetargi na przebudowę alei Niepodległości i ścieżkę rowerową na wale

Wśród inwestycji drogowych zaplanowanych do realizacji w tym roku znalazła się m.in. przebudowa alei Niepodległości. Mieszkańcy czekają na tę inwestycję, bo położona przed laty kostka betonowa w wielu miejscach się zapadła tworząc dziury. Kostka zostanie zdjęta, a na ulicę wylane będą trzy warstwy asfaltu. W tym roku chcemy też zbudować pierwszy odcinek ścieżki rowerowej na wale przeciwpowodziowym od Nowego Lubusza w kierunku Górzycy. Na odcinku 550 metrów także zostanie wylany asfalt.
Informacje o obu przetargach znajdują się na stronie internetowej gminy w Biuletynie Informacji Publicznej.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę drogi Alei Niepodległości w Słubicach oraz budowę odcinka ścieżki rowerowej

Ogłoszenie w BZP nr 546320-N-2017 z dnia 2017-07-06 r.

Więcej Drukuj

Na te polsko-niemieckie projekty będzie dofinansowanie

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zaprasza do udziału w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży pod hasłem „Razem w Europie. Jeden cel”. – Czekamy do 20 września 2017 roku na zgłoszenia projektów spotkań młodzieży poświęconych różnorodności, poszanowaniu praw człowieka i kształtowaniu postawy tolerancji – zachęcają organizatorzy.

Więcej Drukuj

W Kunicach znów puszczali wianki

Kunicka Sobótka ma już trzyletnią tradycję. W ubiegłą sobotę, rada sołecka wspólnie z mieszkańcami zaprosiła na festyn, którego atrakcją było m.in. puszczanie wianków na Odrze. Nie zabrakło też pysznych ciast, pierogów, a nawet rosołu, który przygotowali mieszkańcy. Polską kuchnię chwalili m.in. goście z niemieckiego Wiesenau. – Pięknie zaprezentowała się ta wieś – chwali burmistrz Tomasz Ciszewicz podkreślając, że sołtys Ewa Guzik potrafiła swoją energią zarazić wielu mieszkańców, którzy włączyli się w przygotowanie Sobótki. Wsparcie przyszło też ze Słubic, od grupy Pomagamy, która przygotowała wiele atrakcji dla dzieci.

Więcej Drukuj

Potomkowie przedwojennych fabrykantów Dammvorstadt śladami rodzinnych historii

- Przedwczoraj do Słubic przybyli z daleka nietypowi goście... Dwoje Niemców odwiedziło lapidarium przedwojennych płyt nagrobnych na cmentarzu komunalnym w Słubicach. Szukali źródeł rodzinnych historii a następnie udali się na wycieczkę po północnej części województwa lubuskiego. A to wszystko dokładnie w jubileusz 65. rocznicy ukończenia przez nich szkoły średniej w 1952 roku relacjonuje Roland Semik, społeczny opiekun zabytków w powiecie słubickim, który towarzyszył Niemcom.

Więcej Drukuj

SMOK potrafi obudzić pasje

W lipcu Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież, które spędzają wakacje w domu, na ciekawe warsztaty. Można na nich poznać techniki malowania i rysowania, stworzyć własny film lub cofnąć się do początków fotografii, gdy zdjęcia powstawały w ciemni. Do piątku (7 lipca) można jeszcze dołączyć do grupy, która pod okiem Anny Panek- Kusz i Tomasza Fedyszyna uczy się rysunku i poznaje różne techniki plastyczne. – Są to zajęcia dla dzieci od 13 lat, podczas których najpierw jest trochę teorii, a następnie grupa wyrusza w plener – opowiada A. Panek-Kusz. Codziennie omawiana i ćwiczona jest inna technika. Były już zajęcia z wykorzystaniem ołówka, węgla, dziś jest akwarela, a w kolejnych dwóch dniach będzie malowanie na płótnie. Zajęcia rozpoczynają się o 11.00.

Więcej Drukuj

Wakacje? Nie dla inwestycji!

