Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

W Golicach pokazali, że rodzina to zgrana drużyna

Wiele atrakcji czekało na uczestników Festynu Rodzinnego, który pod hasłem "Rodzina to zgrana drużyna" odbył się, kilka dni temu, przy Szkole Podstawowej w Golicach. W tym roku współorganizatorami byli: Gmina Słubice, Sołectwo Golice, Ochotnicza Straż Pożarna w Golicach oraz Stowarzyszenie Jesteśmy Razem działające przy szkole. - Dzięki takiej drużynowej współpracy, można nawet powiedzieć, że rodzinnej, udało się zapewnić wiele niezapomnianych wrażeń - podkreśla Elżbieta Mierzejewska ze szkoły w Golicach.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na bezpłatny rejs łodzią z „Wujkiem Helmutem” do Lossow

Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna we Frankfurcie zaprasza na serię bezpłatnych wycieczek krajoznawczych, wycieczek rowerowych i rejsów łodzią, aby odkryć dwumiasto i okolice i poznać je z innej perspektywy. Najbliższa wycieczka będzie w sobotę, 15 czerwca. W programie jest rejs statkiem „Wujek Helmut” do Lossow. Początek trzygodzinnej wycieczki - 14.00, zbiórka na Holzmarkt we Frankfurcie. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie.

Więcej Drukuj

Poszukujemy pracowników do Urzędu Miejskiego w Słubicach

Burmistrz Słubic ogłosił nabór na dwa wolne stanowiska - aplikantów w Straży Miejskiej w Słubicach, a także pracownika ds. księgowości podatkowej w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie: www.slubice.pl

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 1 stanowiącego własność Gminy Słubice położonego w Słubicach na Osiedlu Świerkowym 2D wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu.

Więcej Drukuj

Gmina ogłosi przetarg na obsługę linii komunikacji miejskiej

W załączniku znajdziecie Państwo informację o zmianie ogłoszenia w sprawie zamiaru bezpośredniego zawarcia umowy
o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

Więcej Drukuj

W Boże Ciało komunikacja miejska jak w soboty i niedziele

Informujemy, że w czwartek 20 czerwca 2019 r. autobusy komunikacji miejskiej
będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w sobotę i niedzielę.

Więcej Drukuj

Zakład Usług Wodno-Ściekowych poszukuje pracowników

Gminna spółka przyjmie do pracy na stanowisko operatora oczyszczalni ścieków oraz operatora Stacji Uzdatniania Wody.Wszystkie informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej słubickich wodociągów, można je też uzyskać dzwoniąc do działu kadr pod nr tel. 95 758 25 56 w. 11.

Więcej Drukuj

Uwaga kierowcy. W poniedziałek utrudnienia na drodze koło urzędu miejskiego

W poniedziałek 17 czerwca wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym na skrzyżowaniu ulicy Akademickiej z Bohaterów Warszawy. Ma to związek z koniecznością usunięcia awarii kanalizacji sanitarnej. Droga w tym dniu będzie przejezdna tylko dla samochodów osobowych, choć trzeba się liczyć w utrudnieniami.

Więcej Drukuj

Zapraszamy mieszkańców dwumiasta na Noc Świętojańską

W niedzielę 23 czerwca o 18.00, w ogródku przy bibliotece miejskiej w Słubicach, mieszkańcy dwumiasta wezmą udział w transgranicznej Nocy Świętojańskiej. Bądźcie z nami, bo przygotowaliśmy wiele atrakcji!

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej oświetlenia przy ul. Północnej oraz oświetlenia Cmentarza Komunalnego w Słubicach

Ogłoszenie BZP nr 560564-N-2019 z dnia 2019-06-13 r.

Więcej Drukuj

Uwaga kierowcy. We Frankfurcie nadal remonty dróg

Jak informuje frankfurcki ratusz do końca lipca będzie zamknięta ulica Karl-Marx-Straße. Zakaz ruchu nie dotyczy jedynie transportu publicznego. Nasi sąsiedzi planowali wcześniej zakończyć przebudowę ulicy, w sąsiedztwie granicznego mostu, ale pojawiły się problemy m.in. z dostawą materiałów.

Więcej Drukuj

Trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego Kunowic. Będzie spotkanie informacyjne!

Burmistrz Słubic zaprasza mieszkańców Kunowic oraz wszystkie zainteresowane osoby (przedsiębiorców, właścicieli działek) na spotkanie dotyczące projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów położonych w Kunowicach. Odbędzie się ono we wtorek 18 czerwca o 17.00 w świetlicy wiejskiej w Kunowicach.

Więcej Drukuj

Uwaga upały! Jak je bezpiecznie przetrwać?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało gminę, że zgodnie z prognozą IMGW do czwartku, 13 czerwca, na przeważającym obszarze kraju będzie się utrzymywała bardzo wysoka temperatura (od 29 do 33 stopni Celsjusza). Ochłodzenie pod koniec tygodnia będzie najprawdopodobniej krótkotrwałe i ograniczone do południowo-zachodniej części Polski. W weekend 15-16 czerwca ponownie temperatura wzrośnie powyżej 30 stopni. Upałom towarzyszyć będą burze, spodziewane są dziś w województwach zachodnich. Może spaść 40 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągnąć do 80 km/h.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wycinkę i korektę drzew na terenie gminy Słubice

Ogłoszenie BZP nr 559532-N-2019 z dnia 2019-06-11 r.

Więcej Drukuj

Kurtyny wodne lekarstwem na upały

- Gdy już nie ma czym oddychać idę i staję przy kurtynie wodnej. Od razu jest przyjemniej – mówi sprzedawczyni z ul. Jedności Robotniczej. To tam, na deptaku, znajduje się jedna z dwóch bramek zraszających, które kupił Zakład Usług Wodno-Ściekowych przy finansowym wsparciu gminy.
Druga kurtyna stała w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 3, na deptaku przy ul. Kochanowskiego. Jak mówi, prezes ZUWŚ Kazimierz Góra, trzeba ją było tymczasowo zdemontować, bo była niszczona przez dzieci i zaczęła szwankować. ZUŚW zamierza wkrótce ponownie postawić tę kurtynę na deptaku, ale prawdopodobnie już w innym miejscu.
- W czasie upałów kurtyny wodne są uruchamiane w najgorętsze dni w godzinach, w których odnotowywane są najwyższe temperatury powietrza. Dają wtedy chociaż odrobinę wytchnienia mieszkańcom – mówi Monika Walkowiak z ZUWŚ.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy ul.Piskiej się cieszą, będą mieli nowy chodnik!

