Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Ktoś szuka pracy?

Urząd Miejski w Słubicach poszukuje do pracy, w ramach zastępstwa, pani do sprzątania pomieszczeń biurowych. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z naczelniczką Wydziału Administracyjnego Barbarą Banaśkiewicz, tel. 605 242 023.

Więcej Drukuj

Burmistrz podziękował za działalność Europejskiego Centrum Ekumenicznego

- Ekumenizm, którego głównym narzędziem jest dialog, na polsko-niemieckim pograniczu ma do odegrania szczególną rolę. Zarówno słubiczanie jak i frankfurtczycy mają świadomość, że na drugim brzegu Odry jest sąsiad, który mówi innym językiem, celebruje inne święta. I choć to nas różni, to jednak to nas nie dzieli – mówił burmistrz Mariusz Olejniczak podczas obchodów 25- lecia Europejskiego Centrum Ekumenicznego, które 15 października, we frankfurckim Kościele Pokoju, celebrowali przedstawiciele różnych kościołów z obu stron Odry.

Więcej Drukuj

Chwilowe uciążliwości czekają mieszkańców ulicy Wojska Polskiego

Zakład Usług Wodno-Ściekowych poinformował dziś gminę, że w związku z prowadzonymi pracami renowacyjnymi na sieci kanalizacji sanitarnej, od 21 do 25 października, w godzinach od 20.00 do 6.00, mogą pojawić się uciążliwości dla mieszkańców ulicy Wojska Polskiego. W tym czasie wykonawca przewiduje zwiększony poziom hałasu, co wiąże się z koniecznością użycia ciężkiego sprzętu na ulicy. Pracom może też okresowo towarzyszyć nieprzyjemny zapach. Jednocześnie ZUŚW wyjaśnia, że prowadzenie robót w godzinach nocnych jest niezbędne do wykonania prac renowacyjnych w obrębie ulicy Wojska Polskiego i wymuszone zbyt dużym natężeniem ruchu ulicznego w ciągu dnia. ZUWŚ prosi mieszkańców o wyrozumiałość i przeprasza za uciążliwości.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na budowę wieży widokowej wraz z infrastrukturą przy ulicy Sportowej w Słubicach

Ogłoszenie nr 610358-N-2019 z dnia 2019-10-15 r.

Więcej Drukuj

Lubicie odkrywać nieznane? Zapraszamy do lAbiRynTu sztuki!

- To będą trzy dni wytyczanie nowych dróg i przestrzeni, zarówno artystycznych jak i mentalnych – mówi Anna Panek-Kusz, jedna z kuratorek Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT, na który dwumiasto Słubice-Frankfurt zaprasza od 18 do 20 października.
- Przez dwie dekady nie wychodzimy z lAbiRynTu, bo nie chcemy. Poszerzamy go, rozbudowujemy, ulepszamy, zdobywamy. Błądzenie także może być nauką, drogą o wielu kierunkach, pełną zdarzeń i emocji – a taka właśnie jawi się nam sztuka współczesna – dodaje artystka.

Więcej Drukuj

Dwumiasto podkreśliło w Brukseli konieczność rozwijania współpracy na polsko-niemieckim pograniczu

O dobrych praktykach w Dwumieście Słubice- Frankfurt nad Odrą, wspólnych planach do 2030 roku, a także dalszej integracji europejskiej rozmawiali, 10 października w Brukseli, przedstawiciele obu miast podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Na czele delegacji stanęli burmistrzowie Mariusz Olejniczak i René Wilke.

Więcej Drukuj

Polki wzmocnią frankfurcką drużynę piłkarek ręcznych. Tego meczu nie przegapcie!

W sobotę (19 października) o 20.00, w Hali Brandenburskiej we Frankfurcie, piłkarki ręczne z klubu Frankfurter HC, grające w trzeciej Bundeslidze, walczyć będą z HG Owschlag-Kropp-Tetenhusen. Frankfurcką drużynę wzmocnią trzy polskie zawodniczki. Mozna wygrać 10 darmowych biletów na ten mecz. Wystarczy napisać maila na adres: mario.quast@t-online.de, temat - „1 Freikarte für mich!”. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej Drukuj

Burmistrz podziękował nauczycelom za ich trud

Z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Mariusz Olejniczak, jego zastępczyni Adriana Dydyna-Marycka i skarbnik gminy Rafał Dydak zaprosili do Urzędu Miejskiego w Słubicach dyrektorów samorządowych przedszkoli i szkół oraz nauczycieli, którzy otrzymali nagrody od gminy za trud wkładany w kształcenie dzieci i młodzieży. Dziękując burmistrz podkreślił, że słowa uznania kieruje do wszystkich pedagogów z placówek działających na terenie całej gminy, którym wcześniej przesłał już życzenia. Trafiły one do publicznych i niepublicznych przedszkoli oraz szkół podstawowych i średnich na terenie naszej gminy.

Więcej Drukuj

Wszystkim nauczycielom mówimy dziś: Dziekujemy!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom dużo zdrowia, energii, pasji i wytrwałości, tak bardzo potrzebnych, żeby móc realizować swoje plany życiowe i zawodowe.
Dziękujemy za wiedzę, którą dzielicie się Państwo z Waszymi podopiecznymi, za to, że uczycie ich nie tylko tego, co zapisane w podręcznikach, ale też mądrego życia, podpowiadając, którymi ścieżkami warto pójść, a jakich dróg należy unikać.
Bądźcie dla swoich wychowanków autorytetami, uczcie ich radzenia sobie z porażkami, z których zawsze płynie jakaś lekcja i chciejcie być ich przyjaciółmi.