Czas wakacji wykorzystuje się tradycyjnie w szkołach na remonty. Blisko 100 tys. zł wyda z budżetu gminy Szkoła Podstawowa nr 3, żeby poprawić bezpieczeństwo i estetykę. Jedną z inwestycji jest budowa panelowego ogrodzenia, od strony ulicy Sienkiewicza. – Zostanie już nam do zrobienia jedynie przód – mówi dyrektorka szkoły Hanna Wróbel. Ogrodzenie, które stawia firma Rej z Rzepina, będzie identyczne jak to od strony ulicy Wandy. Kosztować będzie 44 tys. zł. Wykonawca ma termin do końca lipca. W czasie wakacyjnej przerwy w szkole będzie też modernizowana instalacja elektryczna, na co przeznaczamy 35 tys. zł oraz remontowana będzie kuchnia i odnawiana stołówka. Na tę inwestycję wydamy 20 tys. zł.

Więcej Drukuj

Uwaga na barszcz Sosnowskiego!

Na ulicy Rzepińskiej znów jest problem z barszczem Sosnowskiego, który jest bardzo niebezpieczną rośliną. Dlatego gmina zobowiązała właściciela terenu – Agencję Nieruchomości Rolnych – do usunięcia toksycznego chwastu.Barszcz Sosnowskiego jest niebezpieczny szczególnie przy ostrym słońcu. Wtedy kontakt z sokiem tej rośliny może prowadzić do tragicznych w skutkach oparzeń. Chcąc się przed tym uchronić należy chronić skórę ubierając się szczelnie, najlepiej w strój z materiałów syntetycznych, wodoodpornych, bo materiały z włókien naturalnych wchłaniają sok. Przy kontakcie z rośliną należy też chronić oczy zakładając gogle lub okulary.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Burmistrza Słubic w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Więcej Drukuj

Zarządzenie Burmistrza Słubic w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanych stanowiących własność Gminy Słubice przeznaczonych do sprzedaży

Więcej Drukuj

Zarządzenie Burmistrza Słubic w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Więcej Drukuj

Azbest? Pozbędziemy się 124 ton!

Firma Eko24 z Dębna usunie, na zlecenie gminy, 124 tony niebezpiecznego dla zdrowia azbestu, którym pokryto m.in. altanki w mieście i budynki gospodarcze na terenie wiosek. Urząd Miejski tradycyjnie pozyskał na to pieniądze (50 tys. zł) z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Prace już się rozpoczęły. Azbest zostanie usunięty m.in. z altanek na terenie ogródków działkowych w Słubicach, a także z zabudowań w Drzecinie, Golicach i Rybocicach. Gmina usuwa azbest od kilku lat, każdego roku ok. 100 ton.

Więcej Drukuj

Jednogłośne „tak” dla burmistrza. Radni udzielili absolutorium

Dziś, 30 czerwca podczas sesji, radni udzielili burmistrzowi Tomaszowi Ciszewiczowi absolutorium z wykonania budżetu gminy za 2016 rok. Wcześniej wykonanie budżetu pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa oraz wszystkie komisje rady miejskiej.
Burmistrz Tomasz Ciszewicz mówił, że jest zadowolony z realizacji budżetu w 2016 roku i podkreślał, że rada miejska, ma w tym bardzo duży swój udział. Zapowiedział też, że w 2018 roku gmina chciałaby wprowadzić budżet obywatelski, żeby mieszkańcy mieli jeszcze większy wpływ na to, jak wydawane są publiczne pieniądze.

Więcej Drukuj

Dziś w Galerii Małej wystawa Izabeli Sak

O 17.30, w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, rozpocznie się wernisaż, pochodzącej z Zielonej Góry, Izabeli Sak. Jak sama przyznaje, inspiruje ją wszystko stąd jej malarstwo dotyka wielu tematów.Tworzy zarówno obrazy realistyczne, jak i abstrakcje, a jej prace znajdują wielu nabywców. I. Sak jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych, a obecnie studiuje na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła sześć lat temu. Prowadzi autorską galerię, uczestniczy w wielu plenerach i wystawach.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony pn. „Gmina Słubice miejscem kształcenia "ku przyszłości" - stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy: Remont i adaptacja pomieszczeń w placówkach edukacyjnych na potrzeby realizacji projektu.”

Ogłoszenie w BZP nr 542476-N-2017 z dnia 2017-06-30 r.