155 tys. zł wyda gmina Słubice na budowę 300 metrowego chodnika, po lewej stronie ulicy Piskiej. Prace już się rozpoczęły i potrwają około 2 tygodnie. W ubiegłym roku gmina wybudowała chodnik po prawej stronie drogi, od skrzyżowania z Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania Piskiej z ulicą Wojska Polskiego. Inwestycja ta pochłonęła wtedy także ponad 100 tys. zł. Plany budowy nowych chodników w tym miejscu były już wcześniej, ale gmina zwlekała z tą inwestycją do momentu położenia na tym terenie instalacji gazowej.

Więcej Drukuj

Chcesz dostać świadczenia z OPS? Trzeba złożyć nowe wnioski!

Od 1 lipca można przez Internet kierować wnioski do Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach o przyznanie świadczeń: z programu „Rodzina 500+”, Dobry Start „300+”, świadczeń rodzinnych i opiekuńczych oraz z funduszu alimentacyjnego, a od 1 sierpnia w formie papierowej. - Złożenie nowych wniosków jest warunkiem otrzymania świadczeń - informuje kierowniczka OPS Monika Cichecki. Podkreśla też, że świadczenia w okresie zasiłkowym 2019/2020 ustalane będą na okres:
• Świadczenie wychowawcze 01.10.2019 – 31.05.2021
• Świadczenia rodzinne i opiekuńcze 01.11.2019 – 31.10.2020
• Świadczenia z funduszu alimentacyjnego 01.10.2019 – 30.09.2020

Więcej Drukuj

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach

Burmistrz Słubic zaprasza mieszkańców Kunowic oraz wszystkie zainteresowane osoby (przedsiębiorców, właścicieli działek) na spotkanie dotyczące projektu:
<>Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów położonych w Kunowicach<>
Spotkanie odbędzie się w dniu 18 czerwca 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Kunowicach.

Więcej Drukuj

Biegi, piłka nożna i golf...Miejskie Święto Hanzy na sportowo

Po raz czwarty w czasie Miejskiego Święta Hanzy odbędzie się "Bieg bez granic" na dystansie 1/3 maratonu czyli 14,065 km. Zawodnicy wystartują w piątek 12 lipca o 19.30 ze stadionu w Słubicach. Zapisy już ruszyły. - Ale na tym nie koniec, bo imprez sportowych będzie więcej i też zapowiadają się bardzo ciekawie - mówi Zbigniew Sawicki, prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Więcej Drukuj

Koncert TEDE podczas studenckiego festynu „Święto Lata”

Przed południem runda po akademikach, po południu piwna joga, a wieczorem występ raperów Tede i Abla – w środę, 12 czerwca br. Uniwersytet Europejski Viadrina zaprasza do udziału w Viadrina Day 2019. W programie między innymi: Dzień Otwartych Drzwi, festyn rodzinny, zajęcia sportowe, targ rękodzieła i koncerty. Viadrina Day odbędzie się we Frankfurcie nad Odrą, między budynkiem uniwersyteckim Gräfin-Dönhoff, kampusem, a placem Brunnenplatz.

Więcej Drukuj

Szczypiornistki z SP 1 Słubice 9 zespołem w Polsce!

Od 30 maja do 2 czerwca odbywał się w Głuchołazach krajowy finał Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Do walki o tytuł mistrza Polski przystąpiło 16 zespołów w kategorii chłopców oraz 14 drużyn w kategorii dziewcząt. W kategorii chłopców województwo lubuskie reprezentowała drużyna SP 14 z Zielonej Góry, a w kategorii dziewcząt SP 1 Słubice. Chłopcy z Zielonej Góry uplasowali się na 15. miejscu w kraju, słubiczanki na 9.

Więcej Drukuj

OPS zachęca: Weź koc i przyjdź z rodziną na piknik!

Już dziś warto zarezerwować czas i zaplanować udział w pikniku rodzinnym "Mama, tata i ja", który w piątek, 14 czerwca, organizuje słubicki Ośrodek Pomocy Społecznej, przy wsparciu gminy Słubice, stowarzyszeń: po PROstu i Pomocna dłoń, a także Środowiskowego Domu Samopomocy. Od 13.00 do 17.00, na boisku przy "rolniczaku" będzie można wziąć udział m.in. w kiermaszu połączonym z loterią zabawek, wspólnym pieczeniu kiełbasek przy ognisku, malowaniu na sztalugach, karaoke, zajrzeć do namiotu, w którym będą udzielane porady z zakresu profilaktyki uzależnień, głównie dla dzieci i młodzieży. Piknik urozmaici pokaz strażaków ochotników oraz udział strażników granicznych. OPS przygotował dwa plakaty informujące o pikniku. Dlaczego? - Wychodząc naprzeciw coraz większej liczbie osób narodowości ukraińskiej stworzyliśmy dla nich plakat w rodzimym języku i mamy nadzieję, że znajdą się chętni do wspólnej zabawy - zachęca kierownicza OPS Monika Cichecki.

Więcej Drukuj

W poniedziałek za Odrą dzień wolny od pracy

Przypominamy, że Zielone Świątki, czyli niemieckie Pfingsten, nasi sąsiedzi świętują aż dwa dni. Z tego powodu w poniedziałek 10 czerwca, zarówno urzędy jak i sklepy będą zamknięte.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na budowę ścieżki rowerowej na koronie wału przeciwpowodziowego

Ogłoszenie BZP nr 558044-N-2019 z dnia 2019-06-07 r.