Z wyrazami szacunku Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński

Więcej Drukuj

Uwaga! Woda w Słubicach, Kunowicach, Nowym Lubuszu i Kolonii Nowy Lubusz zdatna do picia tylko po przegotowaniu!

Szanowni mieszkańcy, bardzo prosimy zapoznać się z ważnym komunikatem Zakładu Usług Wodno-Ściekowych.

Informujemy, że woda dostarczana do odbiorców za pośrednictwem publicznego wodociągu w Słubicach została warunkowo dopuszczona do spożycia na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słubicach nr HK NR 35A/2019 z dnia 10.10.2019 r. Dotyczy to mieszkańców miasta oraz miejscowości: Nowy Lubusz, Kolonia Nowy Lubusz, Kunowice, Pławidło. Zgodnie z decyzją woda może być wykorzystywana do celów bytowych, do spożycia nadaje się wyłącznie po przegotowaniu.
ZUWŚ Sp. z o.o. z dniem 10.10.2019 r. prowadzi działania naprawcze, które mają na celu jak najszybsze przywrócenie odpowiednich parametrów wody dostarczanej mieszkańcom ww. miejscowości. W związku z tym zwracamy się do odbiorców o przestrzeganie zaleceń PPIS w Słubicach.
Wszelkie informacje dotyczące parametrów wody dostarczanej za pośrednictwem wodociągu publicznego w Słubicach będą zamieszczane na stronie internetowej ZUWŚ Sp. z o.o.
ZA WSZELKIE UTRUDNIENIA SERDECZNIE PRZEPRASZAMY.

Więcej Drukuj

UWAGA!!! Komunikat SANEPID ws. warukowej przydatności wody do spożycia

Szanowni Państwo!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach wydał 10.10.2019 komunikat w sprawie zanieczyszczenia wody i jej warunkowej przydatności do spożycia z wodociągu publicznego w Słubicach zaopatrującego miejscowości:

Słubice, Kunowice, Nowy Lubusz, Kolonia Nowy Lubusz, Pławidła.
Proszę zapoznać się z załączonym komunikatem (klikając "Więcej").

Więcej Drukuj

Chcemy mieć w Słubicach czyste powietrze

- Gmina przygotowuje się do konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, bo bardzo nam zależy, żebyśmy oddychali w Słubicach czystszym powietrzem. Pomóc ma w tym wymiana nieekologicznych pieców – mówi zastępca burmistrza Adriana Dydyna-Marycka i przypomina, że jeszcze do jutra (10 października) osoby, które chciałyby wyrzucić „kopciucha” ze swojego mieszkania czy domu, mogą składać w Urzędzie Miejskim ankiety, będące rodzajem deklaracji. Na tej podstawie gmina oszacuje potrzeby i przystąpi do konkursu.

Więcej Drukuj

Tych sybirackich historii zapomnieć nam nie wolno!

- Dziękujemy za prawdę historyczną, której broniliście w czasie okupacji i w trudnych czasach Polski Ludowej. To niezłomności i odwadze Sybiraków świat zawdzięcza prawdę o Katyniu, Workucie, Kozielsku, Ostaszkowie i innych miejscach zagłady naszych rodaków – podkreślili burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński w okolicznościowym liście przekazanym słubickim Sybirakom z okazji 30-lecia ich koła.

Więcej Drukuj

"Dziupla" zaprasza na warsztaty w terenie

W sobotę 12 października, o 11.00 w parku przy alei Niepodległości spotkają się Ci, którzy chcą poznać żyjące tam zwierzęta i rośliny, a także podyskutować o drzewach w naszym mieście. Warsztaty "Mieszkańcy parku" organizuje Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Jak zapowiada Natalia Duer z "Dziupli" tradycyjnie spotkaniu towarzyszyć będzie mały konkurs z nagrodami.

Więcej Drukuj

To już dziś spotkanie informacyjne w sprawie "kopciuchów"

Kto jest zainteresowany pozyskaniem dotacji na wymianę nieekologicznego pieca będzie miał szansę poznać szczegóły podczas dzisiejszego spotkania, na które gmina Słubice i Urząd Marszałkowski, zapraszają do Collegium Polonicum w Słubicach (sala nr 13). Rozpocznie się ono o 15.30 i potrwa do 17.00.

Więcej Drukuj

Zaświeciło, zaiskrzyło i jest. Plac Bohaterów otwarty!

- Cieszę się, że mieszkańcom podoba się to miejsce – mówił burmistrz Mariusz Olejniczak, który wczoraj po południu (6 października) uroczyście otworzył plac Bohaterów. – Gdy przypomnimy sobie, jak ten plac wyglądał rok temu, to radość jest ogromna. Mam poczucie, że te ponad 4 mln zł, które kosztowała ta inwestycja, to są dobrze wydane pieniądze – dodał burmistrz. – Plac wygląda ślicznie! – zachwalała m.in. Magdalena Pilarczyk, która przyszła świętować razem ze swoim 3-letnim synkiem Wiktorem.

Więcej Drukuj

Dziś nie będzie przyjęć interesantów

Z powodu wyjazdu służbowego, burmistrz Mariusz Olejniczak zmuszony był odwołać dzisiejsze (7. października) przyjęcia interesantów. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej Drukuj

Gmina kolejny raz pomogła w zakupie pojazdu dla strażaków

- Jestem pewien, że ten pojazd przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców - mówił dziś, 4 października burmistrz Mariusz Olejniczak przekazując komendantowi powiatowej straży pożarnej Wojciechowi Śliwińskiemu kluczyki do nowiutkiego quada, który kupiono m.in. dzięki wsparciu gminy Słubice.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na dostawę energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia ulicznego oraz obiektów Gminy Słubice i jej jednostek organizacyjnych na rok 2020

Ogłoszenie nr 606224-N-2019 z dnia 2019-10-04 r.

