Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Już wszyscy kupcy z targowiska przy ul. Kopernika będa mieli prąd

30 tys. zł wyda gmina na zasilenie w prąd alejki warzywnej na bazarze przy ul. Kopernika. O tę inwestycję prosili kupcy, którzy tam handlują. Ich stragany jako jedyne nie miały dotychczas bezpośredniego dojścia do energii elektrycznej. Samorząd podpisał już umowę z wykonawcą - firmą Volwat ze Słubic, która ma wykonać to zadanie do 14 sierpnia.

Więcej Drukuj

Mamy w magistracie osoby do kontaktu z głuchoniemymi petentami

Przypominamy, że w Urzędzie Miejskim w Słubicach, osoby niedosłyszące i głuchonieme mogą liczyć na fachową pomoc. W magistracie pracują dwie osoby, które skończyły kursy języka migowego i mogą pomóc osobom mającym problemy z komunikacją w kontakcie z innymi urzędnikami. Jedną z nich jest Anna Gasiewicz, która pracuje w Biurze Obsługi Interesantów (znajduje się przy wejściu do urzędu), drugą Zdzisława Rabenda z Wydziału Administracyjnego.

Więcej Drukuj

INAUGURACJA II EDYCJI KONKURSU „LUBUSKI WŁĄCZNIK. LIDER BIZNESU SPOŁECZNEGO”

5 czerwca br. wystartowała II edycja kampanii społecznej pn. „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider Biznesu Społecznego”. Organizatorem Kampanii jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze w partnerstwie z regionalnymi mediami oraz Regionalnym Komitetem Rozwoju Ekonomii Społecznej.
Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na działalność podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa lubuskiego.
Ważnym elementem kampanii jest KONKURS pod tym samym hasłem „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider Biznesu Społecznego”.

Więcej Drukuj

Melioracje? Trwa gminna inwestycja

15 kilometrów rowów szczegółowych na terenie Słubic i 4 km Kanału Czarnego zostanie oczyszczonych w ramach inwestycji gminnej, na którą przeznaczyliśmy z budżetu ok. 90 tys. zł. Została ona podzielona na dwa etapy. W ramach pierwszego etapu prac melioracyjnych, które już się rozpoczęły, rowy w mieście i Kanał Czarny są odmulane. Koszona jest tam też trawa. Drugi etap, zaplanowany na wrzesień, zakłada ponowne wykoszenie tych terenów. Przetarg na wykonanie prac melioracyjnych wygrała słubicka firma Chruściel.

Więcej Drukuj

Muszkieterowie zachęcają słubiczan do zakupów na rowerze

Grupa Muszkieterów w trosce o środowisko i zdrowie Polaków udostępnia klientom sklepu Intermarché w Słubicach wózki Koursavélo. Są to specjalne kosze zakupowe na kółkach, wyposażone w dwie izotermiczne torby, które można przypiąć do roweru.– Klienci chętnie przyjeżdżają do naszych sklepów na rowerze, dlatego żeby ułatwić im codzienne zakupy i ich transport przygotowaliśmy wózki Koursavélo (z fr. courses à vélo – po zakupy na rowerze). Jest to to rozwiązanie, które wpisuje się w filozofię naszej firmy, ponieważ promuje zdrowy styl życia i jest działaniem na rzecz lokalnych społeczności i środowiska. Rower jest idealną alternatywą dla samochodu, szczególnie w trwającym sezonie letnim, dlatego zachęcamy klientów do skorzystania z oferty Intermarché – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Więcej Drukuj

Literacko i kulinarnie w bibliotece …

W czerwcu, w Dziale Regionalnym słubickiej biblioteki, odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z uczestniczkami Dyskusyjnego Klubu Książki i Kulinarnych Czwartków. - Na stole pojawiły się przysmaki samodzielnie przygotowane przez uczestniczki spotkania, między innymi lekkie, zielone, pełne witamin sałatki, przepyszny domowy pasztet i ogórki kiszone, a na deser rewelacyjne ciasto marchewkowe oraz lody z truskawkami z domowego ogródka - opowiadają pracownice biblioteki. - Przy tak apetycznym stole, oddając się degustacji potraw, wspólnie podsumowaliśmy cykl naszych dotychczasowych spotkań i zaplanowaliśmy już kolejne działania po wakacjach! Do zobaczenia we wrześniu z nowymi kulinarnym pomysłami i ciekawą literaturą! - dodają.

Więcej Drukuj

Kolejne inwestycje na drogach. Gmina wyda blisko pół miliona złotych

Od poniedziałku (3 lipca) ruszają prace na drogach w mieście i gminie. Dokończona zostanie m.in. inwestycja w okolicy sklepu Lewiatan, wyremontowane też zostaną odcinki dróg przy Akademickiej, Podchorążych, Wrocławskiej i Łokietka w Słubicach oraz w Kunowicach.

Więcej Drukuj

Będzie więcej kamer monitoringu

Miejski system monitoringu zostanie wkrótce rozbudowany o trzy kolejne kamery. Jedna z nich będzie umieszczona przy wejściu na deptak prowadzący do granicy i obejmie swoim zasięgiem fragment ul. Jedności Robotniczej, a także Mickiewicza (okolice Villi Casino i dojście do przychodni lekarskiej). Kolejna kamera zamontowana zostanie na skrzyżowaniu Narutowicza i alei Niepodległości, a trzecia na zbiegu ulic 1 Maja i Folwarcznej. Po zakończeniu inwestycji (ruszy lada moment, wykonawcą jest firma Wizal z Lubniewic), na którą z budżetu gminy przeznaczamy 37,5 tys. zł, w mieście będziemy mieli 14 kamer. Dotychczas monitoring zamontowany został przy moście granicznym, sklepie Intermarche, hotelu Kaliski, dwóch szkołach: "jedynce" i "dwójce", urzędzie skarbowym, na deptaku przy ul. Kochanowskiego, kościele NMP Królowej Polski i miasteczku akademickim przy Piłsudskiego.

Więcej Drukuj

Przed nami Miejskie Święto Hanzy. Ale będzie (Zako)power!

Od piątku 14 lipca do niedzieli 16 lipca, Słubice i Frankfurt zapraszają na największy w regionie transgraniczny festiwal, który sięga do hanzeatyckich korzeni Dwumiasta. Podczas 14. edycji imprezy, której w tym roku towarzyszy hasło „Kolorowy Kogucik śpiewa”, usłyszymy m.in. artystów polskiej i europejskiej sceny muzycznej. W Słubicach wystąpią: Zakopower, Natalia Schroeder, Dawid Kwiatkowski, Kasia Moś, „Piękni i młodzi” oraz grupa „Łobuzy”, we Frankfurcie, m.in. DJ Ötzi i brytyjski zespół rockowy The Sweet.
W imprezie wezmą też udział artyści z regionu oraz naszych miast partnerskich. Szczegółowy program znajduje się w załączniku.