Więcej Drukuj

Plac Bohaterów nam wypięknieje

Architekt Łukasz Biernacki wykona na zlecenie gminy projekt zagospodarowania placu Bohaterów. - Chcemy, żeby to miejsce zyskało na atrakcyjności i przyciągało całe rodziny nie tylko na co dzień, ale też gdy będziemy tam organizować festyny czy koncerty - mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. Tematem przewodnim przy tworzeniu projektu ma być woda. W tym roku w budżecie gminy zarezerwowano pieniądze na wykonanie projektu (49 tys. zł), natomiast inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku.

Więcej Drukuj

Już wszyscy kupcy z targowiska przy ul. Kopernika będa mieli prąd

30 tys. zł wyda gmina na zasilenie w prąd alejki warzywnej na bazarze przy ul. Kopernika. O tę inwestycję prosili kupcy, którzy tam handlują. Ich stragany jako jedyne nie miały dotychczas bezpośredniego dojścia do energii elektrycznej. Samorząd podpisał już umowę z wykonawcą - firmą Volwat ze Słubic, która ma wykonać to zadanie do 14 sierpnia.

Więcej Drukuj

Mamy w magistracie osoby do kontaktu z głuchoniemymi petentami

Przypominamy, że w Urzędzie Miejskim w Słubicach, osoby niedosłyszące i głuchonieme mogą liczyć na fachową pomoc. W magistracie pracują dwie osoby, które skończyły kursy języka migowego i mogą pomóc osobom mającym problemy z komunikacją w kontakcie z innymi urzędnikami. Jedną z nich jest Anna Gasiewicz, która pracuje w Biurze Obsługi Interesantów (znajduje się przy wejściu do urzędu), drugą Zdzisława Rabenda z Wydziału Administracyjnego.

Więcej Drukuj

INAUGURACJA II EDYCJI KONKURSU „LUBUSKI WŁĄCZNIK. LIDER BIZNESU SPOŁECZNEGO”

5 czerwca br. wystartowała II edycja kampanii społecznej pn. „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider Biznesu Społecznego”. Organizatorem Kampanii jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze w partnerstwie z regionalnymi mediami oraz Regionalnym Komitetem Rozwoju Ekonomii Społecznej.
Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na działalność podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa lubuskiego.
Ważnym elementem kampanii jest KONKURS pod tym samym hasłem „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider Biznesu Społecznego”.

Więcej Drukuj

Melioracje? Trwa gminna inwestycja

15 kilometrów rowów szczegółowych na terenie Słubic i 4 km Kanału Czarnego zostanie oczyszczonych w ramach inwestycji gminnej, na którą przeznaczyliśmy z budżetu ok. 90 tys. zł. Została ona podzielona na dwa etapy. W ramach pierwszego etapu prac melioracyjnych, które już się rozpoczęły, rowy w mieście i Kanał Czarny są odmulane. Koszona jest tam też trawa. Drugi etap, zaplanowany na wrzesień, zakłada ponowne wykoszenie tych terenów. Przetarg na wykonanie prac melioracyjnych wygrała słubicka firma Chruściel.

Więcej Drukuj

Muszkieterowie zachęcają słubiczan do zakupów na rowerze

Grupa Muszkieterów w trosce o środowisko i zdrowie Polaków udostępnia klientom sklepu Intermarché w Słubicach wózki Koursavélo. Są to specjalne kosze zakupowe na kółkach, wyposażone w dwie izotermiczne torby, które można przypiąć do roweru.– Klienci chętnie przyjeżdżają do naszych sklepów na rowerze, dlatego żeby ułatwić im codzienne zakupy i ich transport przygotowaliśmy wózki Koursavélo (z fr. courses à vélo – po zakupy na rowerze). Jest to to rozwiązanie, które wpisuje się w filozofię naszej firmy, ponieważ promuje zdrowy styl życia i jest działaniem na rzecz lokalnych społeczności i środowiska. Rower jest idealną alternatywą dla samochodu, szczególnie w trwającym sezonie letnim, dlatego zachęcamy klientów do skorzystania z oferty Intermarché – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Więcej Drukuj

Literacko i kulinarnie w bibliotece …

W czerwcu, w Dziale Regionalnym słubickiej biblioteki, odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z uczestniczkami Dyskusyjnego Klubu Książki i Kulinarnych Czwartków. - Na stole pojawiły się przysmaki samodzielnie przygotowane przez uczestniczki spotkania, między innymi lekkie, zielone, pełne witamin sałatki, przepyszny domowy pasztet i ogórki kiszone, a na deser rewelacyjne ciasto marchewkowe oraz lody z truskawkami z domowego ogródka - opowiadają pracownice biblioteki. - Przy tak apetycznym stole, oddając się degustacji potraw, wspólnie podsumowaliśmy cykl naszych dotychczasowych spotkań i zaplanowaliśmy już kolejne działania po wakacjach! Do zobaczenia we wrześniu z nowymi kulinarnym pomysłami i ciekawą literaturą! - dodają.

