Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Przetarg nieograniczony na przebudowę dróg i podwórek w Gminie Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 551369-N-2018

Więcej Drukuj

UKS POLONIA SŁUBICE powalczy z najlepszymi w województwie lubuskim

Drużyny UKS POLONIA SŁUBICE wezmą udział w decydującej fazie turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W dniach 26-27 kwietnia wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować lubuskie w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 110/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 109/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na czas nieokreślony

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 112/2018 Burmistrza Słubic z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do sprzedaży

Więcej Drukuj

3 maja zapraszamy na festyn

Tradycyjnie gmina, wspólnie z Parafią pw. NMP Królowej Polski i Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury, zaprasza mieszkańców na festyn majowy. Odbędzie się on na boisku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawny "rolniczak") przy alei Niepodległości. Startujemy o 14.30. W programie m.in. występy lokalnych grup artystycznych, liczne atrakcje dla małych i dużych, domowe wypieki, gry i zabawy sportowe. O 15.30 koncert zespołu Małe TGD.

Więcej Drukuj

Święto książki w słubickiej bibliotece!

Dziś, 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki, moc atrakcji w słubickiej bibliotece. Organizatorzy pomyśleli zarówno o najmłodszych czytelnikach jak również tych starszych.

Więcej Drukuj

Organizacje pozarządowe? Zapraszamy do współpracy!

Od kwietnia 2017 roku Słubice i Frankfurt realizują projekt „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”. Jego celem jest współpraca transgraniczna m.in. w obszarze organizacji pozarządowych. W związku z realizacją tego projektu, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza organizacje pozarządowe z obu stron Odry na wspólne spotkania – po to, żeby się poznać i rozmawiać o długofalowej współpracy. Pierwsze spotkanie w czwartek 26 kwietnia, o 17. 00 w Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

W bibliotece było słychać „Ptasie Trele”

Aleksandra Słopnicka z Przedszkola Samorządowego nr 1 „Jarzębinka” została laureatką XIV Międzyprzedszkolnego, Gminnego Przeglądu Wiersza „Ptasie Trele” i zdobyła tytuł Trelik 2018. W piątek, 20 kwietnia, w bibliotece miejskiej dzieci mogły posłuchać wierszy, które w tym roku opowiadały o naszym kraju. „Piękna nasza Polska cała” – pod takim tytułem zorganizowano tegoroczną imprezę, nawiązując do obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Patronat nad konkursem objął burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Gimnazjaliści już po egzaminach

W gminnych szkołach zakończyły się dziś egzaminy gimnazjalne. Burmistrz Tomasz Ciszewicz gratuluje wszystkim, którzy są zadowoleni z tego, jak im poszło i trzyma kciuki za tych, którym mogło pójść trochę gorzej.

Więcej Drukuj

Słubickie rodziny? Pięknie sportretowane!

Grupa fotograficzna AKFA sfotografowała już 16 rodzin, dzięki czemu jej projekt „Nasz Portret” nabrał rumieńców. Efekty pracy grupa fotografików zaprezentuje m.in. na wystawie w Czechach, a także w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Projekt powstaje w ramach inicjatywy lokalnej współfinansowanej przez gminę Słubice.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na Płazią Akademię

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, przy współudziale finansowym gminy, realizuje obecnie projekt "Płazy Słubic". - W ramach projektu staramy się dowiedzieć jakie płazy żyją na terenie naszej gminy. Przeprowadzimy również serię zajęć edukacyjnych - zapowiada Natalia Duer i zaprasza na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w piątek 27 kwietnia. Płazia Akademia rozpocznie się o 19:30 koło stawu przy ulicy Kwiatowej. - Wydaje się, że w tym zaśmieconym stawie nic nie może mieszkać... Czy aby na pewno? Okazuje się, że to bardzo ciekawe miejsce - mówi N. Duer.

Więcej Drukuj

Studenci zapraszają na festiwal ART an der Grenze

Już w najbliższą środę, 25 kwietnia o godzinie 18:00, na promenadzie Großen Scharrnstraße we Frankfurcie nad Odrą rozpocznie się 6 edycja międzykulturowego festiwalu sztuki „ART an der Grenze 2018”. Na otwarciu obecni będą nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą, dr Martin Wilke oraz prezydent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, prof. dr Stefan Kudert. Jednym z punktów programu jest uroczyste otwarcie wystawy, po której oprowadzać będą członkowie zespołu festiwalowego wraz z twórcami prac. Wieczór zakończy występ frankfurckiego zespołu „Errors of Superhumans”.

Więcej Drukuj

VinylLOVE obrazki w Galerii Małej

Dziś o 17.00, w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, wernisaż wystawy okładek płyt winylowych z kolekcji członków stowarzyszenia between_us. Ta niecodzienna wystawa służy popularyzacji płyt gramofonowych, zarówno ich wartości muzycznej, jak również jakości porządnie zaprojektowanej i wydanej okładki, które podobnie jak plakaty mają swoje miejsce na arenie artystycznej. Projektowali je m.in. Andy Warhol, Peter Blake, Richard Hamilton.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

W dniu 12 kwietnia 2018 r. do Urzędu Miejskiego w Słubicach wpłynęła oferta złożona przez Związek Dzieci Wojny na wspieranie realizacji zadania publicznego pn.: „ II Ogólnopolski Kongres Polskich Dzieci Wojny w Warszawie”.

Więcej Drukuj

Najmłodszy polski pisarz fantasy w słubickiej bibliotece!

We wtorkowe przedpołudnie, 17 kwietnia, w bibliotece słubickiej gościł niezwykły, młody człowiek. Tomasz Sobania, to 19-latek pełen wielu pasji: pisarz, sportowiec, wkrótce aktor, obecnie student filozofii i jeden z najmłodszych w Polsce autorów książek fantasy!
W wieku 16 lat wydał swoją pierwszą książkę „Speculo”, trzy lata później kolejną - „Nowy świt”, a w niedalekiej przyszłości planuje napisać przynajmniej dwie.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 107/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 16 kwietnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do oddania w najem na okres do 3 lat

Miejsce gromadzenia odpadów / pojemniki na odpady komunalne.