Więcej Drukuj

Trwa nabór na ławników do słubickiego sądu

Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatury osób, na ławników w kadencji 2020-2023.W sumie potrzebnych jest 9 osób, 6, które będą orzekać w sprawach prawa pracy i 3 w pozostałych sprawach. Szczegóły znajdują się w załączniku.

Więcej Drukuj

Słubickie stowarzyszenie po PROstu otwiera filie w Rzepinie

8 czerwca o 10.00, w budynku Szkoły Podstawowej w Rzepinie przy ul. Wojska Polskiego 28, odbędzie się uroczyste otwarcie filii stowarzyszenia po PROstu Pracownia Rozwoju Osobistego. Będzie to nie tylko świetna okazja, żeby poznać ofertę słubickiego stowarzyszenia, które pomaga m.in. w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, ale też do zabawy. Jak zapowiada prezes stowarzyszenia Joanna Sierżant-Rekret w programie jest piknik pełen atrakcji, który potrwa do 12.00.

Więcej Drukuj

700 tys. zł na gminne drogi

Kilka dni temu ruszyły prace przy przebudowie dróg gminnych, na co z budżetu samorządu pójdzie blisko 700 tys. zł. Powody do radości mają już mieszkańcy ulicy Szafirowej, na osiedlu Widok w Kunowicach, bo tam asfaltowy dywanik leży od wczoraj. Kto jeszcze będzie się cieszył?

Więcej Drukuj

4 czerwca wspominaliśmy polską drogę do wolności

- W polskim kalendarzu historycznym data 4 czerwca zajmuje miejsce szczególne – mówił burmistrz Mariusz Olejniczak podczas uroczystości z okazji 30.rocznicy wolnych wyborów, zorganizowanej wczoraj w Collegium Polonicum. Mówiąc o historycznych wyborach zaznaczył, że nie doszłoby do nich, gdyby nie odwaga i ogromna determinacja robotników z Gdańska, Gdyni, Szczecina, Radomia, Łodzi, Poznania i wielu innych osób, których czynami przemówiła wówczas wolna Polska. - Pamiętamy też o lokalnych patriotach, którzy wspierali tę walkę o niezależność, a potem budowali struktury samorządów w naszych gminach. Bardzo za to dziękujemy – podkreślał.

Więcej Drukuj

Miejskie Święto Hanzy 2019? Będzie kosmicznie pięknie i nieziemsko rozrywkowo!

Koncerty zespołów Bajm, Sound &Grace, Enej i Weekend - to tylko część atrakcji, które dwumiasto przygotowało na tegoroczne Miejskie Święto Hanzy, które odbędzie się od 12 do 14 lipca. Czeka nas kosmiczna zabawa, bo w końcu mamy w tym roku 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu. Zaprosimy też mieszkańców na warsztaty taneczne, wokalne, muzyczne, teatralne, których efektem finalnym będą widowiska taneczne, performance i plenery artystyczne. Pełny program znajdziecie Państwo w załączniku.

Więcej Drukuj

Ależ to był wspaniały Dzień Dziecka!

- Bardzo się Gmina postarała! Super Dzień Dziecka. Mnóstwo atrakcji, fantastyczna zabawa. Brawo!!! – skomentowała informację, którą umieściliśmy w sobotę na gminnym Facebooku, Marta Skrzypiec. Takich głosów było znacznie więcej. -
Jestem pod wrażeniem super organizacji . Dziękujemy. Dzieciaczki na pewno zadowolone – dodała Anna Szmyt. Burmistrz Mariusz Olejniczak nie kryje radości. – Po raz trzeci zorganizowaliśmy transgraniczny Dzień Dziecka i na pewno będziemy tę tradycję kontynuować. Cieszę się, że mieszkańcom spodobała się oferta, którą przygotowaliśmy. Atrakcji było co niemiara, wszystkie darmowe, a to dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy z Unii Europejskiej, w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Słubice&Frankfurt nad Odrą”.

Więcej Drukuj

To już jutro gmina zaprasza na Dzień Dziecka z mnóstwem atrakcji!

1 czerwca, od 13.00 do 18.00, w wielki plac zabaw zamieni się deptak przy ul. Jedności Robotniczej. To tam Gmina Słubice organizuje transgraniczny Dzień Dziecka, na który zaprasza maluchy z obu stron Odry. Będą tworzyć budowle z makaronu, dekorować lizaki i pierniki, malować na płótnie, uczyć się czerpania papieru, wspinać się po ściance...

Więcej Drukuj

Ci sportowcy to nasza duma!

Małgorzata Krzyżan i jej trener Oleg Pachol, odebrali dziś, podczas sesji rady miejskiej, gratulacje z okazji przyznania im nagród za osiągnięcia w dziedzinie sportu. Natomiast: Jakub Czak, Patryk Cichosz Dzyga, Sebastian Świtoński, Emilia Kulas, Igor Ławrynowicz, Dominika Jakubowska, Paulina Polańska, Marta Wroniewicz i Adrian Gasiewicz otrzymywać będą od gminy stypendia.

Więcej Drukuj

Nasze szczypiornistki dziewiątym zespołem w Polsce!

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach pod wodzą trenera Jerzego Grabowskiego wzięły udział w Głuchołazach w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Ręcznej (rocznik 2006 i młodsze). Już sam wyjazd na imprezę tej rangi był sukcesem, bo na igrzyskach rywalizowało 16 najlepszych zespołów w Polsce. - Jedna bramka i mogliśmy grać o medal. Strasznie szkoda - esemesował do nas w weekend trener, po pierwszych 6 meczach. Po ostatnim, które słubiczanki wygrały z zespołem z Kielc napisał: Mamy 9. miejsce. Aż i tylko 9 - stwierdził J. Grabowski. My uważamy, że aż 9 i serdecznie gratulujemy!

Więcej Drukuj

Na szczęście to były tylko ćwiczenia!