Więcej Drukuj

ZUWŚ tłumaczy utrudnienia na drogach

Zakład Usług Wodno-Ściekowych informuje, że w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi i modernizacyjnymi na sieci wodociągowej na terenie Słubic, występują utrudnienia w ruchu miejskim. Dotyczy to przede wszystkim ulic, na których prowadzone są bezpośrednie roboty związane z remontem lub budową wodociągów. Pracujące w różnych miejscach na słubickich ulicach ekipy budowlane, a także pojawiający się ciężki sprzęt i wykopy są konieczne, by sprawnie prowadzić wszelkie prace modernizacyjne.

Więcej Drukuj

Dziś nasi sąsiedzi zza Odry świętują

3 października 1990 roku doszło do zjednoczenia Niemiec. Stało się to niemal rok po upadku muru berlińskiego. W rocznicę zjednoczenia Niemcy świętują. Dlatego przypominamy, że zamknięte są dziś wszystkie urzędy i sklepy.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na świadczenie usług w zakresie organizacji i prowadzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Słubice

Ogłoszenie nr 605255-N-2019 z dnia 2019-10-03 r.

Więcej Drukuj

Gmina wyda ponad 50 tys. zł na zajęcia pozalekcyjne

Skarbonka artystycznych inspiracji, Fabryka uśmiechu, Kuźnia pomysłów, Kreatywna świetlica wiejska…pod tymi, ciekawie brzmiącymi tytułami kryją się nazwy zajęć, które będą się odbywały w gminnych szkołach.
5 września ogłosiliśmy konkurs dla nauczycieli i instruktorów zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży z gminy Słubice, które będą organizowane w tym roku szkolnym. – Dostaliśmy 17 ofert, wybraliśmy 16 dla grup liczących po 15-20 osób – mówi Sabina Matkowska, kierowniczka Biura Spraw Społecznych w słubickim Urzędzie Miejskim, która była w komisji konkursowej. Co zaproponowali autorzy zajęć?

Więcej Drukuj

W tych dniach PUK odbierze gabaryty

Dziś, 2 października, pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, będą zabierać wielkogabarytowe odpady z rejonu miasta nr 1, który obejmuje ulice: Asnyka, Kilińskiego, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kościuszki, Łokietka, Mierosławskiego, Niepodległości, 1 Maja, Podchorążych, Reja, Sienkiewicza, Słowiańska, Wandy, Wodnej, Wrocławskiej, Żeromskiego i Paderewskiego (teren spółdzielni mieszkaniowej). Wynika to z ustalonego harmonogramu, który jest dostępny na stronie internetowej gminy. Prosimy mieszkańców, żeby gabaryty wystawiali tylko w wyznaczone dni, żeby nie zamienić naszego miasta w śmietnik.

Więcej Drukuj

Strażnicy miejscy będą zaglądać do pieców

Gmina Słubice podpisała umowę na badanie prób paleniskowych z akredytowanym laboratorium Jastrzębskiej Spółki Węglowej, a 4 funkcjonariuszy Straży Miejskiej zostało przeszkolonych i będzie mogło pobierać próby paleniskowe. - Próba pobrana przez upoważnionego funkcjonariusza jest niepodważalnym dowodem na popełnienie wykroczenia jeżeli badania laboratoryjne wykażą spalanie odpadów – mówi komendant Straży Miejskiej w Słubicach Wiesław Zackiewicz i przypomina, że za spalanie odpadów grożą surowe kary.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na zimowe utrzymanie chodników i dróg gminnych na terenie miasta i gminy Słubice w 2019-2021 roku

Ogłoszenie nr 603884-N-2019 z dnia 2019-09-30 r.

Więcej Drukuj

Biuro Ewidencji Działalności Gospodarczej w nowym miejscu

Z dniem 30 września br. biuro Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Słubicach mieści się na II piętrze - pokój nr 223, tel. 95 737 20-23, centrala 95 737 20-00 wew. 223.

Więcej Drukuj

W niedzielę zapraszamy na otwarcie placu Bohaterów!

Drodzy mieszkańcy, zapiszcie tę datę w swoich kalendarzach i rezerwujcie czas na niedzielę. 6 października otwieramy plac Bohaterów! Jego remont rozpoczął się na początku roku, kosztował gminę 4,3 mln zł, a efekty już można podziwiać. W niedzielę, radosny moment otwarcia placu chcemy celebrować z mieszkańcami podczas imprezy, która rozpocznie się o 14.00. W programie m.in. teatr ognia, występy lokalnych artystów, maraton fitness, warsztaty pierwszej pomocy, zdrowe przekąski i wiele innych atrakcji. Częścią imprezy będzie piknik prozdrowotny przygotowany przez słubicki szpital.

Więcej Drukuj

OPS prosi: Podaruj trochę ciepła...na wynos!

Do Ośrodka Pomocy Społecznej i ,działającego przy nim, Stowarzyszenia Pomocna Dłoń można przynosić termosy i kubki termiczne. Akcja „Podaruj trochę ciepła na wynos osobom potrzebującym” jest skierowana m.in. do osób bezdomnych. – Chcemy im pomóc przetrwać najtrudniejszy dla nich okres, jakim jest jesień i zima - mówi kierowniczka OPS Monika Cichecki.
Termosy i kubki można dostarczać do Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach w godzinach 8:00-15:00, a do Stowarzyszenia „ Pomocna dłoń” działającego przy OPS, od 15:00 do 17:00.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wycinkę i korektę drzew na terenie gminy Słubice.