Więcej Drukuj

Słubickie dyktando już po raz dziewiąty

W środę 25 kwietnia o 10.30, w małej auli w Collegium Polonicum w Słubicach, podczas Festiwalu Nauki i Sztuki oraz Dni Otwartych Drzwi, odbędzie się IX Dyktando Słubickie. Celem jest popularyzacja kultury języka polskiego oraz promocja Słubic i Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

Będziemy świętować Dzień Europy!

40 wydarzeń przygotowanych przez organizacje i instytucje z Dwumiasta złożą się na program tegorocznej edycji Dnia Europy, której towarzyszy hasło „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe” . 9 maja słubiczanie i frankfurtczycy, po raz ósmy świętować będą ten dzień wspólnie. Zainauguruje go symulacja posiedzenia Parlamentu Europejskiego. Około 100 uczniów z Polski i Niemiec będzie debatować na temat przyszłości Unii Europejskiej.

Więcej Drukuj

Wypalanie traw? Szkodliwe i zabronione!

Aż 13 razy w ciągu ostatniego tygodnia słubiccy strażacy musieli gasić pożary z powodu wypalania traw. Interweniowali na ul. Folwarcznej, Krótkiej, Nadodrzańskiej, Wschodniej i Nocznickiego w Słubicach oraz w Golicach, Pławidle, Nowym Lubuszu i Kunowicach.

Więcej Drukuj

Słubickie szczypiornistki ograły przeciwniczki po mistrzowsku!

Zawodniczki UKS Jedynka Słubice wygrały, 14 kwietnia u siebie, mocno obsadzony turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar ADBORK 2018. Królową strzelców została Natasza Tańczak, która zdobyła dla UKS Jedynka Słubice aż 23 bramki! Mistrzynie województwa lubuskiego rywalizowały z wicemistrzyniami - UKS Czarni Żagań, Kadrą Województwa Lubuskiego oraz z czołowymi drużynami Brandenburgii: HSV Frankfurt Oder oraz MTV 1860 Altlandsberg.

Więcej Drukuj

Uwaga. Konserwacja oświetlenia

Jutro, 17 kwietnia, od popołudnia do godzin wieczornych, w całym mieście prowadzone będą prace konserwacyjne oświetlenia ulicznego. Z tego powodu wieczorem część lamp może nie świecić, a niektóre świecić będą w ciągu dnia.

Więcej Drukuj

Młodzi na Polach Nadziei uczą się empatii

Tysiąc żonkili posadzonych jesienią przez dzieci i młodzież ze słubickich przedszkoli i szkół zostało już ściętych i dziś od rana wolontariusze Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo rozdają kwiaty mieszkańcom. Kto chce, może wrzucić do puszki dowolny datek na rzecz podopiecznych hospicjum. - Chętnych nie brakuje – mówiły Lidia Rybak, Patrycja Zielińska, Maja Bieniarz i Katarzyna Łazdowska ze Szkoły Podstawowej nr 3, które odwiedziły m.in. Urząd Miejski w Słubicach.

Więcej Drukuj

Ulica Rzepińska. Trzeba zachować ostrożność

Przy ulicy Rzepińskiej trwa wymiana lamp oświetleniowych. Z powodu prowadzonych prac prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Więcej Drukuj

Zagra u nas piłkarska śmietanka

24 drużyny młodych piłkarzy (rocznik 2008), m.in. z UKS Polonii Słubice, Górnika Zabrze, Pogoni Szczecin, Warty Poznań i Gwardii Koszalin, wezmą udział 1 maja w Słubicach w eliminacjach Champions Trophy U10 Polska do turnieju finałowego, który w czerwcu odbędzie się w Wiedniu. Słubicką imprezę wsparła finansowo gmina, a burmistrz Tomasz Ciszewicz objął ją patronatem.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 105/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 13 kwietnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 106/2018 Burmistrza Słubic z dnia 13 kwietnia 2018 r. w sprawie sprzedaży w drodze bezprzetargowej nieruchomości przyległej w trybie realizacji roszczeń wynikających z art. 209a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościa

Więcej Drukuj

Berlin i Warszawa będa wspierać nasz transgraniczny autobus

Burmistrz Tomasz Ciszewicz wziął dziś (12 kwietnia) w Berlinie udział w posiedzeniu Komitetu ds. Współpracy Przygranicznej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej. Wspólnie z Christianem Kuke, prezesem miejskiej spółki komunikacyjnej z Frankfurtu nad Odrą (Stadtverkehrgesellschaft ), mówili o chęci kontynuowania wspólnej linii autobusowej, która łączy nasze miasta od grudnia 2012 roku. – Ucieszyło mnie, że przedstawiciele ministerstwa infrastruktury zadeklarowali, że poprą nasze starania w tym zakresie – mówi burmistrz i dodaje, że został zaproszony do Warszawy na rozmowy na ten temat.

Więcej Drukuj

Yes, Yes, Yes! To się naprawdę sprawdza!

Nauczyciele i uczniowie chwalą laboratoria językowe, które powstały w gminnych szkołach w ramach projektu o wartości 4,5 mln zł, który w 85 proc. sfinansowała nam Unia Europejska. – Lekcje są teraz dużo ciekawsze, a słuchając tekstu przez słuchawki łatwiej go zrozumieć – mówi Amelia Hołownia z kl. VII b, uczennica słubickiej „trójki”. Anna Kurzyńska, która uczy w tej szkole angielskiego, podkreśla, że lekcje w laboratoriach stwarzają wiele nowych możliwości, które pomagają przyswajać wiedzę.