Więcej Drukuj

W Kunicach w Sobótkę będą puszczać wianki

Już po raz trzeci sołectwo w Kunicach organizuje Sobótkę, która nawiązuje do ludowego święta, podczas którego, puszcza się wianki po wodzie. Rada sołecka zaprasza na to święto dla całych rodzin w sobotę 1 lipca. Początek imprezy, która odbędzie się na placu przy świetlicy wiejskiej, o 16.00.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego.

Zarządzenie Burmistrza w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej.

Więcej Drukuj

Hurra wakacje!

Dziś, 23 czerwca, we wszystkich szkołach uczniowie odebrali świadectwa i tym samym rozpoczęli wakacje. Życzę, żebyście w tym czasie odpoczęli, przeżyli mnóstwo wspaniałych przygód i bezpiecznie wrócili do szkoły we wrześniu.

Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz

Więcej Drukuj

Tę wystawę warto obejrzeć!

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Stepana Grygara, który odbędzie się w piątek,23 czerwca o 18.00, w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Swoje prace zaprezentuje znany artysta uważany za pioniera czeskiej fotografii konceptualnej, m.in autor książki „Sztuka konceptualna a fotografia” .

Więcej Drukuj

Darmowa pomoc dla ofiar przemocy

Do końca grudnia 2017 roku, w ramach projektu finansowanego przez gminę Słubice, osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego i prawnego mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy.
Stowarzyszenie po PROstu, które kolejny rok realizuje projekt adresowany do osób dotkniętych przemocą w rodzinie (dzieci, młodzież i osoby dorosłe z terenu gminy Słubice), zaprasza na konsultacje oraz warsztaty dla dzieci.

Więcej Drukuj

Adam Poholski: Chorzy nie muszę siedzieć w domach!

Towarzystwo Walki z Kalectwem przygotowało na wakacje dla swoich podopiecznych i wszystkich chętnych kilka bardzie ciekawych wycieczek. Będzie okazja zwiedzić m.in. Kraków, Częstochowę, Bochnię i Wadowice.
Jak podkreśla Adam Poholski ze słubickiego TWK w wycieczkach może wziąć udział każdy chętny, nie tylko członkowie stowarzyszenia. Chodzi m.in. o integrację podopiecznych TWK z osobami zdrowymi. TWK napisało projekt i dostało na jego realizację dofinansowanie od gminy. Dzięki temu mogło zaplanować na lato wspomniane wycieczki.

Więcej Drukuj

Wady postawy? Brandmed przebadał dzieci

Rodzice, którzy chcieli dowiedzieć się, czy ich dziecko nie ma problemów z kręgosłupem, mogli skorzystać z darmowych badań, które 19 i 20 czerwca 2017 r. zostały przeprowadzane w Centrum Medycznym Brandmed w Słubicach.
- Zgłosiło się do nas 58 dzieci, u 22 stwierdzono nieprawidłowości w postawie – informuje dyrektor administracyjny Brandmedu Wiesław Pucek.

Więcej Drukuj

Słubiczanie znów triumfowali podczas Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych

Ośmioletni Adam Murdza po raz kolejny zdobył pierwsze miejsce i tytuł najlepszego żonglera podczas, zakończonych 18 czerwca 2017 roku, XVIII Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych w Brodnicy, Nagrodę na tym festiwalu dostał też Jakub Żwirek. Podopieczni Iwony Chruścińskiej, pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach, współzałożycielki Grupy Cyrkowej FUN – ATYCY, mieli okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale też nauczyć się czegoś nowego.

Więcej Drukuj

Otwórzmy serca dla podopiecznych hospicjum w Wilnie

Do połowy lipca Duszpasterstwo Akademickie „Parakletos” w Słubicach prowadzić będzie zbiórkę instrumentów medycznych i artykułów higienicznych dla chorych z Hospicjum bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Blisko 10 lat temu założyła je znana lubuszanom siostra zakonna Michaela Rak, dzięki której powstało wcześniej Hospicjum im. św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Więcej Drukuj

Weź udział w konsultacjach!

Komisarz Wyborczy w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza osoby chętne do udziału w konsultacjach dotyczących wzoru kart do głosowania w wyborach samorządowych, które odbędą się w dniach od 26 do 28 czerwca br. w godzinach od 10.00 do 13.00. w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Jagiellończyka 8, pokój 703.

Ponadto informuję, że w dniu 21 czerwca 2017 r. (środa) w godzinach od 9.00 do 15.00 w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się w ramach konsultacji dotyczących propozycji nowych wzorów kart do głosowania dzień otwarty.

Osobom biorącym udział w konsultacjach udostępnione zostaną wzory kart do głosowania w postaci zbroszurowanej oraz w postaci 1 dużej karty.
Celem konsultacji jest wyrażenie opinii przez osoby biorące w nich udział na temat praktyczności użycia danego wzoru karty do głosowania.

Więcej Drukuj

Słubice i Frankfurt promowały się wspólnie podczas Dni Hanzy

W holenderskim Kampen zakończyły się w niedzielę 18 czerwca 37.Miedzynarodowe Dni Hanzy, które przez trzy dni zgromadziły tysiące turystów z całej Europy. Słubice i Frankfurt promowały się tam na wspólnym stoisku, co wzbudziło zainteresowanie wielu uczestników.
Wyjazd do Kampen odbył się w ramach wspólnego projektu sfinansowanego ze środków Euroregionu Pro Europa Viadrina. – Była to dla nas bardzo dobra forma promocji ponieważ impreza przyciągnęła nie tylko tłumy turystów z wielu krajów, ale też przedstawicieli innych miast hanzeatyckich, z którymi mogliśmy nawiązać kontakty – podkreśla burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Ruszyły prace w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice”

Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp.z o.o. w Słubicach rozpoczął w maju realizację największego projektu w historii spółki, związanego z gospodarowaniem systemem wodno-kanalizacyjnym. Pod hasłem „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice” zostanie zrealizowana inwestycja, której koszt wynosi ponad 68 milionów złotych, z czego 35 milionów złotych zostanie sfinansowane w ramach funduszy unijnych. Fundusz Spójności - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś priorytetowa II „Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” – Działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach (II przetarg)