Ogłoszenie BZP nr 602075-N-2019 z dnia 2019-09-25 r.

Więcej Drukuj

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

- Po raz kolejny w naszym mieście rusza Szlachetna Paczka! Jeśli lubisz pomagać, chcesz zmienić coś w swoim otoczeniu przyłącz się do nas – zachęca Wiktoria Wawrzynowska, która już 5. edycję jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki, a w tym roku również liderem rejonu w Słubicach i asystentem do spraw wdrożeń w województwie lubuskim.

Więcej Drukuj

Podczas tego spotkania wyjaśnimy jak przejść na ekologiczne piece

W najbliższy wtorek, 8 października, ważne spotkanie dla osób, które są zainteresowane wymianą tzw. "kopciuchów". Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze wydłużył do 31 października nabór wniosków, które mogą składać samorządy, żeby zdobyć na to pieniądze. Dzięki temu gmina również wydłużyła, do 8 października, czas przyjmowania ankiet od mieszkańców, którzy są tym zainteresowani. O tym, kto ma szansę na dofinansowanie, jakie będzie trzeba spełnić warunki – na te i inne pytania mieszkańców odpowiedzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, którzy wspólnie z gminą organizują wtorkowe spotkanie w Collegium Polonicum w Słubicach. Rozpocznie się o 15.30 i potrwa do 17.00.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 331/2019 Burmistrza Słubic z dnia 23 września 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

zabudowany garażem

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 330/2019 Burmistrza Słubic z dnia 23 września 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

miejsce parkingowe

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 329/2019 Burmistrza Słubic z dnia 23 września 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

ogródek przydomowy

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 328/2019 Burmistrza Słubic z dnia23 września 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

ogródek przydomowy

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 327/2019 Burmistrza Słubic z dnia 23 września 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres 5 lat.

pastwisko

Więcej Drukuj

Miejsca parkingowe na niebiesko? Tylko dla kierowców niepełnosprawnych!

- Zdecydowana większość kierowców traktuje z dużym szacunkiem osoby niepełnosprawne i respektuje ich uprawnienia do parkowania na specjalnie wyznaczonych miejscach parkingowych. Są też jednak tacy, którzy to lekceważą i nie zważając na uciążliwości, na jakie mogą narazić osoby niepełnosprawne, parkują na wyznaczonych dla nich miejscach - mówi komendant Straży Miejskiej w Słubicach Wiesław Zackiewicz i przypomina, że grozi za to 500 zł mandatu i 5 punktów karnych.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 326/2019 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 23 września 2019 r.

nieruchomość niezabudowana przeznaczona do zbycia

Więcej Drukuj

Na Zefirze turniej gier planszowych

W czwartek, 26 września, o 16.00, na pokładzie statku Zefir, który stoi w słubickim porcie, rozpocznie się turniej gier planszowych, który organizują wspólnie stowarzyszenie Odra dla turystów i gmina Słubice. - Poszukujemy osób lub grup, które chciałyby uczestniczyć w naszej akcji. Mamy do dyspozycji około 50 różnych gier dla osób w różnym wieku - zapowiadają organizatorzy, którzy dla najlepszych przygotowali nagrody.

Więcej Drukuj

W bibliotece będzie można zostać artystą

Biblioteka miejska ma dla uczniów, w wieku od 7 do 10 lat, superpropozycję! Zaprasza na bezpłatne zajęcia literacko-plastyczne „Artyści wśród książek.” - Będą to inspirujące spotkania ze scrapbookingiem, cardmakingiem oraz wieloma ciekawymi technikami artystycznego wyrazu. Będziemy ciąć, malować, budować, dotykać, kleić i kreować kolorową i bardzo radosną rzeczywistość tak, aby jak najlepiej wykorzystać dziecięca wyobraźnię - mówią pracownice biblioteki. Dodają, że inspiracji uczestnicy będą szukać w książkach oraz otaczającym świecie.
Zajęcia artystyczne odbywać się będą w środy, od 16.00 do 17.00, co dwa tygodnie. Ktoś chętny? Zapisy już trwają w oddziale dla dzieci. Można też dzwonić pod nr tel. 95 758 2372. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
Pierwsze spotkanie już 16 października 2019 r.

Więcej Drukuj

Przed nami kolejny Memoriał im. Zdzisława Skręty

W sobotę 5 października od 11.00 zapraszamy na stadion Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na lekkoatletyczne zawody - Memoriał im. Zdzisława Skręty w LA (Masters). - To był wspaniały człowiek: nauczyciel kochający swoją pracę, wychowawca, trener, ojciec. W naszym środowisku, bardzo nam Zdzisia brakuje - mówi dyrektor SOSiRu Ryszard Chustecki zachęcając do udziału w imprezie.

Więcej Drukuj

Dziś burmistrz musi odwołać przyjęcia mieszkańców

Burmistrz Mariusz Olejniczak będzie dziś, 23 września, uczestniczył w komisjach Rady Miejskiej w Słubicach i z tego powodu nie będzie przyjęć interesantów.

Więcej Drukuj

Przetarg ogłoszony. Ulicę Obozową czeka modernizacja!

Do końca listopada gmina planuje wymianę nawierzchni na ulicy Obozowej, od skrzyżowania z ulicą Sportową do budowanego właśnie ronda przy hotelu Horda. Druga dobra wiadomość jest taka, że przy Obozowej zbudowany też będzie chodnik. - Na tę inwestycję pozyskaliśmy ponad 361 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, który odebrał dziś od wojewody Władysława Dajczaka symboliczny czek na tę właśnie kwotę.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na termomodernizację budynków Słubickiego Centrum Organizacji Pozarządowych w Słubicach

Ogłoszenie nr 600242-N-2019 z dnia 2019-09-20 r.

