Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

BMW w gminie Słubice

Potężny magazyn powstaje w Świecku.

Więcej Drukuj

Szanowni Państwo !

W dniu 1 listopada 2017 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w obrębie ulic: Sportowa, Obozowa, Rzepińska i Kupiecka. Zmiany te spowodowane są znacznym wzrostem natężenia ruchu w okolicach cmentarza, oraz zapewnieniem ciągłości ruchu w dniu Wszystkich Świętych.

Więcej Drukuj

"Kształcić - Towarzyszyć - Wychowywać"

Dnia 11 listopada 2017 roku w budynku Gräfin-Dönhoff Uniwersytetu Europejskiego Viadrina już po raz piąty odbędzie się Uniwersytet dla Rodziców Frankfurt nad Odrą – Słubice.

Więcej Drukuj

Słubice i Frankfurt nad Odrą prezentowało się jako Dwumiasto w Brukseli

Słubice i Frankfurt nad Odrą prezentowały w minioną środę podczas „Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast“ w Brukseli swoją transgraniczną współpracę. Burmistrzowie, Tomasz Ciszewicz oraz dr Martin Wilke dyskutowali wspólnie z przedstawicielami miast przygranicznych z Finlandii, Szwecji, Włoch i Słowenii na temat wykorzystania potencjału miast przygranicznych i sprostania lokalnym wyzwaniom. Podczas rozmowy włodarze podkreślili znaczenie komunikacji transgranicznej i logistyki dla regionu, potencjału świata nauki i badań oraz różnorodności życia kulturalnego w Dwumieście.

Więcej Drukuj

BURMISTRZ SŁUBIC ogłasza przeprowadzenie Konsultacji Społecznych

Projektu Uchwały Rady Miejskiej w Słubicach w sprawie przyjęcia Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Słubice z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2018-2019

Więcej Drukuj

Obwieszczenie Burmistrza Słubic

Więcej Drukuj

Dziś świętują nauczyciele. Wszystkiego najlepszego!

Ponieważ w tym roku Dzień Edukacji Narodowej przypada w sobotę, świętowano go w szkołach dziś. Także dzisiaj, w piątek 13 października, burmistrz Tomasz Ciszewicz spotkał się z nauczycielami i dyrektorami placówek oświatowych, którzy odebrali nagrody za swoją pracę.

Więcej Drukuj

Mamy jeszcze miejsca w przedszkolu

W oddziale przedszkolnym, który powstał latem w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach, przy ul. Wojska Polskiego 38, jest jeszcze miejsce dla 6 dzieci w wieku 3-4 lat. Dyrektorka szkoły Małgorzata Kamińska zachęca rodziców, bo nowy oddział dla 25 maluchów spełnia takie same kryteria, jak te, które obowiązują w przedszkolach. Na jego urządzenie gmina wydała 65 tys. zł. Wyremontowała pomieszczenie, kupiła kolorowe meble, zabawki i wszystko, co jest potrzebne do opieki nad maluszkami.

Więcej Drukuj

Osoby niedowidzące pokazały, że potrafią aktywnie żyć

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to obchodzone 15 października święto osób niewidomych i niedowidzących. Ma ono już wieloletnią tradycję, bo zostało ustanowione w 1964 roku. Dziś, 11 października, w Urzędzie Miejskim w Słubicach, świętowali członkowie powiatowego koła związku niewidomych, które liczy 67 osób. Dla nich to święto ma zawsze szczególną wagę. Przypominają wówczas zdrowej części społeczeństwa, że istnieją, że chcą żyć tak jak wszyscy inni, bez ograniczeń i bez fałszywej litości.

Więcej Drukuj

Sołtys Ewa Guzik w Złotym Wianku. Wykosiła konkurencję w całym województwie!

6 października, podczas gali w Pałacu Książęcym w Żaganiu, sołtys Kunic Ewa Guzik odebrała Złoty Wianek, główną nagrodę w plebiscycie „Gazety Lubuskiej” i Lubuskiej Izby Rolniczej.
Laureatów „Lubuskiego Złotego Kłosa”, „Złotego Wianka” oraz „Mojej Wsi” wyłonili czytelnicy „Gazety Lubuskiej”, którzy mogli głosować na swoich faworytów. – Mnie do konkursu o „ Złoty Wianek” zgłosił jeden z mieszkańców, co samo w sobie było już wyróżnieniem – mówi sołtys Kunic.

Więcej Drukuj

Bitwa pod Kunowicami? A to jest historia!

17 października, o 12.00 w sali bankietowej Collegium Polonicum będzie okazja wysłuchać wykładów popularnonaukowych poświęconych Bitwie pod Kunowicami i obejrzeć eksponaty znalezione niedawno na polu bitwy.Organizatorem spotkania jest Fundacja Dobro Kultury oraz prof. Grzegorz Podruczny z Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego. - Podsumujemy tego dnia nasz projekt, w ramach którego odbyły się ciekawe warsztaty oraz żywe lekcje historii dla młodzieży z okolicy Słubic - wyjaśnia G. Podruczny, opiekun naukowy przedsięwzięcia.

Więcej Drukuj

Szukasz pracy? Przeczytaj!

Dyrektor Zespołu Administracyjnego Oświaty w Słubicach
ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze
w Zespole Administracyjnym Oświaty w Słubicach, ul. Akademicka 1,
- stanowisko ds. płac

Więcej Drukuj

Festiwal Nowej Sztuki „lAbiRynT” - zapraszamy w weekend do wspólnej wędrówki

„Przejścia-przenikania” – to hasło tegorocznego Festiwalu, na który zapraszamy, do Słubic i Frankfurtu nad Odrą, od 13 do 15 października 2017 r. Organizatorzy zabiorą publiczność i artystów w wędrówkę, podczas której będą oni wspólnie odkrywać tajemnice sztuki współczesnej. A, że ta wędrówka może być bardzo pasjonująca dowodzi fakt, że zeszłoroczną edycję festiwalu, branżowe pismo ”artluk”, umieściło na 9. miejscu najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Polsce.

Więcej Drukuj

Seniorzy z obu stron Odry rozpoczną dziś nowy rok akademicki

10 października o 15.00, Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów zainauguruje, w Collegium Polonicum w Słubicach, nowy rok akademicki. Studenci tej niezwykłej Akademii zaplanowali na ten rok 9 spotkań.

Więcej Drukuj

OGŁOSZENIE !!!