Ogłoszenie w BZP nr 532671-N-2017 z dnia 2017-06-14

Więcej Drukuj

Zmiana organizacji ruchu drogowego we Frankfurcie

Od połowy tygodnia, tj. od 15 czerwca, z powodu prac budowlanych na ul. Rosa – Luxemburg – Str. we Frankfurcie nad Odrą dojdzie do zmiany organizacji ruchu drogowego. W tym czasie prowadzone będą roboty budowlane na skrzyżowaniu przed mostem; ulica Karl – Marx- Straße zostanie zamknięta na wysokości ul. Collegienstraße (restauracja Fratelli) w kierunku Oderturmu. Również ulica Rosa – Luxemburg – Str. zostanie całkowita zamknięta. Kierowcy kierujący się od strony mostu miejskiego w kierunku magistrali będą musieli wybrać trasę przez Hansa – Nord, ulicę Berlinerstr., Goepelstr., Leipzigerstr. i Heilbronner Straße. Zamknięta będzie także ulica Franz – Mehring – Str. pomiędzy ulicami Wiecke- und Luxemburgstraße. Ulice powinny zostać przywrócone do ruchu do 21 czerwca. Linia autobusowa 983 kursować będzie według planu. Kierowcy powinni nastawić się na utrudnienia i korki.

Więcej Drukuj

Wycinka drzew po nowemu

To finał prac nad nowelizacją ustawy. 29 maja 2017 r. prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Uchwalona ustawa wprowadza do ustawy o ochronie przyrody wiele zmian.

Więcej Drukuj

Brandmed zaprasza uczniów na bezpłatne badania postawy ciała

Rodzice, którzy chcieliby dowiedzieć się, czy ich dziecko nie ma problemów z kręgosłupem, mogą skorzystać z darmowych badań, które w najbliższy poniedziałek i wtorek (19 i 20 czerwca 2017 r.), od 14.00 do 20.00, będą przeprowadzane w Centrum Medycznym Brandmed w Słubicach (ul. Daszyńskiego 1, 2 piętro Galerii Prima).

Więcej Drukuj

113 milionów na ochronę przeciwpowodziową Słubic!

- Doczekaliśmy się! – cieszył się dziś, 12 czerwca 2017 roku, burmistrz Tomasz Ciszewicz po tym, jak dyrektor Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Waldemar Starosta i Piotr Bartoszewski, szef szczecińskiego Energopolu, który będzie realizował największą w historii Słubic inwestycję przeciwpowodziową, podpisali w słubickim Collegium Polonicum umowę. Stało się to dokładnie 20 lat po powodzi w roku 1997.

Więcej Drukuj

Po kolizji autobusu uczniowie już w domach

Dzisiaj rano (12.06.), autobus, którym jechali między innymi uczniowie słubickich szkół, zderzył się na ul. Transportowej z ciężarówką. 15 osób, w tym troje dorosłych, trafiło do szpitala, ale na szczęście, po badaniach, wszyscy mogli wrócić do domów. - Po wstępnej diagnostyce okazało się, że nie było potrzeby zostawiać kogokolwiek w szpitalu i mamy do czynienia tylko z potłuczeniami– poinformował gminę lekarz Romuald Dmytrowski, szef Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Słubicach.

Więcej Drukuj

Uczniowie „jedynki” uczyli się zdrowo żyć

Dziś, 9 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach zakończył się ” Tydzień profilaktyki”. Dzieci, dzięki zaangażowaniu m.in. rodziców i nauczycieli, mogły poszerzyć wiedzę na temat zdrowego stylu życia, dobrze się przy tym bawiąc. Odbywające się przez pięć dni imprezy wsparła gmina, w ramach programu „Postaw na rodzinę”.

Więcej Drukuj

„Na rzecz europeizacji oddolnej, a nie odgórnej!” – Nagroda Viadriny dla Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej

W piątek, 9 czerwca, Wspólna Polsko-Niemiecka Komisja Podręcznikowa otrzymała tegoroczną Nagrodę Viadriny Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. 22-osobowa grupa polskich i niemieckich naukowców została nagrodzona za wieloletnie zaangażowanie w stworzenie wspólnego podręcznika do nauki historii w szkołach ponadpodstawowych w Polsce i w Niemczech pt. „Europa. Nasza historia”.

Więcej Drukuj

Wystawa „Lernt Polnisch” w Collegium Polonicum w Słubicach

Do 8 lipca w Collegium Polonicum w Słubicach można oglądać wystawę „Lernt Polnisch”. Ukazuje ona oddziaływanie polskich wydarzeń lat 1980-81 na sytuację polityczno-społeczną w ówczesnej NRD, których symbolem stała się chusta batikowa z hasłem „Lernt Polnisch”. Ekspozycja poświęcona jest czterem NRD-owskim opozycjonistom, którzy mieli odwagę, bez względu na konsekwencje, wspierać polską „Solidarność”.

Więcej Drukuj

Ale „Jarzębinka” nam się pięknie rozśpiewała

6 czerwca odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Rozśpiewana Jarzębinka". Jubileuszowa edycja imprezy zgromadziła przedszkolaki z całego powiatu słubickiego. Gospodarze, czyli Przedszkole Samorządowe nr 1 "Jarzębinka", które razem ze Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury, od 10 lat organizuje festiwal, gościli dzieci z wielu placówek. Na scenie podziwiać można było występy ponad 20 maluchów.

Więcej Drukuj

Fundacja pomoże rozkręcić własny biznes

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, która prowadzi Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, przyznaje bezzwrotne dotacje dla osób bezrobotnych chcących prowadzić własny biznes. Wysokość dotacji to ponad 25 tys. zł, na jedno nowo utworzone miejsce pracy, maksymalnie 126 tys. zł. OWES wspiera powstawanie przedsiębiorstw społecznych, np. spółdzielni socjalnych (jest to forma prowadzenia działalności gospodarczej, która łączy działalność biznesową ze społeczną). Oferuje też szkolenia i pomoc w napisaniu biznesplanu, a także pomoc finansową przez pierwszy rok działalności. Osoby zainteresowane więcej informacji znajdą na stronie: www.owes.zgora.pl, lub dzwoniąc do OWES - tel. 61 82 96 791

Więcej Drukuj

Ogłoszenia o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

W dniu 06 czerwca 2017 r. do Urzędu Miejskiego w Słubicach wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Słubicach na wspieranie realizacji zadania publicznego pn.: „Integracyjno – rekracyjny rajd rowerowy”.