UWAGA ! - ZAŁĄCZNIK NR 6 DO SIWZ (PB) DOSTĘPNY JEST POD LINKIEM:

http://www.slubice.pl/dokumenty/2019termo/zal7termo.zip

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na dostawę energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia ulicznego oraz obiektów Gminy Słubice i jej jednostek organizacyjnych na lata 2020-2021

Ogłoszenie BZP nr 599946-N-2019 z dnia 2019-09-19 r.

Więcej Drukuj

Jak wspierać dzieci? Zapraszamy na Sobotę dla Rodziców

Jak reagować na trudności dziecka, jak wspierać je w nauce, jak tworzyć domowe zasady korzystania z mediów cyfrowych? O tym m.in. będą rozmawiać z rodzicami psycholodzy i terapeuci podczas wykładów i warsztatów podnoszących kompetencje i umiejętności wychowawcze, na które gmina Słubice zaprasza 28 września 2019 r. do Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

Ta sztuka zmusza do refleksji. Zapraszamy na polsko-niemieckie oprowadzanie po wystawie we Frankfurcie

W piątek, 20 września o 18.00 Brandenburskie Muzeum Krajowe Sztuki Nowoczesnej zaprasza na polsko-niemieckie oprowadzanie po wystawie „Wojny i kryzysy w XX wieku”, która została otwarta na początku sierpnia. Oprowadzać będzie Natalia Majchrzak z Frankfurcko-Słubickiego Centrum Kooperacji wraz z Arminem Hauerem, który jest kustoszem muzeum. Wystawa prezentuje ok. 200 dzieł sztuki, w tym 180 grafik i 20 rzeźb, które są wizualną reakcją 35 niemieckich artystów na przynoszące śmierć i męczarnie, szokujące wydarzenia XX wieku wywołane przez wojny, rewolucje, ludobójstwo i dyktatury.

Więcej Drukuj

Przystanek przy hotelu Horda zostaje zlikwidowany

W związku z budową ronda w sąsiedztwie hotelu Horda, przy ul. Obozowej, od czwartku, 19 września, zostaje zlikwidowany przystanek autobusowy, który się tam znajdował.

Więcej Drukuj

Młodzi mogą się starać o dotacje na swoje pomysły

W poniedziałek, 23 września o 17.00, w Sektorze 3 Słubice, ul. T. Kościuszki 3, odbędzie się kolejne mini szkolenie. Arkadiusz Borysiewicz, wiceprezes Fundacji Nauka dla Środowiska z Koszalina, partnera regionalnego Programu Równać Szanse, opowie o tym, kto i na jakich zasadach może aplikować o środki w ramach tego programu. Do zdobycia są dotacje w wysokości do 8,5 tys. zł na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat.

Więcej Drukuj

Ruszyła budowa ronda przy Obozowej

Dzisiaj zamknięto dla ruchu samochodowego odcinek ulicy Obozowej, od skrzyżowania z ulicą Kunowicką (dawniej Szosą Rzepińską) do ul. Brzozowej, w sąsiedztwie hotelu Horda. Samochody osobowe mogą korzystać z objazdu przez osiedle Zielone Wzgórza ulicami: Letnią, Północną i Poziomkową, dla aut ciężarowych objazd wyznaczono przez strefę ekonomiczną.
Kierowcy jadący do Słubic od strony Kunowic i odwrotnie, mogą nadal korzystać z drogi przy ul. Kunowickiej, jednak jest tam wahadłowy ruch, sterowany sygnalizacją świetlną.

Więcej Drukuj

Ta historia każe pamiętać i jest ważną lekcją!

- Wolność człowieka psuje, niewola uczy – te słowa Aleksandra Sołżenicyna z „Archipelagu Gułag” przypomniał dziś burmistrz Mariusz Olejniczak w Światowym Dniu Sybiraka, podczas uroczystości upamiętniających 80. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, zorganizowanych przez słubickie koło Związku Sybiraków i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Słubickiej.

Więcej Drukuj

Informacja dla wyborców niepełnosprawnych - dowóz do lokali - wybory do Sejmu/Senatu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 13.10.2019 r. w trakcie Wyborów do Parlamentu wyborcy niepełnosprawni mogą zgłaszać pod bezpłatny numer alarmowy Straży Miejskiej 986, lub numer : 95 7372000 potrzebę dowiezienia do lokalu wyborczego w celu udziału w wyborach.

Potrzebę bezpłatnego transportu osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać od 02.10.2019 r. lub w dniu wyborów pod wskazane nr telefonów. Dowóz do lokali wyborczych Funkcjonariusze Straży Miejskiej będą realizować według kolejności zgłoszeń.Straż Miejska w Słubicach

Więcej Drukuj

To były bardzo udane transgraniczne dożynki

Mieszkańcy gminy Słubice razem z sąsiadami zza Odry spotkali się w sobotę, 14 września w Drzecinie, na transgranicznych dożynkach. W programie był m.in. konkurs rzeźby w drewnie, pokaz pszczelarski, występ chóru z zaprzyjaźnionego Booßen, degustacja drzecińskiego chleba, warsztaty rękodzieła, przejażdżki konne i wiele innych atrakcji. Polsko-niemieckie święto plonów zorganizowano w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą-Słubice”.

Więcej Drukuj

Szach - mat w bibliotece!