Organizator publicznego transportu zbiorowego informuje,

że w związku z trwającymi na al. Niepodległości robotami

drogowymi, przystanki komunikacji miejskiej przy

ul. Sienkiewicza oraz al. Niepodległości

będą wyłączone z obsługi do czasu zakończenia robót.

Więcej Drukuj

Awaryjna dostawa wody

Awaryjna dostawa wody dla miejscowości Rybocice, Kunice, Świecko, TTOC Świecko, Stare Biskupice, Nowe Biskupice, Drzecin, Golice, Lisów.
W związku z uszkodzeniami przez orkan Xawery linii energetycznych zasilających stacje uzdatniania wody w Rybocicach, Starych Biskupicach, Golicach oraz Lisowie w dalszym ciągu niemożliwe jest przywrócenie dostaw wody dla mieszkańców Rybocic, Kunic, Świecko, TTOC Świecko, Stare Biskupice, Nowe Biskupice, Golice, Drzecin oraz Lisów.

Więcej Drukuj

Marszałek województwa zaprasza na IX Lubuski Kongres Kobiet

Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego zachęca do udziału w imprezie, która odbędzie się 14 października 2017 o 11.00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7. Szczegóły w załączniku.

Więcej Drukuj

Biblioteka pomyślała też o maluszkach

Rodzice, którzy mają dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat, mogą skorzystać z zajęć, które prowadzić będą dla maluchów bibliotekarki. Zapraszają w każdy wtorek o 10.00 do działu dziecięcego słubickiej biblioteki. Zapisy ruszyły 25 września, ale są jeszcze wolne miejsca.
Szczegóły na plakacie w załączniku.

Więcej Drukuj

"Niemiecki ma klasę". Weź udział w konkursie!

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Niemiecki ma klasę“ organizowanego przez Goethe-Institut.
Klasa to miejsce, w którym nauczyciele i uczniowie spędzają większą część dnia. To miejsce nauki, ale nie tylko. To tutaj nawiązuje się przyjaźnie, dyskutuje, podejmuje decyzje. Klasa jest czymś więcej niż miejscem przekazywania wiedzy. Z tego powodu rozpoczęliśmy projekt „Niemiecki ma klasę”, którego istotą jest przekształcenie klasy, w której odbywają się lekcje języka niemieckiego, w przyjazną przestrzeń do nauki i pracy. Ten projekt to również doskonała okazja do motywowania uczniów do nauki tego języka - w działaniu, poprzez ruch i zabawę.

Więcej Drukuj

Remont oświetlenia. Przez kilka dni będzie ciemno na Sportowej

Od dziś (2 października) do końca tego tygodnia wymieniane będą słupy oświetleniowe przy ul. Sportowej. Z tego powodu nie będą tam świecić w tym czasie latarnie.

Więcej Drukuj

Dzieci pobiegły po zdrowie

Blisko 700 przedszkolaków i uczniów wzięło dziś, 29 września, udział w 19. Golickiej Mili. Gospodarzem biegów, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z całego powiatu słubickiego i okolicznych miejscowości, była tradycyjnie Szkoła Podstawowa w Golicach. To właśnie tam, przed laty, narodził się pomysł propagowania masowych biegów i zdrowego stylu życia. Elżbieta Mierzejewska, która uczy wychowania fizycznego w golickiej szkole i jest jedną z głównych organizatorek imprezy obliczyła, że dotychczas wzięło w niej udział ok. 13 tys. dzieci. Dzięki wsparciu imprezy przez gminę, powiat, a także lokalne firmy i sponsorów, w każdej kategorii wiekowej na podium nagrodzono 6 dzieci.

Więcej Drukuj

Jest więcej pieniędzy na inwestycje

Podczas wczorajszej sesji rady miejskiej (28.09.) radni jednogłośnie podjęli uchwałę o przeznaczeniu 600 tys. zł na kolejne inwestycje i dotacje dla niepublicznych placówek oświatowych. Na co pójdą te pieniądze?

Więcej Drukuj

Szkoła szuka anglisty

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika poszukuje nauczyciela języka angielskiego na zastępstwo w pełnym wymiarze zatrudnienia do 8 grudnia 2017 r.

Więcej Drukuj

Euro-Kita, do której chodzą dzieci z obu stron Odry, ma już 20 lat!

- Nikt się nie rodzi z uprzedzeniami, uprzedzeń się uczy. Dlatego ważne jest, żeby dzieci od najmłodszych lat mogły razem wzrastać i poznawać rówieśników - podkreślali w poniedziałek, 25 września, podczas 20. urodzin frankfurckiego przedszkola Euro-Kita, do którego chodzą razem dzieci ze Słubic i Frankfurtu, włodarze tych miast.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na utrzymanie w czystości placów i chodników na terenie Gminy Słubice

Ogłoszenie BZP nr 594798-N-2017 z dnia 2017-09-28 r.

Więcej Drukuj

W słubickim Intermarche będzie w weekend zbiórka żywności dla najuboższych

29 i 30 września sieć supermarketów spożywczych Intermarché po raz kolejny weźmie udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Podziel się Posiłkiem”. W ramach współpracy Grupy Muszkieterów z polskimi Bankami Żywności w 52 wybranych sklepach tej sieci wolontariusze kampanii będą przyjmowali produkty żywnościowe na posiłki dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Więcej Drukuj

Znów będzie smacznie w słubickiej bibliotece

Wszystkich miłośników domowej kuchni, słubicka biblioteka zaprasza 5 października 2017 r. o 15.00, do oddziału dla dorosłych, na kolejne spotkanie w ramach Kulinarnych Czwartków. Tym razem będzie „Pieczarka w roli głównej”.
7 września odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach Kulinarnych Czwartków. – Choć w założeniach miało mieć charakter typowo organizacyjny, za sprawą uczestników przemieniło się w prawdziwą ucztę smaków i aromatów – wspomina Małgorzata Dobosz ze słubickiej biblioteki miejskiej. – Na stole pojawiły się pyszne sałatki, smakowity pasztet i oczywiście na deser fantastyczne ciasto przygotowane przez klubowiczki. Ustalenie „menu” kolejnych spotkań poszło gładko – dodaje.

Więcej Drukuj

Pobiegaj w Puszczy Rzepińskiej

W sobotę 4 listopada odbędzie się I Bieg św. Huberta w Puszczy Rzepińskiej. Do pokonania będzie 10 kilometrowa trasa Starościn-Rzepin-Starościn. Organizatorami są: Urząd Miejski w Rzepinie, Technikum Leśne w Starościnie oraz Nadleśnictwo Rzepin. Szczegóły na plakacie w załączniku.