Więcej Drukuj

60 urodziny bez granic

Wspólne korzenie, wspólna przyszłość- podkreślał wielokrotnie dr Martin Wilke, nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą podczas obchodów swoich 60-tych urodzin. Do wspólnego świętowania zaproszeni zostali goście ze Słubic. Życzenia i prezenty zostały przekazane przez burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach Mariusza Olejniczaka. Nadburmistrz Wilke jest miłośnikiem historii i z ogromnym zadowoleniem przyjął przygotowaną dla niego niespodziankę.

Więcej Drukuj

#Unithea My-Wir – polsko-niemiecki festiwal teatralny - niedziela

Więcej Drukuj

#Unithea My-Wir – polsko-niemiecki festiwal teatralny - sobota

Więcej Drukuj

#Unithea My-Wir – polsko-niemiecki festiwal teatralny - piątek

Więcej Drukuj

#Unithea My-Wir – polsko-niemiecki festiwal teatralny - czwartek

Więcej Drukuj

#Unithea My-Wir – polsko-niemiecki festiwal teatralny

UNITHEA obchodzi swoją 20. rocznicę i zaprasza na wymianę międzykulturową. Mottem tegorocznej edycji jest „My-Wir”.
Od 08.06.2017 – 11.06.2017 oferujemy wszechstronny program artystyczny: od teatru, poprzez koncerty, a kończąc na zlocie trabantów i kinie 3D.
Motto „My-Wir” ukazuje transgraniczne życie dwumiasta Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Promujemy regionalnych artystów, którzy wspólnie z artystami przyjezdnymi pokazują jaki potencjał może drzemać w kulturze.

Więcej Drukuj

Kochanie Dzieci !

Z okazji Dnia Dziecka


życzymy wszystkim dzieciom


beztroskich chwil, uśmiechu


i ... mnóstwa prezentów

Więcej Drukuj

Remont i adaptacja pomieszczeń w placówkach edukacyjnych na potrzeby realizacji projektu - ogłoszenie przetargu

22.05.2017 roku pod numerem nr 514319-N-2017 został ogłoszony przetarg nieograniczony pn. „Gmina Słubice miejscem kształcenia "ku przyszłości" - stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy: Remont i adaptacja pomieszczeń w placówkach edukacyjnych na potrzeby realizacji projektu.” Więcej szczegółów: http://slubice.pl/pl/zamowienia-publiczne?id=4044

Więcej Drukuj

Rada Miejska uchwaliła obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji gminy

Dnia 30 marca 2017 r. Rada Miejska w Słubicach podczas XXXIV Nadzwyczajnej Sesji podjęła uchwałę nr XXXIV/275/2017 w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji gminy Słubice, która określa przebieg granic obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Słubice.

Więcej Drukuj

Nasza gmina wysoko w rankingu

Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego województwa lubuskiego został przedstawiony podczas IV Lubuskiego Forum Samorządowego w Zielonej Górze.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem po byłej szkole stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w obrębie 11 miejscowość Rybocice .

Więcej Drukuj

Piłkarze z UKS Polonia Słubice wysoko w prestiżowym turnieju!

Nasi młodzi zawodnicy wywalczyli drugie miejsce w finale turnieju EWE CUP, który odbył się 21 maja w Fuerstenwalde, a Oskar Ryszczuk został uznany za najlepszego zawodnika całych rozgrywek.

Więcej Drukuj

Nie będzie w czerwcu zamknięcia mostu łączącego Słubice i Frankfurt!

Na początku maja informowaliśmy, że od 15 do 21 czerwca, zostanie wyłączony z ruchu kołowego most na Odrze. Strona niemiecka, która zamierzała w tym czasie przeprowadzić remont węzła ulic Karola Marksa i Róży Luxemburg we Frankfurcie nad Odrą, wycofała się z tych planów w związku z pracami budowlanymi, które rozpoczęły się kilka dni temu na autostradzie A-2 w pobliżu Słubic. Urząd ds. dróg w landzie Brandenburgia poinformował, że remont we Frankfurcie zostanie przeprowadzony w późniejszym czasie, żeby nie nałożyły się na siebie dwie inwestycje. To mogłoby doprowadzić do paraliżu ruchu granicznego. Remont węzła autostrady w Świecku potrwa ok. trzy miesiące. W jakim czasie zamknięty zostanie most łączący Słubice i Frankfurt na razie nie wiadomo.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na "WOWI-CouchSurfing" podczas Miejskiego Święta Hanzy

16 lipca o 12.00 rozpocznie się spływ pontonów, które same udekorują osoby biorące udział w imprezie. Uczestnicy wystartują z wyspy Ziegenwerder i popłyną do Rzymskich Schodów przy sali koncertowej we Frankfurcie. Potrzebne będą nie tylko siła i prędkość, ale także kreatywność. Zachęcamy do udziału nie tylko mieszkańców Dwumiasta Słubice-Frankfurt, ale też fanów rozrywek wodnych z okolicy i spoza regionu.

Więcej Drukuj

Czekamy na zgłoszenia kandydatów do komisji konkursowej

Burmistrz Słubic zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania kandydatów do udziału w pracach komisji konkursowej, która zostanie powołana do oceny ofert złożonych w ramach ogłoszonego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w roku 2017 z zakresu: Prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy typu A,B i C dla osób przewlekle psychicznie chorych, osób z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym, a także osób z lekkim upośledzeniem umysłowym, gdy jednocześnie występują inne zaburzenia, zwłaszcza neurologiczne, osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych, które są zaliczane do zaburzeń psychicznych, z wyłączeniem osób czynnie uzależnionych od środków psychoaktywnych.

Więcej Drukuj

Słubicki Adoramus na 60-leciu szkoły w Heilbronnie

Chór prowadzony przez dr Barbarę Weiser został zaproszony do udziału w jubileuszowym koncercie, który odbył się 21 maja w naszym mieście partnerskim, z okazji 60-lecia Miejskiej Szkoły Muzycznej w Heilbronnie. Uroczystość miała miejsce w filharmonii, a kulminacyjnym jej punktem było wykonanie, skomponowanego specjalnie na tę okazję przez Zazę Miminoshvili, utworu „Birland”.

Więcej Drukuj

Biblioteka w Słubicach. Oczywiście!

Biblioteka. Oczywiście! Pod tym hasłem od 8 do 15 maja w całej Polsce trwał XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Celem tego ogólnopolskiego programu jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Słubicka biblioteka oczywiście, jak co roku włączyła się do wspólnego świętowania.