Więcej Drukuj

Kolejne inwestycje na drogach. Gmina wyda blisko pół miliona złotych

Od poniedziałku (3 lipca) ruszają prace na drogach w mieście i gminie. Dokończona zostanie m.in. inwestycja w okolicy sklepu Lewiatan, wyremontowane też zostaną odcinki dróg przy Akademickiej, Podchorążych, Wrocławskiej i Łokietka w Słubicach oraz w Kunowicach.

Więcej Drukuj

Będzie więcej kamer monitoringu

Miejski system monitoringu zostanie wkrótce rozbudowany o trzy kolejne kamery. Jedna z nich będzie umieszczona przy wejściu na deptak prowadzący do granicy i obejmie swoim zasięgiem fragment ul. Jedności Robotniczej, a także Mickiewicza (okolice Villi Casino i dojście do przychodni lekarskiej). Kolejna kamera zamontowana zostanie na skrzyżowaniu Narutowicza i alei Niepodległości, a trzecia na zbiegu ulic 1 Maja i Folwarcznej. Po zakończeniu inwestycji (ruszy lada moment, wykonawcą jest firma Wizal z Lubniewic), na którą z budżetu gminy przeznaczamy 37,5 tys. zł, w mieście będziemy mieli 14 kamer. Dotychczas monitoring zamontowany został przy moście granicznym, sklepie Intermarche, hotelu Kaliski, dwóch szkołach: "jedynce" i "dwójce", urzędzie skarbowym, na deptaku przy ul. Kochanowskiego, kościele NMP Królowej Polski i miasteczku akademickim przy Piłsudskiego.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego.

Zarządzenie Burmistrza w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej.

Więcej Drukuj

Hurra wakacje!

Dziś, 23 czerwca, we wszystkich szkołach uczniowie odebrali świadectwa i tym samym rozpoczęli wakacje. Życzę, żebyście w tym czasie odpoczęli, przeżyli mnóstwo wspaniałych przygód i bezpiecznie wrócili do szkoły we wrześniu.

Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz

Więcej Drukuj

Tę wystawę warto obejrzeć!

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Stepana Grygara, który odbędzie się w piątek,23 czerwca o 18.00, w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Swoje prace zaprezentuje znany artysta uważany za pioniera czeskiej fotografii konceptualnej, m.in autor książki „Sztuka konceptualna a fotografia” .

Więcej Drukuj

Darmowa pomoc dla ofiar przemocy

Do końca grudnia 2017 roku, w ramach projektu finansowanego przez gminę Słubice, osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego i prawnego mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy.
Stowarzyszenie po PROstu, które kolejny rok realizuje projekt adresowany do osób dotkniętych przemocą w rodzinie (dzieci, młodzież i osoby dorosłe z terenu gminy Słubice), zaprasza na konsultacje oraz warsztaty dla dzieci.

Więcej Drukuj

Adam Poholski: Chorzy nie muszę siedzieć w domach!

Towarzystwo Walki z Kalectwem przygotowało na wakacje dla swoich podopiecznych i wszystkich chętnych kilka bardzie ciekawych wycieczek. Będzie okazja zwiedzić m.in. Kraków, Częstochowę, Bochnię i Wadowice.
Jak podkreśla Adam Poholski ze słubickiego TWK w wycieczkach może wziąć udział każdy chętny, nie tylko członkowie stowarzyszenia. Chodzi m.in. o integrację podopiecznych TWK z osobami zdrowymi. TWK napisało projekt i dostało na jego realizację dofinansowanie od gminy. Dzięki temu mogło zaplanować na lato wspomniane wycieczki.

Więcej Drukuj

Wady postawy? Brandmed przebadał dzieci

Rodzice, którzy chcieli dowiedzieć się, czy ich dziecko nie ma problemów z kręgosłupem, mogli skorzystać z darmowych badań, które 19 i 20 czerwca 2017 r. zostały przeprowadzane w Centrum Medycznym Brandmed w Słubicach.
- Zgłosiło się do nas 58 dzieci, u 22 stwierdzono nieprawidłowości w postawie – informuje dyrektor administracyjny Brandmedu Wiesław Pucek.