Więcej Drukuj

Jutro próba syren alarmowych

W czwartek 28 września 2017 r., między 12.00 a 12.30, na obszarze Gminy Słubice zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych obrony cywilnej. O 12.00 nadany zostanie sygnał akustyczny ,,ogłoszenie alarmu” – dźwięk modulowany syreny w trwający 3 minuty. O 12.30 nadany zostanie sygnał akustyczny ,,odwołanie alarmu” – dźwięk ciągły syren trwający 3 minuty.
Jest to sygnał treningowo-szkoleniowy, mający na celu sprawdzenie stanu technicznego systemu ostrzegania i alarmowania oraz zapoznanie ludności z sygnałami Obrony Cywilnej. Mieszkańcy gminy każdorazowo, po usłyszeniu sygnału alarmowego, powinni włączyć odbiornik radiowy i telewizyjny na lokalne pasma, na których będą podawane zasady zachowania się i bieżące komunikaty na wypadek zaistniałych faktycznych zdarzeń.

Więcej Drukuj

Seniorzy! Weźcie wnuki i jedźcie na Święto Latawca

W niedzielę 1 października, na łąkach pomiędzy Frankfurtem a Lebus, odbędzie się Święto Latawca, do udziału w którym zachęcamy seniorów. Gmina Słubice jest partnerem w projekcie frankfurckiej spółki Arle „Uczmy się od siebie nawzajem – citySpotkaniaPOKOLEŃ ohne Grenzen”, w ramach którego organizowany jest wyjazd do Lebus.
Jak wyjaśnia Natalia Szulc ze spółki Arle, seniorzy z dziećmi najpierw sami zbudują latawce, a następnie będą je puszczać. Potem będą świętować przy kawie i cieście.

Więcej Drukuj

Popołudniami w szkołach będzie się działo!

25 autorskich kół zainteresowań, które sfinansuje gmina Słubice, będzie realizowanych w tym roku w szkołach i przedszkolach. Skorzysta z nich około 500 dzieci. Będą rozwijały zainteresowania podczas zajęć teatralnych, językowych, sportowych...Z budżetu gminy przeznaczymy na to 64 tys. zł.

Więcej Drukuj

Szatan z siódmej klasy” i „Szaleństwa panny Ewy” w kunowickiej szkole

15 września uczniowie z Kunowic obchodzili pierwsze urodziny nadania ich szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Podczas tej uroczystości uczennice klasy VII przypomniały życiorys i twórczość pisarza, a po części oficjalnej, wszyscy przeszli do klas, gdzie czekała na nich mała niespodzianka. Zniknęły stamtąd ławki, przyciemniono szyby i zwyczajne sale lekcyjne stały się pomieszczeniami kinowymi, w których na „wielkich ekranach” oglądano ekranizacje utworów pisarza. Szkolne kino w swoim repertuarze oferowało „Szatana z siódmej klasy”, „Koziołka Matołka” oraz „Szaleństwa panny Ewy”. Nauczyciele zapowiedzieli, że za rok znów z pomocą uczniów zamierzają zorganizować święto patrona placówki. Imię pisarza nadano Szkole Podstawowej w Kunowicach 16 września 2016 roku.

Więcej Drukuj

Dostaliśmy dotację na lokale socjalne!

Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał gminie 1 mln zł bezzwrotnej dotacji na utworzenie 19 lokali socjalnych. – Długo się staraliśmy o tę dotację, ale w końcu się udało – cieszy się burmistrz Tomasz Ciszewicz i zapowiada, że lokale mają powstać do maja 2019 roku. – Na inwestycję tę planujemy wydać w sumie 2,3 mln zł - dodaje. Lokale socjalne powstaną po gruntownej przebudowie gminnego budynku przy ul. Krótkiej 12.

Więcej Drukuj

Podczas Frankfurckiego Tygodnia Międzykulturowego będą też polskie akcenty

Frankfurcka sieć organizacji społecznych THINK zaprasza w środę 27 września o 17.00 na plac Mostowy (hala sportowa między ulicami Bischofstraße i C.-P.-E.-Bach-Straße) na główne wydarzenie organizowane w ramach Frankfurckiego Tygodnia Międzykulturowego. To tego dnia wystąpi etiopski muzyk jazzowy Dawit Getachew, któremu towarzyszyć będzie czteroosobowy zespół z Addis Abeby.W programie także m.in. występ grupy Intertreff e.V. , która zaprezentuje tańce z całego świata, koncert afrykańskiego rapera i muzyków z Syrii oraz program przygotowany przez grupę wokalną słubickiego TWK.

Więcej Drukuj

Frankfurt zaprasza na miejskie dożynki

W najbliższy weekend (30.09-01.10.), w centrum Frankfurtu, odbędzie się festyn cityHERBST - Jesień w mieście. Będzie okazja spróbować regionalnych produktów, obejrzeć tradycyjne rzemiosło rolnicze, wziąć udział w dyniowym konkursie, a nawet w ugniataniu kapusty. Organizatorzy zaplanowali też sporo atrakcji dla dzieci, w mieście staną Foodtrucki, w niedzielę otwarte też będą sklepy.

Więcej Drukuj

Są pieniadze do wzięcia w ramach Programu Równać Szanse

Dziś, 25 września o 17.30 w siedzibie Sektora 3 Słubice (I piętro budynku Biblioteki Collegium Polonicum)
odbędzie się spotkanie w ramach Podwieczorków Obywatelskich. Jego organizatorem są: Sektor 3 Słubice i Stowarzyszenie Instytut Zachodni z Poznania – operator Programu Równać Szanse. Zaproszenie kierują do: fundacji, stowarzyszeń, domów kultury, bibliotek i grup nieformalnych z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców. Spotkanie poświęcone będzie Regionalnemu Konkursowi Równać Szanse 2017.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w Golicach.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Słubice położonego w Golicach przy ulicy Słonecznej 3 wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Gminy Słubice, zabudowanej garażem, położonym w Słubicach przy ul. Rysia.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Słubice

Dz.U./S S180, 20/09/2017, 368772-2017-PL

Więcej Drukuj

Licealiści trafią pod skrzydła naukowców

W piątek, 15 września w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się uroczystość podpisania porozumienia partnerskiego pomiędzy Zespołem Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na jego mocy Collegium Polonicum oraz Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy obejmą patronatem uczniów słubickiego liceum w następujących dziedzinach: język angielski, język niemiecki, język polski, biologia, chemia oraz historia.