Więcej Drukuj

Przedszkolaki z "trójki" najlepsze z angielskiego

Drużyna z "Misia Uszatka" zwyciężyła w olimpiadzie językowej "Happy English", która odbyła się 19 maja 2017r. w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Słubicach. W "Misiu Uszatku" spotkały się dzieci z 7 przedszkoli. Oprócz gospodarzy były maluchy z „Jarzębinki", „Pinokia","Krasnala Hałabały", "Krainy Radości", "Super Dziecka" oraz Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Golicach.Organizatorem II edycji olimpiady były: Aneta Supranowicz z "Misia Uszatka" i Olga Wilczyńska ze Szkoły Językowej "Diament" w Słubicach.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na taneczne prezentacje

W czwartek, 25 maja o 17.00, w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, odbędą się powiatowe prezentacje w ramach Lubuskiej Gali Tanecznej. Organizatorem jest m.in. Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze- operator Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. Tegoroczna edycja PRO ARTE odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewy Rawy.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony pn. „Gmina Słubice miejscem kształcenia "ku przyszłości" - stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy: Remont i adaptacja pomieszczeń w placówkach edukacyjnych na potrzeby realizacji projektu.”

Ogłoszenie nr 514319-N-2017 z dnia 2017-05-22 r.

Więcej Drukuj

To są prawdziwi krasomówcy!

19 maja Europejski Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie gościł uczestników XXI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej, którego organizatorem były Grupy Lokalne Europejskiego Stowarzyszenia Studentow Prawa -ELSA Słubice i ELSA Zielona Góra. Laureatem pierwszego miejsca został Tomasz Modrzejewski, drugie miejsce zajął Miłosz Ogrodniczak, a trzecie - Jagoda Kwapińska. Przyznano też Nagrodę Specjalną, która otrzymała Jagoda Klimek, natomiast Rafał Graczyk otrzymał Nagrodę Publiczności.

Więcej Drukuj

Latarnie świecą, bo trwają prace konserwatorskie

Do jutra, 23 maja, potrwają prace konserwatorskie oświetlenia ulicznego w Słubicach. Z tego powodu palić się będą, także w dzień , niektóre przydrożne lampy.

Więcej Drukuj

Słubicki „Muszkiet” mistrzem województwa!

13 maja 2017 roku na strzelnicy sportowej w Szprotawie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w strzelaniu z broni sportowej. Zawodnicy słubickiego Uczniowskiego Strzeleckiego Klubu Sportowego „Muszkiet” zajęli czołowe miejsce we wszystkich konkurencjach, co dało naszemu zespołowi kolejne zwycięstwo w rywalizacji drużynowej.

Więcej Drukuj

Słubfurt zaprasza na Piknik Sąsiedzki!

W sobotę, 20 maja o 11.00 rozpocznie się Słubfurcki Piknik Sąsiedzki, który organizują stowarzyszenia: Słubfurt e.V oraz verbuendungshaus fforst e.V. Jest on częścią obchodów Europejskiego Dnia Sąsiada, połączony został też 11. rocznicą utworzenia stowarzyszenia fforst. Świętować będziemy na Brückenplatz|Plac Mostowy 2.0, Carl-Philipp-Emanuel-Bach-Straße 11A we Frankfurcie.

Więcej Drukuj

Wystawa „Młodzi zdolni” w Galerii Małej

W czwartek 18 maja o 17.00, w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, odbędzie się wernisaż wystawy „Młodzi zdolni”, która jest podsumowaniem artystycznych realizacji uczniów: Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum nr 1 ze Słubic. Uczą się oni i tworzą pod kierunkiem nauczycielki plastyki Tatiany Uwarkin. Na wystawie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt prac zrealizowanych w różnych technikach. Są to zarówno rysunki, grafiki, wyklejanki jak również obiekty przestrzenne. Prace zaskakują różnorodnością form i pomysłowością. Tatiana Uwarkin podkreśla, że młodych zdolnych jest wielu i warto dać im szanse na realizację i prezentację w większym gronie. Każdy autor włożył dużo serca w przygotowanie swojej prezentacji, a nauczycielka motywowała i doradzała.Serdecznie zapraszamy !

Więcej Drukuj

Słubicka AKFA z wystawą na Słowacji

Grupa fotograficzna AKFA działająca przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowała swoje prace na 10. Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w słowackich Lewcach.
Prace, które tam pokazali powstawały podczas warsztatów prowadzonych przez Annę Panek-Kusz, głównie podczas spotkań w ramach Akademii Fotografii i Multimediów lAbiRynT „Dla mnie ten czas, ten moment”.

Więcej Drukuj

Specjaliści podpowiedzą, jak się starać o dofinansowanie projektów

13 czerwca 2017 r. w Collegium Polonicum w Słubicach, Euroregion PRO EUROPA VIADRINA organizuje całodzienną imprezę informacyjną, o możliwościach dofinansowania polsko-niemieckich projektów dotyczących spotkań młodzieży. Adresatem są przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń i innych niepaństwowych inicjatyw ze wszystkich obszarów życia społecznego z terenu województwa lubuskiego i Brandenburgii, które są zaangażowane lub planują w przyszłości podjęcie działań w ramach współpracy w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA.

Więcej Drukuj

Uwaga kierowcy! Rozpoczął się remont węzła autostrady w Świecku

Przez około trzy miesiące remontowana będzie nawierzchnia łącznic węzła Świecko, na skrzyżowaniu autostrady A2 z drogą krajową DK29. Inwestycja rozpoczęła się wczoraj, 15 maja i została podzielona na trzy etapy. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Więcej Drukuj

Dla maturzystów stypendia pomostowe

Agencja Nieruchomości Rolnych, we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości, będzie kontynuowała w roku akademickim 2017/2018 realizację programu „Stypendia pomostowe” dla studentów I roku studiów wyższych.

Więcej Drukuj

Przedszkolaki otwarte na Europę

Dziś, 16 maja o 11.00, w ramach obchodów Dni Europy, nauczyciele z przedszkola nr 1 "Jarzębinka" wspólnie z rodzicami dzieci, które chodzą do tej placówki, zaprezentują przedstawienie teatralne o wybranych państwach Unii Europejskiej pt. ,, Podróż Bolka i Lolka po Europie”.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę dróg w Gminie Słubice.

Ogłoszenie nr 507301-N-2017 z dnia 2017-05-12 r.

Więcej Drukuj

Biesiada na żeglarską nutę

Kultywując tradycję lat ubiegłych, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury wraz z zespołem "Konsonans”, pragną serdecznie zaprosić wszystkich do udziału w IV edycji Przeglądu Piosenki Biesiadnej „Biesiada bez granic”. Przegląd rozpocznie się w sobotę 13 maja 2017 r. o 12.00 w auli Collegium Polonicum. Wstęp wolny.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wycinkę i korektę drzew na terenie Gminy Słubice

Ogłoszenie nr 506318-N-2017 z dnia 2017-05-11 r.