Po wakacyjnej przerwie biblioteka wznawia zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży w wieku 9 - 16 lat.
W programie zajęć nauka gry w szachy od podstaw dla dzieci i młodzieży oraz doskonalenie gry początkujących graczy.
Zajęcia prowadzi instruktor szachowy - Piotr Janoś ,w czwartki w godz. 15:00-16:30. Zapisy pod nr tel. 95 758 23 72 lub osobiście w bibliotece. Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwsze spotkanie 19 września 2019 w oddziale dla dzieci.
Zapraszamy!

Więcej Drukuj

Plac Bohaterów na ostatniej prostej

- Odliczamy dni do momentu, w którym będziemy już mogli korzystać z przebudowanego placu Bohaterów – cieszy się burmistrz Mariusz Olejniczak, który wraz ze swoją zastępczynią Adrianą Dydyną-Marycką i przedstawicielami wykonawcy wizytowali wczoraj to miejsce.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę ul. Obozowej i ul. Folwarcznej w Słubicach

Ogłoszenie nr 596365-N-2019 z dnia 2019-09-11 r.

Więcej Drukuj

Woda w Golicach zdatna do spożycia!

Zakład Usług Wodno-Ściekowych poinformował, że w związku z uzyskaniem pozytywnych wyników badań wody na Stacji Uzdatniania Wody w Golicach, z dniem 11.09.2019 roku woda z miejscowego wodociągu nadaje się do spożycia.

Więcej Drukuj

Uczniowie gminnych szkół będą korzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej

Bezpłatne leczenie zębów, a także ich lakowanie i lakierowanie oraz wiele innych działań profilaktycznych gwarantuje uczniom wszystkich słubickich podstawówek porozumienie, które burmistrz Mariusz Olejniczak podpisał dziś, 10 września, ze słubicką firmą Al –Dentica. Taką samą opieką stomatologiczną objęci też będą uczniowie z Kunowic i Golic. Do ich szkół będzie regularnie przyjeżdżał dentobus.

Więcej Drukuj

OPS zaprasza na Otwarty Targ Wymiany

- Każdy ma w domu coś, czego nie potrzebuje, a co komuś innemu może się przydać. Akcja, na którą zapraszamy, to doskonała okazja do tego, żeby coś oddać lub coś dostać bez obrotu pieniędzy – namawiają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach, którzy zapraszają w sobotę, 21 września, na Otwarty Targ Wymiany. Odbędzie się on od 11.00 do 15.00 na bocznym parkingu przy OPS.

Więcej Drukuj

Umowa podpisana. Będzie nowy plac zabaw za blisko 300 tys. zł!

Uczniowski Klub Sportowy SP3 i Lokalna Grupa Działania Zielona Dolina Odry i Warty, przy wsparciu gminy Słubice, będą realizować projekt, dzięki któremu w sąsiedztwie ulicy Jagiełły, powstanie nowy plac zabaw i siłownia pod chmurką. W całości zostanie sfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Więcej Drukuj

Kto czyta książki żyje podwójnie...

Burmistrz Mariusz Olejniczak i zastępca burmistrza Adriana Dydyna-Marycka gościli dziś, 9 września, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach, gdzie w ramach akcji Narodowe Czytanie przybliżyli wychowankom tej placówki nowelę Bolesława Prusa „Katarynka”.
- Bardzo dziękuję za zaproszenie – podkreślał burmistrz dodając, że w pełni zgadza się ze słowami Umberto Eco, przytoczonymi przez dyrektorkę SOSW Agnieszkę Krawczyk, że kto czyta książki żyje podwójnie. Za propagowanie akcji w Słubicach burmistrz podziękował też prowadzącej szkolną bibliotekę Marii Wałach.

Więcej Drukuj

Dziś interesantów przyjmuje zastępca burmistrza

Adriana Dydyna-Marycka, w zastępstwie burmistrza Mariusza Olejniczaka, będzie dziś, 9. września, przyjmować interesantów od 15.00 do 16.00.

Więcej Drukuj

Gmina wesprze finansowo zajęcia pozalekcyjne

Burmistrz Słubic ogłosił konkurs na organizację autorskich zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży. Ich program powinien wykraczać poza ramy nauczania szkolnego, tak żeby zachęcić uczestników do dalszego rozwijania nabytych umiejętności i wiedzy. Preferowane będą oferty zajęć promujących wolontariat oraz projekty artystyczne (muzyczne, teatralne, taneczne, wokalne), sportowe oraz językowe dla grup liczących minimum 15 uczestników. Oferty można składać 20 września 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Szczegóły w załączonej informacji.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o konkursie ofert dla nauczycieli i instruktorów zajęć pozalekcyjnych

Burmistrz Słubic ogłasza Konkurs na Organizację Autorskich Zajęć Pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży w Gminie Słubice

Więcej Drukuj

UWAGA! Woda z wodociągu w Golicach niezdatna do spożycia!

Zgodnie z komunikatem nr 6 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słubicach z 5. września 2019 roku woda z wodociągu publicznego w Golicach jest niezdatna do spożycia.

Woda z kranu nie nadaje się do: spożywania, używana do przygotowywania posiłków, mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych, prania, kąpieli, mycia zębów, przemywania otwartych zranień.

W załączeniu komunikat (proszę kliknąć na "Więcej").

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Słubice

Postępowanie dostępne jest pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/pn/slubice

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice, dz. 77/2 obręb 11-Rybocice

Więcej Drukuj

W dniach 1-2 września obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz Dzień Weterana.

W niedzielę o godz. 12.00 burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorzem Cholewczyńskim oraz Radnymi złożyli kwiaty pod pomnikiem na Placu Sybiraków. W uroczystości wzięli również udział nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą Rene Wilke oraz Martin Patzelt Poseł do Bundestagu.