28 maja o 10.00, patrol Straży Miejskiej zauważył na parkingu przed szkołą w Kunowicach samochód bez tablic rejestracyjnych z zamaskowanym mężczyzną , który na widok strażników wyskoczył z auta, założył plecak, zarepetował broń i wbiegł do szkoły. Dyrektor placówki uruchomił procedury stosowane w przypadku napadów terrorystycznych, ze szkoły ewakuowano dzieci.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 212/2019 Burmistrza Słubic z dnia 29 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 211/2019 Burmistrza Słubic z dnia 29 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 210/2019 Burmistrza Słubic z dnia 29 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 209/2019 Burmistrza Słubic z dnia 29 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 208/2019 Burmistrza Słubic z dnia 29 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 207/2019 Burmistrza Słubic z dnia 25 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 206/2019 Burmistrza Słubic z dnia 25 maja 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Ten polsko-niemiecki dialog uczy sąsiedztwa

Zastępca burmistrza Adriana Dydyna-Marycka wzięła dziś (29 maja) udział w konferencji na temat potencjałów transgranicznych w obszarze edukacji. Opowiedziała o współpracy słubickich i frankfurckich przedszkoli, które śmiało można uznać za prekursorów na polsko-niemieckich pograniczu. Spotkanie zorganizował, w Collegium Polonicum, Euroregion Pro Europa Viadrina.

Więcej Drukuj

Solary, a może pompy ciepła? Jest szansa na dofinansowanie!

W ramach Klastra Energii „energyREGION Rzepin”, do którego przystąpiła gmina Słubice, nasi mieszkańcy mogą zgłaszać zamiar zmiany sposobu ogrzewania i zaopatrzenia w energię elektryczną na system całkowicie proekologiczny. Na razie do gminy można dostarczać ankiety (wzór w załączniku), w których trzeba zaznaczyć, czy jesteśmy zainteresowani montażem: instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła, solarów czy może kotłów na biomasę?

Więcej Drukuj

Nasz samorządowy „Miś Uszatek” ma już 50 lat!

- Składamy, całemu zespołowi pedagogów i pracowników podziękowania za kształtowanie nie tylko umysłów dzieci, ale także uczenie ich rzeczy mądrych i ważnych, które zmieniają ich wnętrza. To, jaką ważną rolę w tym procesie odgrywają pedagodzy, niech świadczą słowa znanego filozofa Roberta Fulghuma: „ Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu” – gratulowali pracownikom „Misia Uszatka”, jubileuszu 50-lecia placówki, burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Więcej Drukuj

To było sportowe święto w Słubicach

Niepowtarzalna atmosfera i radość sportowej rywalizacji towarzyszyła zawodnikom, którzy w weekend 25-26 maja 2019 roku, wzięli udział w Paralekkoatletycznej 1 Rundzie Grand Prix Polski oraz Mistrzostwach Województwa Lubuskiego U16, U18 i U20 w biegach,skokach i rzutach. Relację przygotował Ryszard Chustecki ze Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Więcej Drukuj

Zamierzasz przejść na emeryturę? Nie rób tego w czerwcu!

Wysokość naszej emerytury zależy nie tylko od tego jak długo pracowaliśmy i ile zarabialiśmy ale także od tego, kiedy na nią przejdziemy. Ci, którzy zdecydują się na ten krok w czerwcu mogą spodziewać się niższego świadczenia. Wszystko przez waloryzację.
Upragniona emerytura zbliża się wielkimi krokami. Warto jednak pamiętać, że od tego kiedy zdecydujemy się na nią przejść będzie zależała jej wysokość. Czasami lepiej poczekać miesiąc lub dwa aby później cieszyć się z wyższego świadczenia. Najbardziej niekorzystnym miesiącem dla przyszłych emerytów jest czerwiec. Wszystko z powodu waloryzacji składek i kapitału początkowego.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 205/2019 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 24 maja 2019 r. zmieniające zarządzenie w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

Więcej Drukuj

W Collegium Polonicum uczczono 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego

23 maja br. w Collegium Polonicum odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Wśród zaproszonych gości był m.in. burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. W liście gratulacyjnym, przekazanym rektorowi prof. Andrzejowi Lesickiemu, podkreślił, że UAM to uczelnia z misją, która swoim studentom zaszczepia najważniejsze wartości, co sprawia, że oprócz wspaniałego wykształcenia otrzymują także wiedzę, jak żyć, by tworzyć dobro wspólne, szanować drugiego człowieka, czuć społeczną empatię.

Więcej Drukuj

Tej wystawy nie przegapcie!

7 czerwca o 18.00, Brandenburskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, zaprasza do frankfurckiego ratusza na wystawę „Ze środka - Eduardo Chillida, Hans-Hendrik Grimmling“, z oprowadzaniem w języku polskim. Wstęp 4 euro.

Więcej Drukuj

Dwumiasto zaprezentuje się na Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Kto nam w tym pomoże?

W tym roku Słubice i Frankfurt nad Odrą ponownie zaprezentują się z projektem "Playground Europe" na Festiwalu Pol'and'Rock. Poszukujemy współorganizatorów, którzy chcieliby wspólnie z nami stworzyć interaktywny i urozmaicony program, ukazujący codzienne życie w Dwumieście. Zapraszamy instytucje i podmioty z obu stron Odry, szczególnie te, które zajmują się kształceniem formalnym i nieformalnym, do zaprezentowania na festiwalu swojej oferty w formie interaktywnych warsztatów.

Więcej Drukuj

W niedzielę spotkanie miłośników starych motocykli

Fanów Simsonów, Junaków i innych marek starych motorów czeka nie lada gratka. W niedzielę, 26 maja, na parkingu przed Urzędem Miejskim w Słubicach (ul. Akademicka 1) spotkają się miłośnicy tych jednośladów. Zlot rozpocznie się o 12.00. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy.

Więcej Drukuj

To będzie niesamowity weekend dla dzieci z mnóstwem atrakcji!