Więcej Drukuj

Nowe miejsce do poznawania świata wokół nas

Jak ciekawy jest świat wokół nas? Chętni będą mogli poznawać go lepiej dzięki nowym laboratoriom, jakie Fundacja na rzecz Collegium Polonicum uruchomi w Collegium Polonicum. Środki na ten cel udało się pozyskać dzięki współpracy gminy Słubice z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.

Więcej Drukuj

Dwa konkursy dla organizacji pozarządowych

Poszukiwane dobre pomysły! Fundacje, stowarzyszenia, a także grupy nieformalne mogą starać się o dofinansowanie na realizację swoich projektów – ruszyły właśnie dwa konkursy: Działaj Lokalnie oraz Wspólna Inicjatywa. A Sektor 3 Słubice, współfinansowany przez gminę, zaprasza na mini szkolenie dotyczące tych konkursów.

Więcej Drukuj

Uczniowie „trójki” uczyli się jak zdrowo żyć

Jabłka na przerwach zamiast chipsów, czarna czekolada zamiast batoników, spotkanie z dietetyczką, nauka pierwszej pomocy na fantomie, symulacja skutków zażywania narkotyków …między innymi w taki sposób nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 obchodzili dziś Światowy Dzień Zdrowia.

Więcej Drukuj

SMOK wie jak wspierać kulturę!

200 warsztatów artystycznych dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu, wsparcie finansowe na promocję transgranicznych imprez, uruchomienie systemu wspólnej sprzedaży biletów na wydarzenia kulturalne po obu stronach Odry, redagowanie polsko-niemieckiego kalendarza imprez – Słubicki Miejski Ośrodek Kultury stworzył projekt „Kultura głupcze”, który przez trzy lata będzie finansowany głównie z budżetu Brukseli.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy zadowoleni. Kolejne drogi przykryje asfalt

Gmina rozstrzygnęła przetarg na przebudowę kolejnych swoich dróg. Przeznaczyła na tę inwestycję 750 tys. zl. Przetarg wygrała lokalna firma Eurokop, która lada dzień rozpocznie prace. - Jeździmy teraz po gruntowej drodze, która jest tak wyboista, że nawet przy 20 km na godzinę auto po prostu podskakuje. Z niecierpliwością wyczekujemy firmy, która zbuduje nam nową drogę - mówi mieszkanka ulucy Południowej.

Więcej Drukuj

Nowe oznakowanie dróg podniesie bezpieczeństwo

W końcu pogoda nam sprzyja i można było rozpocząć malowanie pasów na drogach. Na zlecenie gminy robi to firma Admal z Czerwieńska. – Oznakowanie poziome pojawiło się już na alei Niepodległości, na czym nam szczególnie zależało, bo w sąsiedztwie są dwie szkoły i wyznaczenie choćby miejsc dla pieszych poprawi poziom bezpieczeństwa – mówi Krzysztof Rogoziński, który zajmuje się w gminie drogami. Zapowiada, że pasy będą malowane między innymi na wszystkich nowo wyremontowanych odcinkach dróg, a także odnawiane na pozostałych drogach.

Więcej Drukuj

Te nowe wiaty autobusowe już cieszą pasażerów

- Dobrze, że gmina pomyślała o kolejnych wiatach przy przystankach autobusowych, bo to dla pasażerów jest to duża wygoda – chwaliła Lucyna Pikul, którą spotkaliśmy przy ulicy Konopnickiej. – Widzę, że z tego przystanku korzysta wiele osób dojeżdżających do pracy między innymi w strefie ekonomicznej – mówiła. Takie wiaty pojawiły się też w trzech innych miejscach. Kosztowały gminę 20 tys. zł.

Więcej Drukuj

W tej muzyce czuć wiosnę

W sobotę 21 kwietnia o 19. 00 warto się wybrać do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury na koncert muzyki klasycznej. W programie Sonata na skrzypce i fortepian F-Dur op. 24 „Wiosenna” Ludwiga van Beethovena oraz Suita włoska na skrzypce i fortepian Igora Strawińskiego. Oba utwory wykonywać będą Anastazja Łysenko (skrzypce) i Monika Pończocha (fortepian). Bilety w cenie 15 zł do nabycia w SMOKu.

Więcej Drukuj

Środowiskowy Dom Samopomocy zaprasza do Sułówka

Środowiskowy Dom Samopomocy w Słubicach zaprasza w poniedziałek 9 kwietnia, od 10.00 do 15.00, na spotkanie integracyjne nad jeziorem w Sułówku. Będą w nim uczestniczyć m.in. podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Kostrzyna nad Odrą oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Żabic. W W programie: hipoterapia,konkursy i gry sprawnościowe, zabawa taneczna i karaoke,wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek oraz spotkanie z pracownikiem nadleśnictwa, który zapozna uczestników z urokami lasu i jego mieszkańcami.

Więcej Drukuj

Będzie jaśniej i bezpieczniej

Gmina inwestuje w kolejne lampy solarne. Staną m.in. koło garaży przy Rysiej i Szczecińskiej, na osiedlu Zielone Wzgórza, przy ul. Słowackiego, Strzeleckiej, a także w Kunowicach. Ile dokładnie miejsc zostanie w ten sposób oświetlonych będziemy wiedzieć po rozstrzygnięciu przetargu. - Na tę inwestycję przeznaczamy 75 tys. zł więc szacuję, że będzie to kilkanaście lamp – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Bezpłatne kursy językowe dla osób 50+

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza na bezpłatne kursy języka niemieckiego i angielskiego.
Kursy są organizowane we współpracy ze szkołą językową Lingua Viva z Zielonej Góry. Są przeznaczone dla osób w wieku 50-64 lata, mających maksymalnie średnie wykształcenie. Nie ma znaczenia to, czy pracują, czy są nieaktywni zawodowo.

Więcej Drukuj

Stare opony? Nie wolno ich wyrzucać!