Więcej Drukuj

Rusza rok szkolny 2019/2020

Życzenia na nowy rok szkolny od burmistrza Słubic

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice dz. 177/12 obręb 1-m.Słubice

Więcej Drukuj

Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego

Szanowni Państwo!

Informujemy, że po okresie wakacyjnym, od 2. września Urząd Miejski będzie znowu czynny, jak poprzednio: od 8:00 do 16:00.

Więcej Drukuj

Stypendia na rok szkolny 2019/2020 wręczone!

Podczas dzisiejszej sesji złożono oficjalne gratulacje dla uczniów i ich rodziców.

Więcej Drukuj

Naprawiono awarię telefonów

Szanowni Państwo!

Z radością informujemy, że została naprawiona awaria centrali telefonicznej w Urzędzie i można się już do nas dodzwonić. Lista wszystkich numerów telefonów jest dostępna tutaj: http://slubice.pl/pl/struktura-urzedu-miejskiego
Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Więcej Drukuj

Można składać propozycje do budżetu gminy na 2020 rok

Rozpoczęły się prace nad tworzeniem budżety gminy na 2020 rok. Do 20 września mieszkańcy, radni, sołtysi, organizacje pozarządowe i inne zainteresowane osoby mogą składać propozycje do projektu budżetu. W myśl zarządzenia podpisanego dziś przez burmistrza Mariusz Olejniczaka zaleca się, żeby propozycje zawierały w szczególności: nazwę zadania, miejsce jego realizacji, szacunkowy koszt i skutki finansowe na kolejne lata oraz uzasadnienie. Propozycje do projektu budżetu można składać na załączonym wzorze.

Więcej Drukuj

Dziś nie będzie przyjęć interesantów

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 26 sierpnia 2019 r. nie odbędą się przyjęcia interesantów z powodu uczestnictwa burmistrza w posiedzeniu wspólnej Komisji Rozwoju Gospodarczego i Komisji Sfery Socjalnej.Serdecznie przepraszamy za utrudnienia.

Więcej Drukuj

Tak jak Herbert, podaruj komuś wiersz!

Słubicka biblioteka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Podaruj wiersz” prowadzonej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta oraz Bibliotekę Narodową w Warszawie. Akcja polega na odręcznym przepisaniu wybranego przez siebie wiersza i podarowaniu go bliskiej osobie. Zbigniew Herbert pisał listy-wiersze do przyjaciół i właśnie ten fakt stał się inspiracją akcji.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 300/2019 Burmistrza Słubic z dnia 21 sierpnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

grunt pod garażem

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 299/2019 Burmistrza Słubic z dnia 21 sierpnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do oddania w użyczenie na czas nieoznaczony

termomodernizacja

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 298/2019 Burmistrza Słubic z dnia 21 sierpnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

grunt pod wiatą

Więcej Drukuj

Jest praca w szkole w Golicach

Szkoła Podstawowa w Golicach poszukuje nauczyciela do języka angielskiego (cały etat),a także pedagoga lub psychologa (na ½ etatu) oraz do osobę do pracy w świetlicy (½ etatu). Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 95 759 32 06, od 7.30 do 12.30.

Więcej Drukuj

W 80.rocznicę wybuchu II wojny światowej biegowy festyn

Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza 1 września na "Wielkie bieganie na stadionie - biegowy festyn w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej". Impreza rozpocznie się o 15.00 na stadionie. - Głównym celem festynu jest upamiętnienie rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, a ponadto integracja naszej słubickiej, lubuskiej i euroregionalnej społeczności - mówi dyrektor SOSiR Ryszard Chustecki. W programie zawodów są biegi na dystansach od 60m do 2019 metrów (w kategorii OPEN K i M).

Więcej Drukuj

Anna Panek-Kusz z rekomendacją prestiżowej fundacji promującej sztukę

Kuratorka Galerii Okno, działającej przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury i festiwalu lAbiRynT, trafiła do grona artystów wspieranych przez amerykańską fundację, działającą w Europie, Emily Harvey Foundation. - Świadczy to o zaufaniu do tego co robię i jest to rodzaj rekomendacji dla mnie - mówi Anna Panek-Kusz. - Jestem dumny, że mamy w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, tak utalentowaną osobę - podkreśla burmistrz Mariusz Olejniczak.
Anna Panek-Kusz stworzyła w 2002 roku Galerię Okno, która działa w oparciu o jej autorski program wystawienniczy oraz edukacyjny o transgranicznym charakterze. W 2014 roku została odznaczona Brandenburskim Orderem Zasługi, jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Niemczech. Znalazła się w gronie wybitnych twórców, uhonorowanych tym wyróżnieniem, wśród których jest m.in. zdobywca Oscara reżyser Volker Schloendorff. Od 2010 roku jest też kuratorką Międzynarodowego Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT, który przyciąga do Słubic i Frankfurtu artystów z całego świata. Rekomendacja ze strony amerykańskiej fundacji działań podejmowanych przez A. Panek-Kusz pomoże w nawiązaniu kolejnych kontaktów z artystami.

Więcej Drukuj

Urzędnicy też zagrają dla chorego Krzysztofa

- Każdy sposób, żeby pomóc jest dobry dlatego, gdy dowiedzieliśmy się o charytatywnym turnieju organizowanym przez Fundację Grupy Pomagamy, nikt z nas się nie zastanawiał – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, który wraz z urzędnikami, postanowili, że stworzą drużynę piłkarską, która stanie do boju 31 sierpnia. Chcą w ten sposób wesprzeć leczenie 36-letniego słubiczanina, który, po dwóch wylewach, jest sparaliżowany.W czasie piłkarskiego turnieju, który rozpocznie się o 14.00 na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbywać się będą liczne licytacje rozmaitych gadżetów, będzie można też wrzucić datek do puszek fundacji.