Dzień Dziecka tuż, tuż, a to oznacza, że trzeba rezerwować sobie czas, bo gmina Słubice oraz Fundacja Grupy Pomagamy przygotowały dla maluchów tak bogaty program, że świętować będą aż dwa dni!
1 czerwca, od 13.00 do 18.00, w wielki plac zabaw zamieni się deptak przy ul. Jedności Robotniczej. To tam Gmina Słubice organizuje transgraniczny Dzień Dziecka, na który zaprasza maluchy z obu stron Odry. Będą tworzyć budowle z makaronu, dekorować lizaki i pierniki, malować na płótnie, uczyć się czerpania papieru, wspinać się po ściance…

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji boiska sportowego w Drzecinie

Ogłoszenie w BZP nr 550568-N-2019 z dnia 2019-05-22 r.

Więcej Drukuj

Gmina szuka chętnych do pracy w Urzędzie Miejskim

Burmistrz Słubic ogłosił nabór na cztery, wolne stanowiska urzędnicze. Poszukiwany jest informatyk oraz pracownicy do spraw: komunalnych, ochrony środowiska oraz księgowości podatkowej. Szczegóły znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Gminy Słubice oraz w załącznikach poniżej.

Więcej Drukuj

INFORMACJA DLA WYBORCÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH - dowóz do lokalu wyborczego

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26.05.2019 r. w trakcie Wyborów do Parlamentu Europejskiego wyborcy niepełnosprawni mogą zgłaszać pod bezpłatny numer alarmowy Straży Miejskiej 986, lub numer : 95 7372000 potrzebę dowiezienia do lokalu wyborczego w celu udziału w wyborach.

Więcej Drukuj

Zarządznenie 202/2019 - wykaz nieruchomości do sprzedaży

Zarządzenie nr 202/2019 Burmistrza Słubic z dnia 20 maja 2019 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

Więcej Drukuj

Muminki i przyjaciele pięknie przedstawione przez dzieci

Słubicka biblioteka była organizatorem rodzinnego konkursu plastycznego „Muminki i przyjaciele”, w którym wzięło udział 16 drużyn z całego powiatu słubickiego. Z dziećmi do stworzenia prac usiedli razem rodzice, rodzeństwo czy dziadkowie.
Komisja jednogłośnie stwierdziła, że najciekawsze prace przygotowali: Artur Nikodem z Połęcka (8 lat) z mamą, siostrą i babcią oraz Wiktoria Głodna (5 lat) i Małgorzata Głodna (7 lat) z Ośna lubuskiego, którym pomogła mama. Oni zdobyli ex aequo pierwsze miejsce.

Więcej Drukuj

Nasze młodsze piłkarki ręczne mistrzyniami województwa lubuskiego!

15 maja 2019 r. w Słubicach odbył się finałowy turniej piłki ręcznej dziewcząt (rocznik 2006 i młodsze) Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju wzięły udział 4 drużyny z: SP 1 Słubice, SP Lubrza, PSP 7 Żagań i SP 14 Zielona Góra.
Młodsze dziewczęta z UKS JEDYNKA wyraźnie pozazdrościły swoim starszym koleżankom, które miesiąc temu zdobyły mistrzostwo województwa. Młodziczki młodsze także sięgnęły po mistrzowski tytuł zdecydowanie wygrywając turniej finałowy. - W całym cyklu rozgrywek nie przegrały żadnego spotkania - mówi o nich z dumą trener Jerzy Grabowski.

Więcej Drukuj

Tę wystawę we Frankfurcie będzie można zwiedzić z tłumaczem

Brandenburskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na polsko-niemieckie oprowadzanie po wystawie "Odbiegając od normy..." w Packhof we Frankfurcie nad Odrą w piątek, 17 maja o 18.00. Kustosz Jeannette Brabenetz wraz z Natalią Majchrzak ze Słubicko-Frankfurckiego Centrum Współpracy przedstawi prace frankfurckiego artysty Ataka oraz Blexbolexa i Anke Feuchtenberger. Opłata za wstęp wraz z oprowadzaniem i tłumaczeniem na język polski wynosi 4 €.

Więcej Drukuj

Ależ oni mają wiedzę. Zagięliby niejednego dorosłego!

Michalina Grontkowska, Amelia Korczak i Cyprian Jurkowski z Gimnazjum nr 1 w Słubicach zwyciężyli w konkursie wiedzy historycznej „ Polska droga do wolności 1980-1990”, który odbył się dziś, 16 maja 2019 roku w Górzycy. Rywalizowało 14 drużyn z całego powiatu słubickiego. Konkurs zorganizowały gminy: Słubice, Górzyca, Cybinka, Rzepin, Ośno Lubuskie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Był on jednym z elementów wspólnych obchodów 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce.

Więcej Drukuj

Pobiesiadują przy piosence

Kultywując tradycję lat ubiegłych, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury wraz z zespołem Konsonans zaprasza do wzięcia udziału w VI edycji Przeglądu Piosenki Biesiadnej „Biesiada bez granic”. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Na cygańską nutę”. Przegląd rozpocznie się o godz. 12.30 w sali koncertowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, w najbliższą sobotę 18 maja. Kilkanaście zespołów z całego regionu zaprezentuje znane i lubiane utwory. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy.

Więcej Drukuj

W piątek, 17 maja, Urząd Miejski w Słubicach, od 12.30 do 16.00, będzie zamknięty

Z powodu pogrzebu pracownika Urzędu Miejskiego w Słubicach, 17 maja nastąpi przerwa w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Słubicach. Przepraszamy za utrudnienia.

Więcej Drukuj

Stwórzmy razem atlas ulubionych miejsc w Słubicach i Frankfurcie

Macie swoje ulubione miejsca w Słubicach i Frankfurcie? Pokażcie nam je, opiszcie i wspólnie stwórzmy niecodzienny atlas " 200 ulubionych miejsc w Dwumieście". Z Waszych propozycji powstanie książka i film, w których przedstawimy Słubice i Frankfurt z Waszej osobistej perspektywy.

Więcej Drukuj

Antku, odszedłeś tak nagle, że ani uwierzyć, ani się pogodzić...