Przypominamy mieszkańcom, że nie wolno zostawiać starych opon pod śmietnikami. Bezpłatnie przyjmuje je Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), który mieści się na terenie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przy ul. Krótkiej 8. - Kolejny raz apeluję do mieszkańców, żeby przestrzegali zasad utrzymania porządku w gminie – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę i rozbudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku administracyjnego na cele mieszkalne wraz z infrastrukturą towarzyszącą na ul. Krótkiej w Słubicach

Ogłoszenie w BZP nr 540158-N-2018 z dnia 2018-04-04 r.

Więcej Drukuj

Ten młodziutki pisarz udowadnia, że wszystko jest możliwe!

19-letni Tomasz Sobania, jeden z najmłodszych pisarzy w Polsce, będzie 17 kwietnia, o 11.00, gościł w słubickiej bibliotece. Opowie nie tylko o swojej pasji pisarskiej, ale też o tym, ile można dokonać dzięki silnej wierze, wytrwałości i kreatywności, zdobywanej dzięki czytaniu książek.Ten wszechstronnie uzdolniony chłopak, który m.in. studiuje zaocznie filozofię, spotka się z czytelnikami w oddziale dla dorosłych. Wstęp jest wolny, ale grupy zorganizowane biblioteka prosi o wcześniejszy kontakt w celu rezerwacji miejsc (tel. 95 758 23 72).

Więcej Drukuj

W Collegium Polonicum będzie Dzień Otwartych Drzwi

Tradycyjnie Dzień Otwartych Drzwi połączony jest na uczelni z wydarzeniami w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
- Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z nauką zapraszamy w środę, 25 kwietnia br. w godz. 9:00-14:00 do foyer Collegium Polonicum- zachęca Ewa Bielewicz-Polakowska z CP. - To doskonałą okazja, aby poznać uczelnię od podszewki, poszerzyć wiedzę czy np. sprawdzić się w ortografii - dodaje.

Więcej Drukuj

Sebastian i inni odnoszą sportowe sukcesy. Dostali stypendia i nagrody od gminy!

Sześciu utytułowanych zawodników i zawodniczek ze Słubic: Sebastian Świtoński (na zdjęciu), Jakub Czak, Patryk Cichosz-Dzyga, Emila Kulas, Marta Wroniewicz i Adrian Gasiewicz - dostawać będą stypendia sportowe, a Małgorzacie Krzyżan, Jerzemu Grabowskiemu i Jackowi Grześkowiakowi przyznano nagrody za sukcesy ich podopiecznych. Podczas przedświątecznej sesji radni jednogłośnie za tym zagłosowali.

Więcej Drukuj

Gmina nie przestaje inwestować w szkoły

Ponad 400 tys. zł wyda gmina na inwestycje w Gimnazjum nr 1 i Szkole Podstawowej nr 3. Zespół Administracji Oświaty w Słubicach wyłonił właśnie wykonawców dwóch dużych zadań, które będą realizowane w czasie wakacji. W gimnazjum planowana jest wymiana pokrycia dachu, co uszczelni i dociepli budynek (koszt- 165 tys. zł, prace wykona firma Rajpur Tech spod Szczecina), natomiast w SP nr 3 będzie przeprowadzony drugi etap wymiany instalacji elektrycznej (koszt - 250 tys. z, wykonawcą będzie gorzowski Zakład Elektro-Instalacyjny ELTRIN.)

Więcej Drukuj

DRODZY MIESZKAŃCY!

Więcej Drukuj

Jest praca na pograniczu. Co warto wiedzieć?

11 kwietnia 2018 r., w godzinach od 13.00 do 17.00, eksperci z Polski i Niemiec udzielać będą nieodpłatnych informacji na temat możliwości zatrudnienia za Odrą. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Urzędu Pracy we Frankfurcie przy Heinrich-von-Stephan-Straße 2.

Więcej Drukuj

AKFA chce sportretować słubickie rodziny

W ramach inicjatywy lokalnej, czyli projektów dofinansowanych przez gminę Słubice, Amatorska Komórka Fotografii Artystycznej zaprasza słubickie rodziny do akcji „Nasz Portret”. - Jako miłośnicy i pasjonaci fotografii chcemy sfotografować Was i Wasze rodziny.
Naszym celem jest pokazanie jak różnorodne i kolorowe są nasze słubickie rodziny, ale też promocja wartości, które są Wam bliskie i promocja naszego miasta w innych społecznościach. Zapraszamy Was do tego, abyście w czasie wspólnie spędzonego czasu opowiedzieli nam o sobie, waszych zainteresowaniach i pasjach. Wyraźcie siebie i podzielcie się z nami swoimi aktywnościami- zachęcają fotograficy.

Więcej Drukuj

Twórczo i tradycyjnie w bibliotece!

Święta Wielkanocne są pełne tradycji i zwyczajów, bardzo rodzinnym i radosnym czasem, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. W związku z tym, 21 i 22 marca biblioteka miejska zaprosiła swoich czytelników i mieszkańców powiatu słubickiego do wspólnego dekorowania jaj i wykonania tradycyjnych, kolorowych palm wielkanocnych.

Więcej Drukuj

Unia zapłaci za szkolenia. Kto może skorzystać?

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania wsparcia na podniesienie kompetencji i kwalifikacji przez osoby dorosłe. Odbędzie się ono w środę 28 marca 2018 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Gorzowie Wielkopolskim (ul. Władysława Sikorskiego 107, sala konferencyjna nr 216).

Więcej Drukuj

Uwaga kierowcy. Po świętach utrudnienia w ruchu na ul. Rzepińskiej

Od wtorku, 3 kwietnia, przez około tydzień, modernizowany będzie ponownie fragment ul. Rzepińskiej, od skrzyżowania z ulicą Nocznickiego do Agrogobexu. Z tego powodu wprowadzony tam zostanie ruch wahadłowy.

Więcej Drukuj

Przybyło pojemników do segregacji odpadów

Blisko 70 pojemników do segregacji odpadów, tzw. gniazd, stanęło, na prośbę mieszkańców, w ponad 20 miejscach w gminie. Między innymi przy placu Przyjaźni, na osiedlu Słowiańskim, przy ul. Wojska Polskiego, Żwirki i Wigury, Nadodrzańskiej, Kopernika, Reja, a także w parku wiejskim w Kunowicach.