Więcej Drukuj

Specjaliści podpowiedzą jak zdobyć unijne wsparcie

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp., zaprasza wszystkich zainteresowanych 26 września na bezpłatne konsultacje do Słubic.Specjaliści dostępni będą od 10.00 do 12.30, w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Akademickiej 1, sala nr 233.Będzie to szansa do indywidualnych konsultacji ze specjalistami do spraw funduszy europejskich, którzy podpowiedzą jak uzyskać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwinięcie, poinformują o bezpłatnych szkoleniach jak również możliwościach dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Do dyspozycji będą bezpłatne materiały informacyjne.

Więcej Drukuj

Dziś wernisaż wystawy Jerzego Sikucińskiego

Zapraszamy do Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie w czwartek, 14 września o 18.00, rozpocznie się wernisaż wystawy Jerzego Sikucińskiego „Moja Przygoda z malarstwem”. Kurator galerii Anna Panek-Kusz podkreśla, że Jerzy Sikuciński to człowiek z pasją, która została uśpiona na 30 lat, ale odżyła ponownie w artyście, żeby cieszyć zarówno twórcę jak i odbiorców jego sztuki.

Więcej Drukuj

Sybiracy? Pamietamy!

W piątek, 15 września o 11.00, na placu Sybiraków, słubiczanie oddadzą hołd setkom tysięcy Polaków zesłanym przez Sowietów na Syberię. Organizatorem uroczystości jest słubickie koło Związku Sybiraków.
17 września to rocznica agresji ZSRR na Polskę, w wyniku której doszło do przymusowych przesiedleń i zsyłek.
Czasy te, na łamach Gazety Słubickiej, wspominała w 2015 roku słubiczanka Lucyna Żukowska, z zarządu słubickiego koła Związku Sybiraków, i tę opowieść dziś przypominamy.

Więcej Drukuj

Udział w tym turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki!

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju " Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

Więcej Drukuj

Informacja o ogłoszonych przetargach na nieruchomości gminne

Burmistrz Słubic ogłosił przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż 3 nieruchomości gruntowych niezabudowanych stanowiących własność Gminy Słubice położonych w Słubicach.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w obrębie 1 m. Słubice przy placu Wolności.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w obrębie 1 m. Słubice przy skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Władysława Łokietka.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w obrębie 1 m. Słubice przy ul. Daszyńskiego.

Więcej Drukuj

System zielonych inwestycji. Weź udział w konkursie!

Jednostki samorządu terytorialnego,spółki komunalne i inne podmioty świadczące usługi publicznego transportu zbiorowego mogą starać się o dofinansowanie zakupu nowych autobusów elektrycznych, szkoleń kierowców, a także na modernizację lub budowę stacji ładowania pojazdów publicznego transportu zbiorowego.Konkurs, w ramach Pakietu dla średnich miast, organizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego System zielonych inwestycji. część 2) GEPARD - Bezemisyjny transport publiczny.

Więcej Drukuj

Dzisiaj Krótka Noc Muzeów 2017 we Frankfurcie nad Odrą

Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna we Frankfurcie nad Odrą poinformowała, że frankfurckie muzea i kościoły otworzą 8 września, od 16.00 do 22.00, swoje podwoje i zaproszą do zwiedzania po zmroku. W wielu miejscach zobaczymy nie tylko wystawy. W Kościele Mariackim, od 16.00 do 23.00 jest możliwość zwiedzania tegorocznej wystawy dotyczącej reformacji, a o 17.15 rozpocznie się muzyczne widowisko historyczno-teatralne dotyczące historii reformacji we Frankfurcie nad Odra.Odwiedzający będą mieli możliwość podziwiania pięknie podświetlonego starego ołtarza z Kościoła Mariackiego. W Kościele św. Getrudy, od 16.00 do 23.00 także można oglądać tegoroczną wystawę dotyczącą reformacji, a o 22.30 rozpocznie się tam koncert organowy na słynnych organach Sauera - gra Stephan Hardt.

Pełny program znajduje się na stronie Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej.

Więcej Drukuj

Jak odkrywane są pozostałości po bitwie sprzed 258 lat?

Fundacja Dobro Kultury oraz prof. UAM dr hab. Grzegorz Podruczny z Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego zapraszają na spotkanie z historią. Dla młodych mieszkańców powiatu słubickiego odbędą się warsztaty z georadarem i wykrywaczem metalu. – Uczestnicy dowiedzą się również, kto i na jakich zasadach może w Polsce poszukiwać zabytków – wyjaśnia G. Podruczny, opiekun naukowy przedsięwzięcia.

Więcej Drukuj

W Świecku można było pojeść pysznych pieczonych ziemniaków

W sobotę, 9 września, na boisku w Świecku, odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.Na mieszkańców i gości czekało wiele atrakcji: występy, animacje i konkurencje dla dzieci, rywalizacja o Puchar Sołtysa, nocna zabawa przy muzyce na żywo, mnóstwo pyszności oraz tradycyjne pieczenie ziemniaka. Organizatorami byli: sołtys Świecka, Rada Sołecka i Stowarzyszenie Przyjaciół Świecka.

Więcej Drukuj

Aktywny Kalendarz Adwentowy? Zgłoś pomysł!

Rozpoczynamy rekrutację do tegorocznego Aktywnego Kalendarza Adwentowego. Już po raz dziewiąty, chętni do zorganizowania w adwencie, darmowych wydarzeń dla mieszkańców Dwumiasta Słubice/Frankfurt, będą mogli, od 1 do 24 grudnia otworzyć jedno z 24 okienek w Aktywnym Kalendarzu Adwentowym. Będzie to doskonała okazję do wspólnych spotkań w świątecznej atmosferze.

Więcej Drukuj

Grześ marzenia buduje z zapałek

Grzegorz Trzmielewski z Drzecina zbudował już m.in. pływający model pancernika Bismarcka, a teraz pracuje nad makietą swojej szkoły i spieszy się, żeby zdążyć na 76. urodziny gorzowskiego Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych. Jest też twórcą modelu Daru Młodzieży, który powstał z 80 tys. zapałek! To właśnie ten model można oglądać obecnie na wystawie w słubickim urzędzie miejskim.