Jest taki ból, o którym lepiej nie mówić, ponieważ prawdziwie może go tylko wyrazić milczenie...
Z ogromnym żalem pożegnamy w piątek 17 maja 2019 roku o godz. 14.00, na cmentarzu komunalnym w Słubicach, naszego Kolegę i Przyjaciela Antoniego Chomika. Wcześniej o 13.00, w kościele Ducha Świętego odprawiona zostanie msza święta. Antek, pracował w Urzędzie Miejskim w Słubicach od 22 lat. Widok Jego pustego biurka przepełnienia nas wszystkich niewyobrażalnym smutkiem. Rodzinie Antka, Jego Przyjaciołom i wszystkim, których ta śmierć poruszyła składamy najszczersze kondolencje: Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński i radni

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z planem zagospodarowania terenu przy Al. Niepodległości w Słubicach - budowa pl. zabaw dla osób niepełnosprawnych

Ogłoszenie BZP nr 547495-N-2019 z dnia 2019-05-14 r.

Więcej Drukuj

Szczypiornistki powalczą u nas o finał!

W środę, 15 maja o 9.30 zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie rozgrywek w ramach finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej. Udział w rozgrywkach wezmą: SP 1 Słubice, PSP 7 Żagań, SP Lubrza i SP 14 Zielona Góra. Jako pierwsze na boisko wyjdą o 10.00 zawodniczki z Zielonej Góry i Lubrzy, a o 11.00 rozpocznie się mecz gospodarzy: SP 1 Słubice ze szczypiornistkami z Żagania. Jak informuje trener słubiczanek Jerzy Grabowski zwyciężczynie turnieju awansują do finału krajowego.

Więcej Drukuj

W środę odbędzie się szkolenie obwodowych komisji wyborczych

15 maja w Urzędzie Miejskim w Słubicach organizowane są szkolenia dla osób, które w wyborach do Parlamentu Europejskiego, będą zasiadać w komisjach wyborczych. Szczegóły w załączniku.

Więcej Drukuj

Lubuszanie debatowali o tym, co nam dała Unia Europejska

Doświadczamy ich na co dzień, często o tym nie myśląc. Mowa o korzyściach płynących z wstąpienia Polski do UE, dzięki któremu od 15 lat czerpiemy ze Wspólnoty wszystko, co najlepsze. 9 maja w Słubicach, na Pikniku Europejskim, dyskutowano o tym w trakcie debaty „Europejki i Europejczycy rozmawiają”. Jednym z uczestników spotkania był członek zarządu Marcin Jabłoński, wśród gości był burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Więcej Drukuj

Niemiecka dziennikarka opowie, za co pokochała Polskę i Polaków

W środę, 15 maja br. o 17:00 Biblioteka Collegium Polonicum i Fundacja Archiwum Literackie Karla Dedeciusa zapraszają na spotkanie autorskie z Andreą-Yvonne Müller – niemiecką dziennikarką zafascynowaną Polską. Wszystko zaczęło się od jej pierwszego urlopu w Polsce - tuż za granicą zachorował jej syn, kilka kilometrów dalej zepsuł się samochód, a brak rezerwacji pokoi w środku sezonu nad morzem okazał się mocno kłopotliwy. Andrea Müller do dziś wspomina tych wszystkich Polaków, którzy tamtego lata stanęli na jej drodze i jej pomogli. Spotkanie odbędzie się w czytelni biblioteki.Wstęp wolny!

Więcej Drukuj

Słubice i Frankfurt na europejskim muralu

Ma około 25 metrów długości, na jego pomalowanie zużyto ponad 150 puszek farb... Odsłonięty w Dniu Europy mural, który powstał na zlecenie Gminy Słubice, symbolizuje naszą obecność w Unii Europejskiej.

Więcej Drukuj

Radni ze Słubic i Frankfurtu uchwalili wspólny plan działania na kolejne 10 lat

Transgraniczne kształcenie, rozwój gospodarki, przyciąganie inwestorów, wspólna infrastruktura komunalna i rynek usług, a także włączenie mieszkańców w proces integracji oraz tworzenie nowych płaszczyzn wymiany informacji – na tym m.in. opiera się Słubicko-Frankfurcki Plan Działania 2020-2030, uchwalony 9 maja, podczas wspólnej sesji rad miejskich. Radni przyjęli go jednogłośnie.

Więcej Drukuj

Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach

Szanowni Państwo, w załączniku znajdziecie informację na temat ogłoszonego przez burmistrza Słubic konkursu na dyrektora SP nr 3.

Więcej Drukuj

Agnieszka Holland nagrodzona przez Viadrinę

W pełnym emocji wystąpieniu na rzecz otwartej Europy i przeciw populistycznym i nacjonalistycznym ruchom reżyserka i scenarzystka Agnieszka Holland odebrała 9 maja br. 19. Nagrodę Viadriny Uniwersytetu Europejskiego Viadrina za zaangażowanie na rzecz europejskiego porozumienia. Burmistrz Mariusz Olejniczak pogratulował Agnieszce Holland, że dołączyła do grona wybitnych osobistości, które w szczególny sposób przyczyniają się do międzykulturowego dialogu, tak ważnego w dzisiejszym podzielonym świecie.

Więcej Drukuj

Od 15 lat jesteśmy w Unii Europejskiej. Jest co dziś świętować!

Symulacją posiedzenia Parlamentu Europejskiego w Collegium Polonicum, z udziałem uczniów ze Słubic, Nowej Soli, Beeskow i Guben, rozpoczęliśmy dziś, 9 maja, w dwumieście Słubice-Frankfurt, obchody Dnia Europy.
Burmistrz Mariusz Olejniczak, zwracając się do młodych uczestników debaty o przyszłości Unii Europejskiej mówił, że wprawdzie znalazła się ona na historycznym zakręcie z powodu Brexitu, to jednak jest przekonany, podobnie jak miliony osób w wielu krajach, że nadal stanowi ona siłę i wartość.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 192/2019 Burmistrza Słubic z dnia 7 maja 2019 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do sprzedaży

Więcej Drukuj

74 lata temu zapanował pokój. Pamiętamy i dziękujemy tym, którym to zawdzięczamy!