Więcej Drukuj

Dzieci wiedzą jak oszczędzać wodę. Pięknie to narysowały!

Alicja Kopeć ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach, Hanna Nowakowska z SP w Kunowicach i Hanna Zduńczyk ze słubickiej „jedynki” – zwyciężyły w konkursie plastycznym "Woda i ja, czyli jak nie marnować wody", zorganizowanym przez Zakład Usług Wodno- Ściekowych w Słubicach.
Do udziału w konkursie gminna spółka zaprosiła uczniów klas I-III. Temat zainteresował 31 dzieci z 4 szkół podstawowych: SP nr 1 i 2 w Słubicach, Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Słubicach oraz z SP w Kunowicach

Więcej Drukuj

Chodnik na osiedlu Słowiańskim już w budowie

50 tys. zł przeznaczyła gmina w tegorocznym budżecie na modernizację chodnika na osiedlu Słowiańskim, między blokami przy „siódemce” i „ósemce”. – Leżące tam od lat płyty chodnikowe są już w fatalnym stanie dlatego zostaną zastąpione kostką brukową – informuje Krzysztof Rogoziński z Urzędu Miejskiego w Słubicach. Prace wykonuje lokalna firma Eurokop. Umowę ma do końca kwietnia, ale chodnik będzie gotowy dużo szybciej.

Więcej Drukuj

Spalanie odpadów? Straż Miejska nie odpuszcza!

- Jedną osobę ukaraliśmy mandatem, kilkanaście innych pouczyliśmy widząc, że mają już przygotowane odpady do spalenia. W sumie, w tym sezonie grzewczym, skontrolowaliśmy 113 miejsc - informuje komendant Straży Miejskiej w Słubicach Wiesław Zackiewicz. Dodaje, że dopóki mieszkańcy będą palić w piecach, strażnicy nie zaniechają kontroli. – Dochodzi do nich najczęściej na wniosek mieszkańców. Dziś znów otrzymaliśmy zgłoszenie i jutro sprawdzimy ten adres – zapowiada W. Zackiewicz.

Więcej Drukuj

Lubuski Konkurs Recytatorski? Oni są najlepsi w powiecie słubickim!

22 marca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Jury - Anna Palicka, Maria Lisiewicz i Renata Bac wysłuchało 29 uczestników konkursu. Do wojewódzkiego konkursu nominowało po trzy osoby z każdej grupy wiekowej.

Więcej Drukuj

Wieża Kleista? Mamy umowę na dofinansowanie!

Burmistrz Tomasz Ciszewicz, w obecności Waldemara Tomaszka z Ministerstwa Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumentów kraju związku Brandenburgia, podpisał dziś, 23 marca, w Urzędzie Miejskim w Słubicach, umowę na dofinansowanie budowy Wieży Kleista. W ramach tego projektu, w atrakcyjny sposób, zostanie też podświetlony most łączący Słubice i Frankfurt.
- Bardzo się cieszę, że mamy już tę umowę. Natychmiast bierzemy się za przygotowanie przetargu na budowę Wieży Kleista– mówił burmistrz T. Ciszewicz i dodał, że plan jest taki, żeby prace rozpoczęły się jeszcze w tym roku. Turystom wieża ma być udostępniona w przyszłym roku.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 83/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 21 marca 2018 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz użytkowników wi

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

W dniu 16 marca 2018 r. do Urzędu Miejskiego w Słubicach wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” na wspieranie realizacji zadania publicznego pn.: „Letni obóz dzieci i młodzieży Partnerstwa Sołectw Drzecin – Golice – Lisów. Lubniewice 03.-10.08.2018”.

Więcej Drukuj

Wielkanocne jaja w bibliotece

- Miałam z dziećmi robić ozdoby wielkanocne w domu, ale jak się dowiedziałam o warsztatach w bibliotece pomyślałam, że to dopiero będzie atrakcja! – mówiła mama 4-letniej Matyldy, która, ze swoimi córeczkami, wzięła udział, 21 marca, w dekorowaniu wielkanocnych jaj.
Słubiczanka się nie pomyliła. Warsztaty, na które zaprosiła biblioteka miejska, były bardzo atrakcyjne.

Więcej Drukuj

„Latarnia” rzuca dobre światło na całe pogranicze

Dziś, 21 marca w Collegium Polonicum gimnazjaliści ze Słubic i Frankfurtu, którzy przez blisko trzy lata razem się uczyli w ramach projektu „Latarnia”, odebrali certyfikaty.
„Latarnia” to realizowany od 2005 roku polsko-niemiecki projekt edukacyjny, w którym uczestniczą uczniowie słubickiego gimnazjum nr 2 i gimnazjum im. Karola Liebknechta we Frankfurcie. Młodzież z obu szkół, podczas wspólnych lekcji, doskonali swoje umiejętności językowe, poznaje kulturę, sztukę, zwyczaje kraju sąsiada i lokalną historię.

Więcej Drukuj

Ale oni pięknie recytowali!

Pierwszoklasiści: Zuzanna Pietrzak ze szkoły w Kunowicach, Luo Taixing z niepublicznej szkoły muzycznej w Słubicach i Julia Belska z SP nr 3 – zwyciężyli w powiatowym konkursie recytatorskim „Wiersze świerszcza”, który odbył się dziś, 21 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach.

Więcej Drukuj

Z placu Sybiraków zniknął pomnik. Będzie nowy!

Poznański artysta Robert Sobociński, który na zlecenie gminy, wykonuje pomnik Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną, Niepodległą Polskę, zdemontował właśnie stary pomnik. Nowy zostanie odsłonięty 17 września. - W ten sposób Gmina Słubice chce uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Stary pomnik został zdemontowany ponieważ trzeba przygotować fundamenty pod nową budowlę - informuje burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Szukamy honorowych Ambasadorów Dnia Europy 2018!