Więcej Drukuj

Kulinarne Czwartki wracają do biblioteki

7 września o 15.00, w oddziale dla dorosłych, w bibliotece miejskiej przy ul. Jedności Robotniczej w Słubicach, pierwsze powakacyjne spotkanie w ramach Kulinarnych Czwartków. Zapraszamy!

Więcej Drukuj

Rusza konkurs na najciekawsze propozycje darmowych zajęć pozalekcyjnych

Kolejny już raz gmina ogłasza konkurs ofert dla nauczycieli i instruktorów zajęć pozalekcyjnych, które zostaną sfinansowane z budżetu samorządu. - W ubiegłym roku przeznaczyliśmy na ten cel 52 tys. zł, dzięki czemu stworzono bardzo ciekawą ofertę zajęć dla 21 grup dzieci i młodzieży – podkreśla burmistrz Tomasz Ciszewicz. Były m.in. dodatkowe lekcje języka niemieckiego, spotkania z lekkoatletyką, działała akademia piłkarska oraz polsko-niemiecka akademia małego artysty, kółko teatralne, a także zajęcia taneczne i cyrkowe. Co nauczyciele i instruktorzy zaproponują tym razem? Na propozycje czekamy do 21 września. Po rozstrzygnięciu konkursu będzie też znana kwota, jaka potrzebna będzie na realizację wybranych projektów. Szczegóły konkursu znajdują się w załączniku do tej informacji.

Więcej Drukuj

SPRAWOZDANIE Z KONSULTACJI SPOŁECZNYCH Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2017-2023

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 230/2017 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 4 września 2017 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do sprzedaży

Więcej Drukuj

Sektor 3 Słubice? To jest dopiero pomoc!

Gmina Słubice w ramach zadania zleconego finansuje prowadzenie punktu doradczo-konsultacyjnego dla organizacji pozarządowych – Sektora 3 Słubice. Jest on prowadzony przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

Rusza przebudowa alei Niepodległości

Dziś na gminnej drodze pojawią się pracownicy firmy Kontrakt, która wygrała przetarg na przebudowę alei Niepodległości. Inwestycja potrwa 2 miesiące, prosimy kierowców o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności ponieważ będą zamykane odcinki drogi, a ruch odbywać się będzie wahadłowo. Kierować ruchem będą drogowcy, przewidziana jest też sygnalizacja świetlna.
W ramach przebudowy obecna kostka betonowa zostanie zdjęta, a w jej miejsce położona będzie 3-warstwowa nawierzchnia asfaltowa. Wymienione też zostaną krawężniki przy chodnikach. Na tę inwestycje gmina przeznaczyła 1,4 mln zł.

Więcej Drukuj

Gminna inauguracja nowego roku szkolnego. Tym razem w Golicach

- Razem z inwestycjami w 2017 roku na oświatę przeznaczyliśmy 24 mln zł - podkreślał dziś w Golicach burmistrz Tomasz Ciszewicz, podczas gminnej inauguracji nowego roku szkolnego. Przypomniał, że ponad 4 mln zł pójdzie na utworzenie laboratoriów dydaktycznych w sześciu szkołach, m.in. w Golicach. W placówce tej powstają cztery laboratoria, które zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt. Burmistrz wspólnie z przewodniczącym rady miejskiej Mariuszem Olejniczakiem przywitali w szkolnych murach szczególnie 9 pierwszaków, którzy rozpoczynają naukę. Z ust burmistrza padła też deklaracja, że będzie robił wszystko, żeby z powodu reformy oświaty żaden nauczyciel w gminie nie stracił pracy.

Więcej Drukuj

Prawo wyborcze? Konkurs dla uczniów!

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze organizują II edycję konkursu wiedzy o prawie wyborczym "Wybieram Wybory". Jest on adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Cel? Propagowanie idei świadomego uczestniczenia w procesie wyborczym i upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego, szczególnie w zakresie wyborów samorządowych. Szczegóły w załącznikach.

Więcej Drukuj

Zapytanie ofertowe na realizację zadania: Nadzór autorski w ramach nadzoru nad projektem „Rozwój społeczeństwa informacyjnego na terenie partnerstwa: Gminy Słubice, Gminy Cybinka, Gminy Rzepin, Gminy Ośno Lubuskie, oraz Gminy Górzyca”

W związku z realizacja projektu pt. „Rozwój społeczeństwa informacyjnego na terenie partnerstwa: Gminy Słubice, Gminy Cybinka, Gminy Rzepin, Gminy Ośno Lubuskie, oraz Gminy Górzyca” w ramach konkursu Nr RPLB. 02.01.00-IZ.00-08-K01/15 – Osi priorytetowej 2 „Rozwój cyfrowy”, Działanie 2.1 ,,Rozwój społeczeństwa informacyjnego”. w związku z art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych, Gmina Słubice zwraca się z zapytaniem ofertowym na realizację zadania:

Doradztwo techniczne związane z obsługą projektu (nadzór sprawowany w imieniu inwestora w zakresie prawidłowości realizacji projektu - nadzór inwestorski) w ramach nadzoru nad projektem „Rozwój społeczeństwa informacyjnego na terenie partnerstwa: Gminy Słubice, Gminy Cybinka, Gminy Rzepin, Gminy Ośno Lubuskie, oraz Gminy Górzyca”

Więcej Drukuj

Zapytanie ofertowe na realizację zadania: Nadzór autorski/zarządzanie projektem w ramach nadzoru projektu „Gmina Słubice miejscem kształcenia „ku przyszłości” – stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy”

UWAGA!

Zmiana terminu składania ofert - do 15.09.2017r.

W związku z realizacją projektu pt. „Gmina Słubice miejscem kształcenia „ku przyszłości” – stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO – Lubuskie 2020 na podstawie umowy nr RPLB.09.03.01-08-0001/16-00 z dnia 13 października 2016r., w związku z art. 4 pkt. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych, Gmina Słubice zwraca się z zapytaniem ofertowym na realizację zadania:

Nadzór autorski/zarządzanie projektem w ramach nadzoru projektu „Gmina Słubice miejscem kształcenia „ku przyszłości” – stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy”

Więcej Drukuj

Ta rocznica każe pamiętać!