Więcej Drukuj

To będzie gratka dla fanów koszykówki

Arkadiusz "Aro" Przybylski - jeden z najlepszych dunkerów w Polsce, magik koszykarskich akrobacji, zaprezentuje dziś 11 maja 2017 roku o 19.00 w hali sportowej we Frankfurcie nad Odrą przy Beeskower Str.,swoje niezwykłe umiejętności. Dunkerzy to specjaliści od wsadów, najpopularniejszych wśród kibiców koszykarskich zagrań.

Więcej Drukuj

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

12 czerwca 2017 r. rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych znajdujących się na terenie gminy Słubice, w których są jeszcze wolne miejsca. Dodatkowo, przy dwóch podstawówkach: „jedynce” i „dwójce” powstaną oddziały przedszkolne, w których będzie miejsce dla 50 dzieci.

Więcej Drukuj

Program Mieszkanie Plus? Czekamy na decyzję!

Ponieważ na różnych słubickich forach internetowych pojawiają się nieprawdziwe informacje dotyczące braku zaangażowania gminy Słubice w Program Mieszkanie Plus, wyjaśniamy jak się sprawy rzeczywiście mają. - Nieprawdą jest, że gmina Słubice nie chce przystąpić do rządowego Programu Mieszkanie Plus. Byliśmy jednym z pierwszych samorządów w województwie lubuskim, które pełnomocnikowi wojewody lubuskiego Ds. Programu Mieszkanie Plus Januszowi Mojsiewiczowi zgłosiły akces do Programu – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Dzień Europy? Ale się działo!

Ponad czterdzieści różnych instytucji z obu stron Odry włączyło się w przygotowanie programu tegorocznego święta, które odbywa się pod hasłem „Wspólnie kształtować Europę”. Dzień Europy świętowaliśmy 9 maja wspólnie, już po raz siódmy, z naszymi sąsiadami zza Odry. W tym roku w ramach unijnego projektu Europejskie Modelowe Miasto współpracy transgranicznej Słubice- Frankfurt. Podczas inauguracji, która odbyła się przed Collegium Polonicum, dzieci z polskich i niemieckich szkół oraz przedszkoli tradycyjnie odśpiewały „Odę do radości” w obu językach.

Więcej Drukuj

Odra wysoka, ale bezpieczna

Pomimo, że stan ostrzegawczy Odry w Słubicach został przekroczony o 2 cm i przez kolejne trzy dni będzie przepływała przez nasze miasto spłaszczona fala kulminacyjna, uspokajamy - nie ma powodów do obaw. Wprawdzie miejscami może dojść do podtopienia niektórych pól, ale gdyby tak się stało rolnicy dostaną odszkodowania. Słubice są przygotowane na podwyższony stan wody w Odrze, ale o stuprocentowym bezpieczeństwie, w przypadku bardzo wysokiego stanu rzeki podobnego do tego z 1997 roku, będzie można mówić dopiero wówczas, gdy zrealizowana zostanie inwestycja Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, która ma ruszyć tego lata. Przebudowane zostanie 7 km istniejącego wału, powstanie też nowy wał okrężny o długości 6 km, który zabezpieczy miasto przed tzw. cofką. Oprócz tego m.in. remontowane będą kanały. Inwestycja ma kosztować ok. 250 mln zł.

Więcej Drukuj

Kanadyjka Erin Costelo da koncert we Frankfurcie

Stowarzyszenie fforst e.V. zaprasza na koncert kanadyjskiej wokalistki soulowej Erin Costelo, który odbędzie się 15 maja 2017 r. o 20.00 w siedzibie stowarzyszenia przy Forststrasse 4. Bilety kosztują 3 euro.

Więcej Drukuj

Słubiczanie uczcili Narodowy Dzień Zwycięstwa

Z okazji 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak złożyli kwiaty pod pomnikiem na placu Bohaterów. Spotkali się tam też z żołnierzami 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Żagania, gdzie od kilku miesięcy stacjonują także żołnierze armii amerykańskiej. Przyjechali oni do Słubic swoimi pancernymi pojazdami, które wzbudziły wielkie zainteresowanie szczególnie dzieci i młodzieży.

Więcej Drukuj

BURMISTRZ SŁUBIC OGŁASZA OTWARTY KONKURS OFERT NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH Z ZAKRESU POMOCY SPOŁECZNEJ w 2017r.

Prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy typu A,B i C dla osób przewlekle psychicznie chorych, osób z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym, a także osób z lekkim upośledzeniem umysłowym, gdy jednocześnie występują inne zaburzenia, zwłaszcza neurologiczne, osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych, które są zaliczane do zaburzeń psychicznych, z wyłączeniem osób czynnie uzależnionych od środków psychoaktywnych.

Więcej Drukuj

Most do Frankfurtu będzie przez tydzień zamknięty dla kierowców

Z Frankfurtu otrzymaliśmy informację, że z powodu prac budowlanych, na węźle ulic Karola Marksa i Róży Luxemburg, od 15 do 21 czerwca, most graniczny zostanie wyłączony z ruchu kołowego. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Więcej Drukuj

Amerykańscy żołnierze będą z nami świętować rocznicę zakończenia wojny

W poniedziałek 8 maja, na placu Bohaterów, odbędą się gminne uroczystości związane z 72. rocznicą zakończenia II wojny światowej. Potrwają od 11.30 do 14.00. - Przyjadą do nas żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Żagania oraz przedstawiciele armii USA, którzy, w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO, od stycznia stacjonują w Polsce – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz i zachęca mieszkańców do udziału w uroczystościach. Po części oficjalnej będzie pokaz sprzętu wojskowego, który przywiozą ze sobą żołnierze z Żagania. Będzie możliwość wejść m.in. do pojazdu pancernego i sanitarnego. Szczególnie dla chłopców będzie to nie lada gratka.

Więcej Drukuj

Polskie kino na festiwalu we Frankfurcie nad Odrą

W najbliższy poniedziałek, 8 maja, stowarzyszenie Kleines Kino Frankfurt (Oder), w ramach festiwalu „Film Polska“ pokaże kryminał z 2015 roku „Czerwony pająk". Film będzie wyświetlony w uniwersyteckim budynku „Gräfin-Dönhoff-Gebäude” o 19.30 (wersja polska z niemieckimi napisami). Wstęp: 5 euro (bilet normalny) i 3 euro (ulgowy- studenci, emeryci, osoby niepełnosprawne i bezrobotne).