Więcej Drukuj

Ukraińcy zapraszają słubiczan na festyn z okazji ich narodowego święta

W sobotę 24 sierpnia o 14.00, na boisku przy al. Niepodległości, mieszkający w Słubicach i sąsiednich miejscowościach Ukraińcy, będą świętować Dzień Niepodległości swojego kraju. Na imprezę pod hasłem „Dzieci bez granic” zapraszają także słubickie rodziny. W programie koncerty, wystawa obrazów namalowanych przez dzieci z autyzmem, które będzie można kupić podczas aukcji.

Więcej Drukuj

ZUS ostrzega przed oszustami

- Po raz kolejny docierają do nas sygnały o oszustach podszywających się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wczoraj do Oddziału ZUS w Zielonej Górze zgłosiła się kobieta, która otrzymała niepokojąca wiadomość z adresu zus@gov.pl. Oszuści proszą o opłacenie rzekomo zaległych składek na Ubezpieczenia Społeczne. W mailu widnieje załącznik, którego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera bądź może służyć do kradzieży naszych danych - ostrzega rzeczniczka zielonogórskiego oddziału ZUS Agata Muchowska.

Więcej Drukuj

Lekarz weterynarii przypomina o obowiązkowych szczepieniu psów przeciwko wściekliźnie

Prosimy zapoznać się z komunikatem w sprawie zagrożeń związanych z wścieklizną i szczepień ochronnych.

Więcej Drukuj

Będzie rondo przy Obozowej. Na tym jednak nie koniec

Burmistrz Mariusz Olejniczak spotkał się dziś z dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawłem Tonderem i jego zastępcą Grzegorzem Szulcem, żeby doprowadzić do realizacji inwestycji, które usprawnią ruch i poprawią bezpieczeństwo w gminie. Mowa była m.in. o potrzebie skomunikowania osiedla Widok w Kunowicach i osiedla Zielone Wzgórza z drogą wojewódzką nr 137, prowadzącą ze Słubic do Kunowic. Dyrektor Tonder przekazał też informację, że niedługo ruszy budowa ronda przy skrzyżowaniu ulicy Obozowej z drogą prowadzącą do miasta, o co od dawna zabiegała gmina.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny ograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice - dz. 166/7 obręb 1-m.Słubice

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny ograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice - dz. 56/6 obręb 3-m.Słubice

Więcej Drukuj

Tu konsumenci znajdą pomoc

- Mieszkasz w Niemczech i masz problem z niemieckim dostawcą energii, operatorem telekomunikacyjnym lub biurem podróży? Potrzebujesz informacji lub porady z zakresu konsumenckiego prawa w Niemczech po polsku? Przyjdź lub napisz do nas! W razie potrzeby skontaktujemy się z przedsiębiorcą w celu rozwiązania sporu - zachęcają pracownicy Polsko-Niemieckiego Centrum Informacji Konsumenckiej we Frankfurcie nad Odrą, które kilka dni temu przeniosło się do nowej siedziby przy Karl-Marx-Str. 179-180f. Porady są płatne. Ich wysokość (od 5euro) zależy od rodzaju i stopnia skomplikowania sprawy i jest ustalana indywidualnie w oparciu o cennik Verbraucherzentrale Brandenburg.

Więcej Drukuj

Słubickie koło Towarzystwa Walki z Kalectwem potrzebuje pilnie osób do zarządu

Na piątek, 30 sierpnia, zaplanowano Nadzwyczajne Walne Zebranie TWK. Odbędzie się o 17.00 w sali konferencyjnej Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Piłsudskiego 3-4. Budynek i sala, w której będzie spotkanie, są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 291/2019 Burmistrza Słubic z dnia 5 sierpnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

przeznaczenie - grunt pod garażami

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 290/2019 Burmistrza Słubic z dnia 5 sierpnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat.

różne przeznaczenia

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 289/2019 Burmistrza Słubic z dnia 5 sierpnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres 5 lat.

pastwisko

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 288/2019 Burmistrza Słubic z dnia 5 sierpnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 10 lat.

weranda, części budynku

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 287/2019 Burmistrza Słubic z dnia 5 sierpnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 10 lat.

zieleń izolacyjna, staw

Więcej Drukuj

Ten obóz w Świecku przypomina tragedię ofiar wojny. To tu będą główne obchody 80. rocznicy jej rozpoczęcia

W poniedziałek 2 września 2019, o 12.00, na terenie byłego hitlerowskiego obozu pracy wychowawczej w Świecku, odbędą się gminne uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Poprzedzi je msza o 8.00 w kościele pw. Ducha Świętego w hołdzie poległym. Dzień wcześniej w Słubicach, o 12.00, spotkamy się na placu Sybiraków przy pomniku poświęconym wszystkim Polakom walczącym o niepodległość kraju. Do wzięcia udziału w uroczystościach zachęcają burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Więcej Drukuj

Słubiczanie i frankfurtczycy wspólnie podziekują za plony

Konkurs rzeźby w drewnie, pokaz pszczelarski, występ chóru z zaprzyjaźnionego Booßen, degustacja drzecińskiego chleba, warsztaty rękodzieła, przejażdżki konne i wiele innych atrakcji przygotowała gmina na polsko-niemieckie dożynki, które odbędą się 14 września w Drzecinie w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą-Słubice”.

Więcej Drukuj

facebook google plus one