Gmina Słubice uczciła dziś, 8 maja 2019 roku, 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Na placu przed urzędem gościliśmy żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy m.in. prezentowali pojazdy i sprzęt wojskowy. - Rocznica, którą dziś obchodzimy przywołuje pamięć milionów ofiar, które pochłonęła II wojna światowa, najbardziej krwawy konflikt w dziejach Europy - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak i dodaje, że jesteśmy winni pamięć tym, którzy wywalczyli pokój, często oddając za to swoje życie.

Więcej Drukuj

Naszym bibliotekarzom składamy najserdeczniejsze życzenia!

8 maja obchodzimy ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji chcemy podziękować wszystkim pracownikom naszych bibliotek za wspaniałą pracę i życzyć, żebyście Państwo nadal tak pięknie wprowadzali mieszkańców w świat literatury. Rację miał Umberto Eco, który mawiał, że " kto czyta książki, żyje podwójnie". Dlatego serdecznie dziękujemy za propagowanie czytelnictwa i upowszechnianie wiedzy. Niech się też Państwu wiedzie w życiu zawodowym i osobistym.
Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i Przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński

Więcej Drukuj

Od 15 lat jesteśmy w Unii Europejskiej. Świętujmy jutro razem!

9 maja to w słubickim kalendarzu podwójne święto. Wspólnie z Frankfurtem będziemy gospodarzem Dnia Europy, ale też włączyliśmy się w organizację pikniku europejskiego „lubuskiechallenge – Łączy nas przyszłość”, z okazji 15.rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, na który zapraszamy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. Atrakcji jest mnóstwo!

Więcej Drukuj

W środę 8 maja, od 11.30 do 14.00, Urząd Miejski będzie zamknięty

Serdecznie przepraszamy za utrudnienia, ale tego dnia pracownicy Urzędu Miejskiego w Słubicach będą uczestniczyć w pogrzebie Kolegi i Przyjaciela Krzysztofa Gancarza, który zmarł 4 maja 2019 roku.

Więcej Drukuj

Biblioteka ogłasza amnestię dla zapominalskich!

W maju, podobnie jak w ubiegłych latach, słubicka biblioteka nie będzie pobierać żadnych regulaminowych opłat od czytelników za przetrzymywane książek. Jest to dobra okazja, aby uregulować zaległości i oddać książki, których zwrot już dawno minął.
- Zatem czytelniku, jeśli masz w domu zaległe książki jest to dla Ciebie szansa, by bez żadnych konsekwencji, oddać je do biblioteki - zachęcają pracownicy biblioteki i ogłaszają maj miesiącem przebaczenia.

Więcej Drukuj

Politycy z obu stron Odry będą dyskutować o współpracy transgranicznej i Europie

„Europa w Dwumieście. Porozmawiajmy!” – taki tytuł nosi dyskusja z udziałem polskich i niemieckich posłów i kandydatek w wyborach do Parlamentu Europejskiego, która odbędzie się w środę, 15 maja o godz. 18.15, w sali Logensaal Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Logenstraße 11.Swój udział w dyskusji potwierdzili europosłowie: dr Christian Ehler, Europejska Partia Ludowa (EPL) / CDU, Tadeusz Zwiefka, EPL / PO, Helmut Scholz, Linke / Zjednoczona Lewica Europejska/Nordycka Zielona Lewica (ZLE/NZL), Elżbieta Anna Polak, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO, Marszałek Województwa Lubuskiego i Hanna Steinmüller, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z okręgu Berlina partii Zielonych.

Więcej Drukuj

Ta wystawa przybliży literackich i filmowych bohaterów z krajów Unii Europejskiej

Serdecznie zapraszamy 9 maja o 13.00 do Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury na otwarcie wystawy „Znani i lubiani bohaterowie literaccy lub filmowi z krajów Unii Europejskiej”. Autorami prac są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach, słubickiego Gimnazjum nr 1 oraz klas I-III Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach. Powstały pod okiem nauczycieli: Agnieszki Umińskiej i Jacka Opolskiego.

Więcej Drukuj

Burmistrz weźmie udział we wręczeniu Nagrody Viadriny Agnieszce Holland

Burmistrz Mariusz Olejniczak będzie uczestniczył 9 maja w uroczystości wręczenia 19. Nagrody Viadriny Agnieszce Holland, którą uczelnia uhonoruje za pracę reżyserską. Organizatorzy informują, że w związku z ogromnym zainteresowaniem publiczności uroczystość odbędzie się w auli Viadriny Auditorium Maximum, Logenstraße 4, a nie jak pierwotnie planowano w Sali Logensaal. Godzina 17.00 pozostaje bez zmian.

Więcej Drukuj

Z ogromnym żalem żegnamy Przyjaciela i Kolegę

W sobotę, 4 maja 2019 roku odszedł od nas wspaniały Kolega i Przyjaciel Krzysztof Gancarz. W Urzędzie Miejskim w Słubicach pracował od blisko sześciu lat. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy, pomocny. Jego śmierć jest dla nas wstrząsem. Trudno ją pojąć, a jeszcze trudniej się z nią pogodzić. Ale nie umiera ten, kto żyje w pamięci i sercach innych. Ty Krzysiu, w naszych myślach pozostaniesz na zawsze, bo dobrych ludzi po prostu się pamięta. Bliskim Krzysztofa składamy najszczersze kondolencje. Kochani, łączymy się z Wami w bólu, ale też deklarujemy wszelką możliwą pomoc.
Burmistrz Mariusz Olejniczak oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Słubicach, a także Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński wraz z radnymi

Więcej Drukuj

74.rocznicę zakończenia II wojny światowej będziemy świętować z wojskiem

W środę 8 maja 2019 roku Gmina Słubice zaprasza mieszkańców na pokaz sprzętu wojskowego. Gościć będziemy żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy od 11.00 do 14.00, na placu przy dworcu autobusowym (ul. Akademicka 1) będą prezentować m.in. rosomaka i inne pojazdy wojskowe, którymi dysponuje polska armia.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 189/2019 Burmistrza Słubic z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 175/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 kwietnia 2019 r. w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziałów stanowiących własność Gminy Słubice w lokalu mieszkalnym, oraz w sprawie wyrażenia zgody na zmianę wysokości udziałów i wyrażenia z