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na usługi przewozu regularnego w ramach publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych gminy Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 501681-N-2017 z dnia 2017-05-05 r.

Więcej Drukuj

Co z Europa? Zapraszamy na debatę

9 maja Słubice i Frankfurt świętują wspólnie Dzień Europy. W programie jest m.in. debata na temat przyszłości starego kontynentu z perspektywy polsko-niemieckiej „ Między narodowym populizmem, a nową atmosferą przełomu”. Organizatorem jest Fundacja im. Friedricha Naumanna. Zapraszamy na nią o 18.00 do domu Domu Bolfrasa we Frankfurcie. W debacie wezmą udział:: poseł partii Nowoczesna dr Bartłomiej Nowak, posłanka Bundestagu z partii FDP Linda Teuteberg, prof. Dagmara Jajeśniak-Quast, dyrektorka Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce na frankfurckiej Viadrinie, dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor administracyjny Collegium Polonicum w Słubicach, Florian Hassel, korespondent „Süddeutche Zeitung w Polsce oraz Jan Puhl, redaktor „Spiegla”.

Więcej Drukuj

W bibliotece maj miesiącem przebaczenia

Biblioteka ogłasza amnestię dla zapominalskich. W maju nie będzie pobierać żadnych regulaminowych opłat od czytelników za przetrzymywane książki. Jest to dobra okazja, aby uregulować zaległości i oddać książki, których zwrot już dawno minął.

Więcej Drukuj

Nagroda Viadriny dla Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej

W piątek, 9 czerwca o 11.00, w sali Logensaal Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, wręczona zostanie tegoroczna Nagroda Viadriny. Otrzyma ją Wspólna Polsko-Niemiecka Komisja Podręcznikowa za opracowanie serii podręczników do nauczania polskiej i niemieckiej historii. Laudację wygłosi francusko-niemiecki historyk, prof. dr Étienne François, uznany ekspert w dziedzinie europejskiej kultury pamięci.

Więcej Drukuj

Towarzystwo Walki z Kalectwem ponawia zaproszenie: - Roztańczmy się i rozśpiewajmy!

W ramach Inicjatywy Lokalnej, finansowanej przez gminę Słubice, osoby poruszające się na wózkach i ich opiekunowie mogą wziąć udział w integracyjnym kursie tańca. Zajęcia, we Frankfurcie nad Odrą, trwają już od miesiąca, ale w każdym momencie można do dołączyć do grupy.

Więcej Drukuj

Tak słubiczanie świętowali 3 maja

Po raz 18. odbył się 3 maja w Słubicach festyn wincentyński, zorganizowany przez gminę i parafię pw. NMP Królowej Polski. Powód świętowania był podwójny. Jak podkreślał burmistrz Tomasz Ciszewicz 226 lat temu Sejm Czteroletni uchwalił Konstytucję 3 maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulującą m.in. prawa i obowiązki obywateli. 3 maja to także święto Matki Bożej Królowej Polski, która patronuje parafii przy ul. 1 Maja. Tradycyjnie organizuje ona wówczas odpust.

Więcej Drukuj

Międzynarodowy Dzień Strażaka - Najlepsze życzenia!

4 maja to w kalendarzu ważna data. Obchodzone tego dnia międzynarodowe święto strażaków zbiega się w czasie z wspominanym wówczas w Kościele katolickim Świętym Florianem. Od 2003 roku jest to święto zawodowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, co podnosi jego rangę. W Dniu Strażaka życzę wszystkim osobom, związanym z tym niebezpiecznym zawodem, przede wszystkim zdrowia i siły, które pozwalają mierzyć się na co dzień z trudami tej pracy, a także poczucia satysfakcji i zadowolenia z niesienia pomocy innym.


Burmistrz Słubic

Tomasz Ciszewicz

Więcej Drukuj

Obwieszczenie Burmistrza Słubic o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji

Więcej Drukuj

O ponad 1,8 mln zł więcej na gminne inwestycje

Podczas sesji, 27 kwietnia, radni zdecydowali, że część nadwyżki budżetowej z ubiegłego roku gmina przeznaczy na kolejne inwestycje. Dzięki temu m.in. przybędzie 50 dodatkowych miejsc dla przedszkolaków, przebudowana zostanie ulica Niepodległości, na części dróg gruntowych pojawi się asfalt, w mieście przybędzie miejsc parkingowych, wydłużona będzie ścieżka rowerowa w kierunku Górzycy. Po zwiększeniu budżetu na inwestycje w tym roku planujemy wydać ponad 22,2 mln zł.

Więcej Drukuj

Grzegorz Miecugow w słubickiej bibliotece!

25 maja o 17.00 w oddziale dla dorosłych słubickiej biblioteki gościć będzie Grzegorz Miecugow, dziennikarz, autor książek: "Inny punkt widzenia", "Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu", "Przypadek", Trójka do potęgi", znany m.in. z prowadzenia programu " Szkło kontaktowe" w TVN. Wstęp wolny! Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt w celu rezerwacji miejsc (tel. 95 758 23 72).

Więcej Drukuj

Z powodu deszczu odwołujemy dzisiejszy happening

Na dziś zapraszaliśmy mieszkańców pod Urząd Miejski w Słubicach, gdzie miał się odbyć happening pod hasłem „Droga do Dnia Europy”. Podczas tego happeningu grupa chętnych mieszkańców Słubic miała malować na chodnikach logo Dnia Europy, który organizujemy 9 maja wspólnie z Frankfurtem nad Odrą. Plany pokrzyżował nam jednak deszcz, dlatego jesteśmy zmuszeni odwołać to zaproszenie. Nadal jednak zachęcamy do wzięcia udziału w Dniu Europy, który rozpocznie się o 9.00 przed Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

To oni zaśpiewają podczas Lubuskiego Festiwalu Piosenki

14 i 15 maja w Świebodzinie i Nowej Soli odbędą się prezentacje wojewódzkie w ramach Lubuskiego Festiwalu Piosenki. Wystąpią tam: Maria Iwaszkiewicz, Julia Radkiewicz, Aleksandra Klincewicz, Karolina Tuszewicka, Patrycja Wasilewska i zespół wokalny FORTE. To oni zostali nominowani do prezentacji wojewódzkich podczas eliminacji powiatowych, które się odbyły 26 kwietnia w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Więcej Drukuj

Związek emerytów wybierze swoje władze

W piątek, 28 kwietnia o 11.00 w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarządu Rejonowego w Słubicach. W programie m.in. absolutorium dla ustępującego zarządu, wybór władz i podjęcie uchwały o kierunkach działania na następną kadencję. W razie braku przewidzianej w statucie liczby obecnych uprawnionych do głosowania, walne zebranie odbędzie się w drugim terminie, tj. tego samego dnia o 11.30, a podjęte uchwały będą prawomocne bez względu na liczbę obecnych.