Zgłoś się i zaprezentuj nam swój pomysł na promocję Dnia Europy w Twojej grupie wiekowej. Twój aktywny udział zostanie nagrodzony podczas uroczystego otwarcia Dnia Europy 9 maja br. Za działalność społeczną na rzecz wartości UE otrzymasz Dyplom Ambasadora. Zgłoszenia: mail@frankfurt-slubice.eu, tel. +49 335 606985-14, FB @Europatag/Dzień Europy Frankfurt an der Oder-Slubice

Więcej Drukuj

Frankfurt ma nowego burmistrza

34-letni Rene Wilke, polityk partii Die Linke, kandydat koalicji Lewica-Zieloni, został wybrany w niedzielę 18 marca, na nadburmistrza Frankfurtu nad Odrą. W drugiej turze wyborów pokonał sprawującego ten urząd od 2010 roku, bezpartyjnego dr. Martina Wilke. Rene Wilke został najmłodszym burmistrzem w Brandenburgii, a głosowało na niego 62,5 proc. wyborców. Będzie rządził Frankfurtem przez kolejne 8 lat, bo tyle wynosi w Niemczech kadencja burmistrza. Frekwencja wyborcza wyniosła 37,70%.

Więcej Drukuj

W Dziupli Inicjatyw Przyrodniczych opowiedzą o sikorkach

W ramach „Spotkań z przyrodą”, współfinansowanych przez gminę Słubice, w czwartek 22 marca o 18.00 w Collegium Polonicum, Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza na wykład o ptakach. Tym razem bohaterką spotkania będzie sikorka. O zwyczajach sikorek opowie Paweł Podkowa z Zakładu Biologii i Ekologii Ptaków poznańskiego UAM. Wstęp wolny.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 81/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 19 marca 2018 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

Więcej Drukuj

Łukasz Fabiański Honorowym Obywatelem Słubic!

Bramkarz polskiej reprezentacji Łukasz Fabiański odebrał dziś w magistracie tytuł Honorowego Obywatela Słubic przyznany mu przez radę miejską. – Traktuje to jako coś specjalnego, bo zostać honorowym obywatelem swojego miasta to wielka sprawa – dziękował za otrzymane wyróżnienie.

Więcej Drukuj

W kwietniu będą zebrania wiejskie

Od 9 do 13 kwietnia, we wszystkich sołectwach, odbędą się zebrania wiejskie. Burmistrz Tomasz Ciszewicz zaprasza mieszkańców do wyrażenia opinii w sprawie projektu uchwały Rady Miejskiej w Słubicach na temat sprzedaży napojów alkoholowych na terenie gminy Słubice oraz ustalenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Więcej Drukuj

W Galerii OKNO będą stroić Wielkanoc

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję, towarzyszy im wiele obrzędów, są niezwykle barwne i pełne symboli, dlatego tuż przed nimi Galeria OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury proponuje warsztaty pt „Przystroić Wielkanoc”. Będą twórcze zajęcia, ale także niespodzianki, konkursy i nagrody. - Przygotowaliśmy trzy propozycje, zapraszamy starszych i młodszych, również dzieci z rodzicami - zachęca Anna Panek Kusz. - To doskonały moment na spędzenie czasu ze sobą i wspólne tworzenie ozdób. Zapewniamy niezbędne materiały, a wszystkie wykonane ozdoby uczestnicy warsztatów zabiorą do domu, żeby cieszyły oko i wprowadzały w atmosferę świąt - dodaje.

Więcej Drukuj

Kierowców ucieszyła nowa droga w Kunowicach

- Czekaliśmy na to jak na zbawienie. Jesteśmy przeszczęśliwi! – w taki sposób Leszek Kruszyna z osiedla Słonecznego w Kunowicach komentuje wybudowanie koło swojego domu utwardzonej drogi.
Dziś zakończyły się prace budowlane. Na około 200 metrowym fragmencie wylany został asfalt, co zapewnia kierowcom komfort jazdy. Wcześniej była to droga gruntowa, po której jeździło się fatalnie. Inwestycję gmina sfinansowała z własnego budżetu przeznaczając na nią ok. 50 tys. zł. Prace wykonywała miejscowa firma Eurokop.

Więcej Drukuj

Nowy chodnik w Drzecinie ucieszył mieszkańców

Z inicjatywy rady sołeckiej gmina zleciła budowę chodnika we wsi, wzdłuż domów od numeru 5 do 9a. Mieszkańcy Drzecina przeznaczyli na tę inwestycję 5 tys. zł funduszu sołeckiego, a ok. 17 tys. zł dołożyła gmina. 150 metrowy chodnik jest już gotowy i cieszy mieszkańców.– Ten chodnik spełnił oczekiwania mieszkańców, poprawił stan bezpieczeństwa, ułatwił komunikację i poprawił estetykę wsi – wylicza sołtys Ryszard Świderski. O budowę chodnika zabiegał, bo w sąsiedztwie jest 10-rodzinny blok mieszkalny i domy jednorodzinne, a nie było tam bezpiecznego przejścia.

Więcej Drukuj

W bibliotece zrobiło się bardzo świątecznie

„Koronkowa Wielkanoc” to tytuł wystawy lokalnego rękodzieła, którą można oglądać w oddziale dla dorosłych słubickiej biblioteki. Na wystawę składają się prace wykonane przez artystki z powiatu słubickiego: Irenę Rocha z Sułowa, Kazimierę Staniak z Drzecina oraz Danutę Golubską, Ewę Chrustowską i Stanisławę Rosiak ze Słubic.

Więcej Drukuj

Rusza rekrutacja do przedszkoli i szkól

19 marca 2018r. rozpoczyna się rekrutacja dzieci do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych przy szkołach i punktów przedszkolnych oraz pierszoklasistów, którzy mieszkają poza obwodem szkoły. Ile mamy miejsc w przedszkolach i kto ma pierwszeństwo przy przyjęciu? Co decyduje o przyjęciu do szkoły dziecka spoza obwodu szkolnego?