Więcej Drukuj

Słubiczanie znów triumfowali podczas Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych

Ośmioletni Adam Murdza po raz kolejny zdobył pierwsze miejsce i tytuł najlepszego żonglera podczas, zakończonych 18 czerwca 2017 roku, XVIII Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych w Brodnicy, Nagrodę na tym festiwalu dostał też Jakub Żwirek. Podopieczni Iwony Chruścińskiej, pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach, współzałożycielki Grupy Cyrkowej FUN – ATYCY, mieli okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale też nauczyć się czegoś nowego.

Więcej Drukuj

Weź udział w konsultacjach!

Komisarz Wyborczy w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza osoby chętne do udziału w konsultacjach dotyczących wzoru kart do głosowania w wyborach samorządowych, które odbędą się w dniach od 26 do 28 czerwca br. w godzinach od 10.00 do 13.00. w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Jagiellończyka 8, pokój 703.

Ponadto informuję, że w dniu 21 czerwca 2017 r. (środa) w godzinach od 9.00 do 15.00 w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się w ramach konsultacji dotyczących propozycji nowych wzorów kart do głosowania dzień otwarty.

Osobom biorącym udział w konsultacjach udostępnione zostaną wzory kart do głosowania w postaci zbroszurowanej oraz w postaci 1 dużej karty.
Celem konsultacji jest wyrażenie opinii przez osoby biorące w nich udział na temat praktyczności użycia danego wzoru karty do głosowania.

Więcej Drukuj

Słubice i Frankfurt promowały się wspólnie podczas Dni Hanzy

W holenderskim Kampen zakończyły się w niedzielę 18 czerwca 37.Miedzynarodowe Dni Hanzy, które przez trzy dni zgromadziły tysiące turystów z całej Europy. Słubice i Frankfurt promowały się tam na wspólnym stoisku, co wzbudziło zainteresowanie wielu uczestników.
Wyjazd do Kampen odbył się w ramach wspólnego projektu sfinansowanego ze środków Euroregionu Pro Europa Viadrina. – Była to dla nas bardzo dobra forma promocji ponieważ impreza przyciągnęła nie tylko tłumy turystów z wielu krajów, ale też przedstawicieli innych miast hanzeatyckich, z którymi mogliśmy nawiązać kontakty – podkreśla burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Ruszyły prace w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice”

Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp.z o.o. w Słubicach rozpoczął w maju realizację największego projektu w historii spółki, związanego z gospodarowaniem systemem wodno-kanalizacyjnym. Pod hasłem „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice” zostanie zrealizowana inwestycja, której koszt wynosi ponad 68 milionów złotych, z czego 35 milionów złotych zostanie sfinansowane w ramach funduszy unijnych. Fundusz Spójności - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś priorytetowa II „Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” – Działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach (II przetarg)

Ogłoszenie w BZP nr 532671-N-2017 z dnia 2017-06-14

Więcej Drukuj

Zmiana organizacji ruchu drogowego we Frankfurcie

Od połowy tygodnia, tj. od 15 czerwca, z powodu prac budowlanych na ul. Rosa – Luxemburg – Str. we Frankfurcie nad Odrą dojdzie do zmiany organizacji ruchu drogowego. W tym czasie prowadzone będą roboty budowlane na skrzyżowaniu przed mostem; ulica Karl – Marx- Straße zostanie zamknięta na wysokości ul. Collegienstraße (restauracja Fratelli) w kierunku Oderturmu. Również ulica Rosa – Luxemburg – Str. zostanie całkowita zamknięta. Kierowcy kierujący się od strony mostu miejskiego w kierunku magistrali będą musieli wybrać trasę przez Hansa – Nord, ulicę Berlinerstr., Goepelstr., Leipzigerstr. i Heilbronner Straße. Zamknięta będzie także ulica Franz – Mehring – Str. pomiędzy ulicami Wiecke- und Luxemburgstraße. Ulice powinny zostać przywrócone do ruchu do 21 czerwca. Linia autobusowa 983 kursować będzie według planu. Kierowcy powinni nastawić się na utrudnienia i korki.

Więcej Drukuj

facebook google plus one