Więcej Drukuj

Kapela. N i lokalni artyści zagrają na festynie wincentyńskim

3 maja gmina, wspólnie z parafią pw. NMP Królowej Polski, po raz kolejny organizuje festyn wincentyński. Poprzedzi go msza święta, która rozpocznie się o 12.30 w kościele przy ul. 1 Maja. Na 14.30 zaplanowano otwarcie imprezy na boisku przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych. W programie m.in. występy lokalnych artystów, a o 17.30 koncert zespołu Kapela. N. Składająca się z księży grupa jest kontynuacją ponad czterdziestoletniej historii zespołu kleryckiego „Lazaryści” działającego w seminarium misjonarskim na Stradomiu w Krakowie.

Więcej Drukuj

Majówka na Zefirze? Zapraszamy!

2 i 3 maja statek Zefir zacumuje w słubickim porcie. Od 11.00 do 18.00 będzie można wybrać się w godzinny rejs po Odrze. Bilety rodzinne (2 dorosłych z dzieckiem) kosztują 40 zł, pojedyncze dla dorosłych 18 zł, a ulgowe - 14 zł. Będą one do kupienia na pokładzie statku. Od 29 kwietnia do 1 maja Zefir będzie cumował we Frankfurcie, skąd także zabierze słubiczan w rejs po rzece. Szczegóły na plakacie w załączniku.

Więcej Drukuj

Gmina zaopatrzyła drogówkę w przenośny narkotester

Słubicka policja, jako druga w województwie dysponuje już przenośnym urządzeniem do badania obecności narkotyków w organizmie. Teraz podczas kontroli drogowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Słubicach będą mogli na podstawie próbki śliny stwierdzić, czy kierowca jest pod wpływem środków odurzających. Dziś, 25 kwietnia burmistrz Tomasz Ciszewicz przekazał sprzęt, warty 15 tys. zł, komendantowi KPP Rafałowi Wawrzyniakowi.

Więcej Drukuj

Collegium Polonicum zaprasza na wakacyjne kursy językowe

Lektorat Języków Obcych w Collegium Polonicum w Słubicach zachęca do udziału w kursach językowych z niemieckiego, angielskiego i polskiego, które planuje zorganizować od lipca do października 2017. Zajęcia prowadzić będą doświadczeni nauczyciele akademiccy, którzy pomogą przełamać barierę językową i zdobyć pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym w życiu codziennym i zawodowym. Więcej informacji: tel. 61 829 6830, mail- kapler@europa-uni.de lub bezpośredniego w biurze nr 112, ul. Kościuszki 1 w Collegium Polonicum w Słubicach (wtorek godz. 15.00-16.30). W załączniku znajduje się szczegółowa oferta.

Więcej Drukuj

Jak się bronić przed skażeniami? Tego uczono słubiczan

Około 70 słubiczan, członków gminnego oraz powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Ochotniczej Straży Pożarnej, ze Słubic oraz strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także Drużyny Wykrywania i Alarmowania Formacji Obrony Cywilnej gminy Słubice i powiatu, Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Słubicach – wzięli udział 20 kwietnia w ćwiczeniach zorganizowanych przez gminę Słubice.

Więcej Drukuj

Szpinak po makowcu...czyli kulinarne czwartki w miejskiej bibliotece

11 maja o 15.00, w oddziale dla dorosłych słubickiej biblioteki, kolejne spotkanie w ramach "Kulinarnych czwartków". Tematem będzie „Szpinak w roli głównej”. A co panie przygotowywały w kwietniu? Na spotkaniu przed Wielkanocą królował makowiec! Swoim przepisem na to ciasto podzieliła się Pani Kazimiera Staniak. Okazało się, że makowiec był bardzo prosty w przygotowaniu i smakował wybornie. Przygotowanie ciasta zajęło Paniom niewiele czasu, a to pozwoliło im zajrzeć do kulinarnych książek na temat wypieków i nie tylko, które znajdują się w zbiorach słubickiej biblioteki. Dzięki temu pojawiły się nowe pomysły kulinarne na kolejne spotkania.

Więcej Drukuj

Dzień Otwartych Drzwi oraz Poznański Festiwal Nauki i Sztuki w Collegium Polonicum w Słubicach

W środę, 26 kwietnia br. (w godz. 9:00-14:00) w ramach Dnia Otwartych Drzwi oraz Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z nauką w Collegium Polonicum w Słubicach.Do udziału w festiwalowych wydarzeniach zachęcamy uczniów, studentów, rodziców z dziećmi, dziadków z wnuczkami, mieszkańców Ziemi Lubuskiej oraz wszystkich, którzy pragną spędzić czas z nauką i sztuką.

Więcej Drukuj

Tego pikniku nie można przegapić!

W sobotę 22 kwietnia od 14.00 do 20.00, na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej, odbędzie się rodzinny piknik prozdrowotny. Wstęp wolny. W programie m.in. maraton kulinarny połączony z degustacją, studio Bohema zaprosi na maraton taneczny, porad będą udzielać fizjoterapeuci. Będą też występy lokalnych i regionalnych artystów. Na scenie pojawią się m.in.: Kapela Bajer, Edyta Kręgiel z zespołem, Maciej Słodownik, grupa Bohema oraz Konsonans.

Więcej Drukuj

1,2,3...startuje ART an der Grenze 2017

W środę 26 kwietnia zostanie uroczyście otwarty festiwal sztuki ART an der Grenze 2017. Od godziny 18 będą oprowadzania po wystawie oraz koncerty. Po występie Frankfurt-Słubicer Kneipenchor o dobry nastrój zadba polski zespół folkowy Paula i Karol. A w kolejnych dniach odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń lokalnych działaczy, które wzbogacają program ramowy festiwalu.W piątek, 28 kwietnia, Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Kulturoznawstwa Viadriny zaprezentuje „Dziwaczną literacką podróż z wilkołakami“. Natomiast chętnych do zabawy zapraszamy na ARTową imprezę do klubu studenckiego BASSement od godz. 23 – wstęp wolny dla osób posiadających opaskę festiwalową!

Więcej Drukuj

facebook google plus one