Więcej Drukuj

Zabierzmy dzieci na wielkanocne warsztaty do biblioteki

Palmy i malowane jaja od dawien dawna są częścią wielkanocnej tradycji. Kto chciałby je zrobić własnoręcznie będzie miał taką okazję podczas warsztatów, na które zaprasza słubicka biblioteka. Zaproszenie kieruje do osób w różnym wieku. Warsztaty
będą w środę 21 marca od 16.00 (pisanki), a także 22 marca, od 15.00 (palmy wielkanocne).
Udział jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są w bibliotece. Można się też zgłosić telefonicznie (95 758 23 72). Warto się to zrobić szybko, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej Drukuj

Ogłoszenia wyników otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych.

- działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz promocji i organizacji wolontariatu,

- wspierania i upowszechniania kultury fizycznej,

- kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego,

- przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym,

- pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób,

- ochrony i promocji zdrowia, działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz w wieku emerytalnym

Więcej Drukuj

Polacy i Niemcy pójdą za krzyżem

Katolickie Centrum Studenckie zaprasza 23 marca na Drogę Krzyżową ulicami Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Rozpocznie się ona o 18.30 w kościele pw. Ducha Świętego, a zakończy we Frankfurcie w kościele pw. Krzyża Świętego.
- Zapraszamy do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo dla naszych miast, świadectwa naszej wiary i wspólnego ekumenicznego nabożeństwa. W rozważaniach Drogi Krzyżowej można znaleźć część swojego życia i w modlitwie prosić Boga, aby pomógł nieść nasz życiowy krzyż - mówi ks. Rafał Mocny z Katolickiego Centrum Studenckiego.
- W tym roku rozważania skupione są wokół tematu miłosierdzia. Szczególnie zachęcamy do miłosiernej pomocy dla udręczonej wojną Syrii. Modlitwa, post i jałmużna ... te zadania wielkopostne są dla każdego z nas zadaniem czynnego miłosierdzia. Syria czeka na każdy gest - dodaje ks. R. Mocny.

Więcej Drukuj

Wielkanocna zbiórka żywności w słubickim Intermarche

W najbliższy weekend (16 i 17 marca) sieć Intermarché kolejny raz weźmie udział w „Wielkanocnej Zbiórce Żywności” organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. Klienci Intermarché będą mogli przekazać artykuły spożywcze dla osób w trudnej sytuacji życiowej w jednym z 37 sklepów sieci. Do akcji włączył się także sklep Intermarché w Słubicach.
Raport z badań niedożywienia w Polsce firmy Millward Brown pokazuje, że około 120 tys. dzieci przychodzi do szkoły głodnych, a dla ponad 70 tys. jedynym posiłkiem w ciągu dnia jest obiad ze szkolnej stołówki.

Więcej Drukuj

Wielkanoc w Dwumieście. Mieszkańcy poznali tradycje

Mieszkańcy Słubic i Frankfurtu nad Odrą wspólnie przygotowywali się do Wielkanocy robiąc świąteczne ozdoby i poznając tradycje kultywowane w kraju sąsiada. Cykl warsztatów przygotowało Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji w ramach projektu „Europejskie modelowe miasto współpracy transgranicznej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Więcej Drukuj

Setki tysięcy złotych od gminy dla społeczników

- Blisko 729 tys. zł przeznaczy gmina na realizację projektów, które służyć będą upowszechnianiu kultury fizycznej, promocji zdrowia, pomocy społecznej, działaniom z zakresu kultury i sztuki, wspieraniu społeczników i przeciwdziałaniu uzależnieniom i patologiom społecznym - wylicza burmistrz Tomasz Ciszewicz i informuje, że właśnie został rozstrzygnięty konkurs ofert złożonych przez organizacje pozarządowe, które starały się o gminne dotacje.

Więcej Drukuj

Helga Grune z brandenburskim odznaczeniem „Wolontariusz Miesiąca”

Dziś w Collegium Polonicum odbędzie się uroczyste wręczenie odznaczenia „Wolontariusz Miesiąca” Heldze Grune ze
Stowarzyszenia My Life – historia opowiedziana e.V, która spisała ok. 60 biografii mieszkańców polsko-niemieckiego pogranicza.
Odznaczenie to przyznawane jest za wyjątkowe, bezinteresowne zaangażowanie na rzecz dobra powszechnego. H. Grune od 2005 roku jest członkinią Stowarzyszenia, którego głównym celem jest szerzenie oraz pielęgnowanie kultury opowieści oraz refleksji biograficznej.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny ograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice

Więcej Drukuj

Szykuje się nam kolejna „Słubicko – Frankfurcka Zmiana Perspektywy”

Podobnie jak w roku ubiegłym, w maju planujemy przygotowanie akcji „Słubicko – Frankfurcka Zmiana Perspektywy”, która polega na jednodniowej wizycie u „koleżanki lub kolegi zza Odry”. Podczas wizyty w wybranej instytucji, wydziale, biurze lub u koleżanki –kolegi we Frankfurcie nad Odrą, będą mogli Państwo zapoznać się z zadaniami i kompetencjami oraz specyfiką pracy na poszczególnych stanowiskach frankfurckiej administracji.

Więcej Drukuj

Wielkanocny kiermasz w Środowiskowym Domu Samopomocy

Już jutro, 14 marca rusza kiermasz, na który trafią piękne ozdoby świąteczne wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Słubicach. Sprzedaż prowadzona będzie od 14.00 do 16.30, od środy do piątku w siedzibie ŚDS przy placu Wolności 17. Jak informuje Anna Pawłowska z ŚDS pieniądze zebrane podczas kiermaszu będą przeznaczone na prowadzenie placówki.