Najpierw krótko przed 12.00 w Słubicach zawyły syreny, a kilka minut później, na placu Bohaterów, burmistrz Tomasz Ciszewicz rozpoczął obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. 1 września to data, która zawsze zmusza do refleksji, a jednocześnie jest zobowiązaniem do pokoju. - To jest data, która całkowicie zmieniła bieg historii – mówił burmistrz przypominając o koszmarze wojny. Podkreślał też, że wolność, która przyszła wraz zakończeniem wojny, to nie tylko przywilej, ale też obowiązek rządzących i nas wszystkich, żeby jej koszmar nigdy już nie wrócił.

Więcej Drukuj

Jest nas już w gminie blisko 20,3 tys. osób

Z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Słubicach wynika, że na koniec sierpnia liczba mieszkańców gminy wyniosła 20 247 osób. - Cieszę się, że osoby z zewnątrz chętnie się u nas osiedlają - mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz i dodaje, że samorząd stara się stwarzać swoim mieszkańcom jak najlepsze warunki do życia. - Dlatego mocno inwestujemy m.in. w oświatę, modernizując nasze szkoły i przedszkola, rozbudowując placówki - mówi. Jednym z wielu przykładów są laboratoria dydaktyczne, które właśnie powstają w sześciu szkołach gminnych, dzięki czemu łatwiej się będzie uczyć fizyki, chemii, przyrody, biologii, matematyki, informatyki i języków obcych. Gmina wyda na tę inwestycję 4,5 mln zł, ale 85 proc. kosztów zwróci jej Unia Europejska. W czasie wakacji powstały też dwa nowe oddziały przedszkolne dla 50 dzieci, w przyszłym roku gmina chce rozbudować przedszkole Miś Uszatek. To, że Słubice są dobrym miejscem do życia zauważają też deweloperzy, którzy budują u nas całe osiedla, a popyt na mieszkania stale jest bardzo duży.

Więcej Drukuj

Dziś głośna próba syren alarmowych

W ramach treningu i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, a jednocześnie chcąc upamiętnić 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej, 1 września 2017 r. o 11.57, na obszarze Gminy Słubice, zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych. Ciągły dźwięk syreny słyszeć będziemy przez 3 minuty.

Więcej Drukuj

To są najlepsi z najlepszych!

25 uczniom, którzy wyróżniają się w swoich szkołach, burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz przyznał stypendia. Gościliśmy ich dziś, 31 sierpnia 2017 r., podczas sesji rady miejskiej, na którą zostali zaproszeni z rodzicami. Gratulacje od burmistrza i przewodniczącego rady miejskiej Mariusza Olejniczaka odbierali najlepsi uczniowie w swoich szkołach, zdolni sportowcy, osoby odnoszące nieprzeciętne sukcesy. Wśród nich był Cyprian Jurkowski, gimnazjalista z „jedynki”, który ubiegły rok szkolny zakończył z najwyższą średnią ocen w gminie - 5,85.

Więcej Drukuj

Tak wygląda nowy oddział przedszkolny w "dwójce"

- Wszystko gotowe, czekamy na dzieci! - mówi Małgorzata Kamińska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach, w której powstał oddział przedszkolny dla 25 maluchów. - Jest kolorowo, całe wyposażenie mamy nowe, dzieciom powinno się tu spodobać - dodaje. Gmina wydała na urządzenie tego miejsca 65 tys. zł. Burmistrz Tomasz Ciszewicz podjął decyzję o stworzeniu oddziału po tym, gdy okazało się, że do słubickich przedszkoli zgłoszono więcej dzieci niż było miejsc. - Nie mogliśmy zostawić rodziców bez pomocy - mówi i przypomina, że podobny oddział przedszkolny powstał też przy szkole podstawowej nr 1. Tam też można było przyjąć 25 maluchów.

Więcej Drukuj

W Drzecinie rolnicy podziękują za plony

W najbliższą sobotę, 2 września, mszą świętą o 15.00, w kościele w Drzecinie rozpoczną się wiejskie dożynki. Potem dożynkowy korowód przejdzie z kościoła do świetlicy wiejskiej, w której o 16.30 odbędzie się oficjalne otwarcie święta plonów.
Co jest w programie imprezy? Będą występy taneczne zespołu Bohema oraz grupy z zaprzyjaźnionego Boossen, dzielnicy Frankfurtu nad Odrą, z którą współpracuje sołectwo w Drzecinie, a także gry i zabawy dla dzieci m.in. na dmuchanym zamku, konkursy dla dorosłych, przejażdżki konne, a od 20.00 do 2.00 zabawa taneczna.

Więcej Drukuj

Kamera będzie miała oko na klientów nocnego sklepu

Koło sklepu z alkoholem przy placu Przyjaźni, na prośbę mieszkańców sąsiednich bloków, gmina ustawi kamerę, która zostanie podłączona do monitoringu miejskiego. - W wielu miejscach, gdzie są nocne sklepy, w których sprzedaje się alkohol, mamy problem, bo klienci często zachowują się głośno. Mieszkańcy się skarżą dlatego może warto rozważyć, czy tego typu sklepy nie powinny być czynne do 22.00 - zastanawia się burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Będzie nowy szalet przy bibliotece

W miejscu spalonego latem, na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej, szaletu - stanie nowy. Gmina wyda na to 50 tys. zł. Nowa publiczna toaleta ma zostać kupiona jeszcze w tym roku. Przypomnijmy. W połowie czerwca wandale podłożyli w szalecie materiały wybuchowe. Toaleta została doszczętnie zniszczona.

Więcej Drukuj

Ta inwestycja pomoże pozbyć się szybciej nadmiaru wody

Firma Cons Control System z Czerwieńska, na zlecenie gminy, rozpoczęła wczoraj, 29 sierpnia, mechaniczne czyszczenie kolektora kanalizacji deszczowej: od placu Bohaterów do kanału Czarnego przy komendzie policji, przy ul. Reja oraz na placu Wolności. Prace zakończy w tym tygodniu. Z budżetu przeznaczymy na to 44 tys. zł.

Więcej Drukuj

50 lat razem. Zapraszamy na Złote Gody

6 października o 14.00 w sali kameralnej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury burmistrz Tomasz Ciszewicz, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczy 33 parom, z terenu naszej gminy, Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
- Pary te przed półwieczem przysięgały sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Jest to niezwykły przykład wytrwałości, wzajemnego zrozumienia oraz wzór mądrego życia dla młodych pokoleń - podkreśla kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Słubicach Alicja Cieślak.