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 174/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 kwietnia 2019 r. zmieniające zarządzenie w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziału stanowiącego własność Gminy Słubice w lokalu mieszkalnym, powstałym w wyniku przebudowy nieruchomości wspóln

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 173/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 kwietnia 2019 r. w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziału stanowiącego własność Gminy Słubice w pomieszczeniu mieszkalnym, powstałym w wyniku przebudowy nieruchomości wspólnej i ułamkowej cz

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 171/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 kwietnia 2019 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości - lokalu mieszkalnego stanowiącego zasób Gminy Słubice, przeznaczonego do sprzedaży w formie bezprzetargowej na rzecz najemcy wraz ze sprzedaż

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 170/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 kwietnia 2019 r. w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziału stanowiącego własność Gminy Słubice w pomieszczeniach mieszkalnych, powstałych w wyniku przebudowy nieruchomości wspólnej i ułamkowe

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 169/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 kwietnia 2019 r. w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziału stanowiącego własność Gminy Słubice w lokalu mieszkalnym, powstałym w wyniku przebudowy nieruchomości wspólnej i ułamkowej części gr

Więcej Drukuj

2 i 3 maja to ważne daty w polskim kalendarzu!

Przed nami majówka, którą wielu z nas będzie spędzać rekreacyjnie. Warto jednak pamiętać, że w tych dniach obchodzimy w Polsce dwa ważne święta. 2 maja to od 2004 roku Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja wspominamy uchwalenie, w 1791 roku, Konstytucji 3 maja. Autorami Konstytucji byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj.

Więcej Drukuj

3 maja nie może Was tam zabraknąć!

Wiosna w pełni, nadchodzi majówka, a to znak, że już czas na tradycyjny festyn majowy, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez w naszym mieście. W tym roku zapraszamy na jubileuszową, dwudziestą już edycję tego wydarzenia! Startujemy o 14.00, na boisku przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawny "rolniczak"), a do udziału jak zwykle zapraszamy całe rodziny.

Więcej Drukuj

Dzień Europy? Świętujmy razem!

Symulacja posiedzenia Parlamentu Europejskiego z udziałem 70 polskich i niemieckich uczniów, spotkanie biskupów z obu stron Odry, którzy rozmawiać będą o chrześcijańskiej odpowiedzialności za pokój, interaktywny rajd pieszy po Frankfurcie i Słubicach, a nawet polsko-niemiecki kurs tańca i hip-hop na granicy...to tylko część propozycji, jakie Dwumiasto przygotowało dla swoich mieszkańców, żeby uczcić wspólnie, 9 maja, kolejny Dzień Europy.

Więcej Drukuj

Przywitaliśmy nowych sołtysów i podziękowaliśmy odchodzącym

Podczas czwartkowej sesji (23 kwietnia) burmistrz Mariusz Olejniczak i radni pogratulowali wyboru osobom, które w kadencji 2019-2024 będą stać na czele sołectw.
Od 10 do 16 kwietnia mieszkańcy wsi wybierali swoich przedstawicieli. W Drzecinie sprawy sołectwa, na kolejną kadencję, powierzyli Ryszardowi Świderskiemu, w Golicach Rafałowi Mazurkowi, w Kunicach Ewie Guzik, w Rybocicach Jerzemu Siedlarzowi, a w Nowych Biskupicach Zbigniewowi Ziętkowi. W Pławidle sołtysem została Sylwia Lisiak, w Kunowicach Paweł Sokołowski, w Lisowie Andrzej Zbrożek, w Starych Biskupicach Sylwia Wieliczko, w Nowym Lubuszu Jonatan Stawarski, a w Świecku Henryk Gocki.

Więcej Drukuj

Biskupi z Polski i Niemiec będą dyskutować o chrześcijańskiej odpowiedzialności za pokój

Katolickie Centrum Studenckie w Słubicach zaprasza na polsko-niemieckie spotkanie biskupów, które odbędzie się 9 maja, w Dniu Europy, w Kościele Pokoju we Frankfurcie. W dyskusji na temat: „O chrześcijańskiej odpowiedzialności za pokój. W 80 lat po napaści niemieckiej i zapoczątkowaniu drugiej wojny światowej” wezmą udział m.in. Ks. prof. Henryk Muszyński, Prymas Senior Polski oraz duchowni z Niemiec.

Więcej Drukuj

Starosta podziękował burmistrzowi i radnym za milion złotych na powiatową drogę

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Słubicach zapadła decyzja o przyznaniu dotacji celowej dla powiatu słubickiego na modernizację drogi z Nowych Biskupic do Rzepina. Radni poparli w tym temacie burmistrza Mariusza Olejniczaka (dwie osoby wstrzymały się od głosu), za co serdecznie podziękował obecny na sesji starosta Leszek Bajon. 1 mln zł z budżetu gminy pokryje część wkładu własnego, jakim musi dysponować starostwo, żeby zrealizować tę inwestycję, która będzie realizowana w ramach projektu unijnego. Starosta podkreślił, że nie po raz pierwszy gmina pomaga powiatowi. W końcówce ubiegłego roku, dzięki m.in. wsparciu ze strony gminy (350 tys. zł), powiatowy szpital dostał nową karetkę.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na termomodernizację budynków Słubickiego Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach.

Ogłoszenie BZP nr 541442-N-2019 z dnia 2019-04-25 r.

UWAGA!
Załącznik nr 7 do SIWZ oraz załącznik numer 8 do SIWZ (projekty budowlano-wykonawcze) znajdują się pod linkami:

http://www.slubice.pl/dokumenty/2019termo/zal7termo.zip

http://www.slubice.pl/dokumenty/2019termo/zal8termo.zip

Więcej Drukuj

facebook google plus one