Więcej Drukuj

Nasi sąsiedzi zachęcają: Ucz się i pracuj w Niemczech!

„bbw” Bildungszentrum Ostbrandenburg GmbH we Frankurcie poszukuje młodych osób chętnych do nauki zawodu w Niemczech.
Nauka odbywa się w systemie dualnym, co oznacza, że główna część kształcenia ma miejsce bezpośrednio w przedsiębiorstwie. Równocześnie uczeń chodzi na zajęcia szkolne według ustalonego harmonogramu. Po zdaniu egzaminu końcowego uczniowie mają możliwość podjęcia regularnej pracy w dotychczasowej firmie. Miejscem pracy i nauki jest Frankfurt i okolice w promieniu około 50 km. Nauka zawodu rozpoczyna się we wrześniu 2018.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wykonanie projektu wykonawczego przebudowy Placu Bohaterów

Ogłoszenie w BZP nr 530346-N-2018 z dnia 2018-03-13 r.

Uwaga!
Załącznik nr 6 projekt budowlany jest dostępny pod adresem:

http://slubice.pl/przetargi/zal.6-projekt_budowlany.zip

Więcej Drukuj

UKS JEDYNKA SŁUBICE mistrzem województwa!

W niedzielę 4 marca, w przedostatniej kolejce Lubuskiej Ligi Młodziczek, słubickie szczypiornistki podejmowały u siebie SPARTĘ Gubin. W meczu zdeklasowały rywalki wygrywając różnicą 21 bramek - 35:14. Od początku były faworytkami tego spotkania, bo z zawodniczkami z Gubina wygrały wcześniej 36 : 23. Ten mecz był dla słubiczanek bardzo ważny, bo wygrana zapewniała im tytuł mistrza województwa już w siódmej kolejce. Ewentualna porażka skomplikowałby sytuację. Do tytułu mistrzowskiego konieczne byłoby zwycięstwo w ostatniej kolejce z Czarnymi w Żaganiu.

Więcej Drukuj

Drogie Sołtyski, szanowni Sołtysi!

Z okazji, obchodzonego w tym roku 11 marca, Dnia Sołtysa przekazujemy Państwu nasze podziękowania za pracę na rzecz lokalnych społeczności. Życzymy, żeby dopisywało Wam zdrowie, towarzyszyło poczucie spełnienia i radość z pełnienie tej zaszczytnej funkcji - burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz i przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak

Więcej Drukuj

Droga Gimnazjalistko, Drogi Gimnazjalisto

jeżeli szukasz nowoczesnej szkoły, która otworzy przed Tobą świat, pozwoli Ci wyrażać własne poglądy i umożliwi rozwijanie Twoich zainteresowań, to zapraszamy Cię i Twoich rodziców na spotkanie organizacyjne, na którym zaprezentujemy Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące. Będzie nam miło powitać Was 15 marca 2018 r. o godzinie 17.00 w Collegium Polonicum w Słubicach.dr Jan Zgrzywa

Dyrektor

Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego

w Słubicach

Więcej Drukuj

Drogie Panie !

Z okazji Waszego święta życzymy Wam, abyście były podziwiane i kochane, ale także rozumiane i szanowane. By Was rozpieszczano, lecz także traktowano poważnie. Byście były obsypywane nie tylko kwiatami, ale i słowami oraz dowodami wdzięczności i uznania, za to, że jesteście i co robicie w domu, w pracy i życiu społecznym …


Aby Dzień Kobiet trwał nie jeden, a 365 dni w roku.Burmistrz

Tomasz Ciszewicz


Przewodniczący Rady Miasta

Mariusz Olejniczak

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na bieżące utrzymanie zieleni miejskiej w obrębie miasta Słubice w 2018 roku

Ogłoszenie w BZP nr 527936-N-2018 z dnia 2018-03-07 r.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę dróg w Gminie Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 526149-N-2018 z dnia 2018-03-02 r.

Więcej Drukuj

Gmina rozda setki tysięcy złotych. Ogłosiła konkursy!

360 tys. zł – taką kwotą przez dwa lata gmina Słubice wspierać będzie zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Burmistrz Słubic ogłosił niedawno konkurs ofert. 340 tys. zł pójdzie też w tym roku na profilaktykę, zwalczanie zjawisk patologii społecznej szczególnie wśród dzieci i młodzieży oraz wspierania środowisk abstynenckich i prowadzenie sportowych zajęć pozalekcyjnych. Ale to nie wszystko.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 51/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 26 lutego 2018 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia w drodze zamiany

Więcej Drukuj

Święto Okularnika oczami dzieci

Biblioteka miejska zaprasza do obejrzenia pokonkursowej wystawy prac plastycznych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach. Są one efektem konkursu plastycznego pt. „Oczy”, ogłoszonego w ramach programu profilaktycznego Święto Okularnika.
Wystawę można obejrzeć w oddziale dziecięcym.

Więcej Drukuj

Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Zesłańców Sybiru i Niepodległości zaprasza 1 marca na uroczystości związane z Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczną się one o 12.00 na placu Sybiraków.W programie m.in. Apel Pamięci, modlitwa, której przewodniczyć będzie ks.Henryk Wojnar, złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Więcej Drukuj

Zarządzenie - podanie do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia w drodze zamiany

Zarządzenie nr 51/2018 Burmistrza Słubic z dnia 26 lutego 2018 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia w drodze zamiany

Więcej Drukuj

Języków można uczyć przez...teatr

Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum już po raz piąty zaprasza zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach
„Pedagogika teatru w nauczaniu języków obcych“. Odbędą się one w piątek 9 marca od 12.00 do 15.00 w sali nr 20 Collegium Polonicum. Prowadzącymi będą: Peggy Einenkel - aktorka i pedagog teatru, pracuje w Messe und Veranstaltungs GmbH w Kleist Forum w Frankfurcie nad Odrą i Lucie Teisingerova - tancerka i pedagog teatru.

Więcej Drukuj