Więcej Drukuj

1 września oddajmy hołd bohaterom!

Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak zapraszają 1 września 2017 roku o 12.00 na plac Bohaterów w Słubicach. 78. rocznica wybuchu II wojny światowej przypomina nam o największej tragedii narodu polskiego i mimo, że od 1 września 1939 roku minęło już tyle lat, to nadal ta data zmusza do refleksji i jest zobowiązaniem do pokoju. Zachęcamy mieszkańców do udziału w uroczystości.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem po byłej szkole stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w obrębie 11 - Rybocice.

Więcej Drukuj

Niepełnosprawne, ale aktywne? To dla nich jest ten konkurs!

Trwa nabór kandydatek do konkursu Lady D dla aktywnych niepełnosprawnych Lubuszanek. Do 15 września, samorządy, organizacje pozarządowe, media, placówki edukacyjne i osoby prywatne, mogą zgłaszać kandydatury pań, które są aktywne m.in. w życiu zawodowym i społecznym, na polu kultury, sztuki i sportu. Organizatorem konkursu im. Krystyny Bochenek jest Stowarzyszenie MANUFAKTURA we współpracy z biurem poselskim Krystyny Sibińskiej oraz Fundacja Pozytywka. Patronuje mu marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Więcej Drukuj

Siostra Michaela Rak: - Nasze serce wypowiada dziękuję!

- Wszystko, co zostało zebrane na Ziemi Lubuskiej podczas zbiórki artykułów higienicznych i sprzętu medycznego, dojechało do Wilna. W sposób szczególny dziękujemy organizatorom zbiórki: Duszpasterstwu Akademickiemu „Parakletos” w Słubicach, wszystkim darczyńcom, mediom i osobom, które to wspierały. Państwa serce jest już w Wilnie, a nasze serce wypowiada dziękuję – napisała na fejsbokowej stronie Hospicjum Błogosławionego ks. Michała Sopoćki jego założycielka siostra Michaela Rak.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 2 stanowiącego własność Gminy Słubice położonego w Słubicach przy ulicy Kochanowskiego 4 wraz z oddaniem ułamkowej części gruntu w użytkowanie wieczyste do dnia 11

Więcej Drukuj

INFORMACJA dla interesantów Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami i Architektury

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych stanowiących własność Gminy Słubice położonych w obrębie 3 m. Słubice na terenie osiedla „Zielone Wzgórza”.

Więcej Drukuj

Minister Elżbieta Rafalska z wizytą w gminie

Dziś, 25 sierpnia 2017 roku, burmistrz Tomasz Ciszewicz spotkał się z Panią Elżbietę Rafalską, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Spotkanie zdominowały tematy gminnych inwestycji, mowa też była m.in. o Środowiskowym Domu Samopomocy, który od września prowadzić będzie, koło Ośrodka Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie po PROstu.

Więcej Drukuj

Chcemy pomóc mieszkańcom zadbać o zdrowy styl życia

Gmina dołączyła do projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską, „Ruszaj się z Lionfitness”. Zainteresowani mieszkańcy otrzymają bezpłatny dostęp do odpowiednio skonstruowanej dla każdego diety i treningu on-line i będę mogli z tego korzystać przez 4 lub 12 tygodni.

Więcej Drukuj

Ważne odkrycie na polu bitwy pod Kunowicami

W trakcie tegorocznych badań pola bitwy pod Kunowicami, prowadzonych przez prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Grzegorza Podrucznego, z Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach, dokonano ważnego odkrycia. Odnaleziono tzw. zrzut pobitewny. Znalezisko to składa się z 29 obiektów różnej wielkości i w różnym stanie zachowania, związanych z umundurowaniem żołnierzy walczących w czasie bitwy pod Kunowicami.

Więcej Drukuj

Lampy solarne oświetlą też teren rekreacyjny w Świecku

Na prośbę mieszkańców Świecka gmina zamontuje w tej wiosce dwie lampy solarne. Staną na terenie rekreacyjnym, przy fitnessie oraz koło boiska. - Dotychczas ten teren nie był oświetlony, a spotyka się tam wiele osób - mówi sołtys Świecka Ryszard Ostrowski.
To kolejne lampy solarne kupione w ostatnim czasie przez gminę. Niedawno zakończył się montaż 11 lamp w miejscach, do których trudno by było doprowadzić tradycyjne oświetlenie. W sumie w gminie będzie już świecić ponad 90 solarów.

Więcej Drukuj

Basen w Słubicach? Co na to mieszkańcy?

Czy po wybudowaniu hali sportowej przy szkole podstawowej nr 2, powojskową halę przy ul. Akademickiej,przebudować na kryty basen? A może rozważyć inną lokalizację? Czy samorząd powinien pomyśleć o budowie pływalni, o której kiedyś sporo się mówiło? Zachęcamy mieszkańców, żeby dzielili się z gminą swoimi przemyśleniami na ten temat. Basen mógłby się stać kluczową inwestycją przewidzianą do realizacji w kolejnej kadencji.

Więcej Drukuj

Cyrkowe zakończenie wakacji

Już po raz siódmy Volkshochschule we Frankfurcie nad Odrą i partnerzy organizują rodzinne spotkania cyrkowe na zakończenie wakacji. Od 28 do 31 sierpnia, zawsze od 16.00, na czterech frankfurckich placach zabaw, odbędą się pikniki podczas których będzie można obejrzeć przedstawienia cyrkowe, oglądnąć pokaz żonglerki, zrobić sobie maskę, pomalować buzię, pożartować z klaunem i poczytać wspólnie dziecięcą literaturę. Wydarzenia są bezpłatne i otwarte dla wszystkich, którzy chcą spędzić wesoło i kreatywnie czas ze swoimi bliskimi.

Więcej Drukuj

Koperta życia? Może uratować życie!

Gmina Słubice przyłączyła się do akcji Koperta Życia, organizowanej przez słubicki szpital, której adresatem są przede wszystkim osoby przewlekle chore, starsze i samotne. – W specjalnie przygotowanych kopertach chętni mogą umieścić kartę informacyjną wypełnioną przez lekarza z najważniejszymi informacjami o ich stanie zdrowia i lekach, które przyjmują – wyjaśnia Małgorzata Żukrowska, Koordynatorka Ratownictwa Medycznego w słubickim szpitalu. Dodaje, że w karcie jest też podany m.in. kontakt do najbliższych i dane pacjenta.
Co ciekawe, taką kartę, w woreczku opatrzonym logo akcji, umieszcza się w…lodówce.

Więcej Drukuj

III edycja programu stypendialnego Funduszu Natalii Partyki wystartowała

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka uruchomił III edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się
z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, którzy szukają dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

Więcej Drukuj

Pogłówkujcie, a super nowoczesna świetlica będzie wasza!

10 sierpnia ruszył nabór do III edycji programu społecznego Pracownie Orange. Wspólnie z mieszkańcami, Fundacja Orange stworzy 25 multimedialnych świetlic — miejsc nowoczesnej edukacji i przestrzeń do wspólnych działań. O Pracownię Orange mogą ubiegać się zespoły, tzw. grupy inicjatywne, złożone z minimum 3 pełnoletnich osób, które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie świetlicy z pożytkiem dla całej lokalnej społeczności.

Więcej Drukuj

Młodzi z kilku krajów na obozie miast partnerskich

Około 100 uczniów i studentów ze Słubic, Gorzowa Wlkp., Frankfurtu, Heilbronnu, białoruskiego Wittebska, francuskiego Nimes, izraelskiej Kadimy- Zoran, z miejscowości Sumy na Ukrainie i bułgarskiej Vratzy, spędza wspólnie czas na obozie miast partnerskich nad jeziorem Helena we Frankfurcie nad Odrą. W piątek, 18 sierpnia, młodzież spotkała się, w Collegium Polonicum, z burmistrzami Słubic i Frankfurtu: Tomaszem Ciszewiczem i dr. Martinem Wilke.

Więcej Drukuj

Na Sosnowej i Brzozowej pojawią się latarnie

Gmina zleciła opracowanie dokumentacji projektowej oświetlenia ulicznego na osiedlu Leśnym. Do końca roku ma uzyskać pozwolenie na budowę, a w 2018 r. zrealizować inwestycję. Chodzi o dwie ostatnie ulice na tym osiedlu, przy których nie ma jeszcze oświetlenia. Według wstępnych szacunków ma tam stanąć około 35 lamp. Budowa 930 metrów sieci zaplanowana jest na przyszły rok. Będzie to drugi etap inwestycji polegającej na zamontowaniu na tym osiedlu tradycyjnych latarni ulicznych.

Więcej Drukuj

Siedzibę organizacji pozarządowych będzie ogrzewał SEC

Budynek przy ul. Piłsudskiego 3-4 zostanie niebawem podłączony do sieci należącej do SEC Słubice. Tym samym gmina (jest właścicielem nieruchomości), będzie mogła zlikwidować starą kotłownię, z której dotychczas płynęło ciepło do poszczególnych pomieszczeń w tym budynku. Jak wyjaśnia burmistrz Tomasz Ciszewicz, kotłownia przejęta wraz z całym obiektem od sądu, była już w fatalnym stanie. Taniej będzie korzystać z dostaw ciepła z SEC niż budować nową kotłownię. Gmina chciała też zrobić termomodernizację budynku przy ul. Piłsudskiego, wraz z nową elewacją, ale nie zgodził się na to konserwator zabytków.

Więcej Drukuj

Wolontariat tematem kolejnego Podwieczorku Obywatelskiego

W środę, 23 sierpnia o 17.00 na plaży przy letniej kawiarence Prowincji przedstawiciele organizacji pozarządowych będą mieli okazję porozmawiać o wolontariacie, który w ich działalności jest bardzo istotnym zagadnieniem. - Na spotkanie zapraszam przedstawicieli słubickich organizacji pozarządowych, którzy współpracują z wolontariuszami, ale również te osoby, które chciałyby włączyć się w ich działania, zwłaszcza seniorów i młodzież – mówi Marta Stachowska, opiekunka Sektora 3 Słubice działającego przy Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, który jest organizatorem podwieczorków (w ramach projektu finansowanego przez gminę Słubice).

Więcej Drukuj

Na słubickim cmentarzu powstanie kolumbarium

Przy kaplicy cmentarnej powstanie, jeszcze w tym roku, ściana z 21 niszami, gdzie będzie można chować urny z prochami. Budowę kolumbarium sfinansuje gmina. Wyda na nie blisko 51 tys. zł.

Więcej Drukuj

Zrobiło się jaśniej i bezpieczniej

Kolejnych 11 lamp solarnych postawił samorząd na terenie gminy. Jaśniej jest teraz przy kilku ulicach w Słubicach, a także w sołectwach. Na nowe lampy wydaliśmy z budżetu blisko 55 tys. zł.
Jak wyjaśnia burmistrz Tomasz Ciszewicz lampy solarne stawiamy w tych miejscach, gdzie trudno by było podłączyć tradycyjne oświetlenie. W sumie jest ich już w gminie 90. Te nowe świecą już w Słubicach przy ul. Ogrodowej (koło garaży), na ul. Drzymały, osiedlu Zielone Wzgórza (ul. Wschodnia i Północna), a także na terenach wiejskich. Trzy lampy solarne pojawiły się na osiedlu Widok w Kunowicach (przy Diamentowej, Złotej i w parku wiejskim – tę ostatnią sfinansowano w ramach inicjatywy lokalnej), a także w Kolonii Nowy Lubusz (lampa sfinansowana z funduszu sołeckiego), dwie lampy gmina postawiła też w Drzecinie (jedną sfinansowano także z funduszu sołeckiego).

Więcej Drukuj

„Miś Uszatek” będzie mógł przyjąć więcej dzieci

O 50 miejsc gmina zamierza rozbudować przedszkole samorządowe „Miś Uszatek” przy ul. Podchorążych. Burmistrz zaakceptował już wstępną koncepcję projektanta. Budynek o powierzchni ponad 450 mkw, z dwoma nowymi oddziałami przedszkolnymi, miałby być realizowany z przyszłorocznego budżetu. W tym roku gmina sfinansuje projekt i wystąpi o pozwolenie na budowę.

Więcej Drukuj

Każdy może pomóc wygrać pieniądze dla osób niepełnosprawnych

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie przystąpił do współzawodnictwa w ramach programu „odLOTTOwa jazda”. Do wygrania jest 150 tys. zł z przeznaczeniem na organizację pikników integracyjnych dla osób niepełnosprawnych i remont świetlicy. Czy szkole uda się wygrać te niemałe pieniądze? To zależy od mieszkańców całego powiatu słubickiego.

Więcej Drukuj

facebook google plus one