Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

W Słubicach gościmy przedstawicieli naszego partnerskiego miasta z Ukrainy

Nikolai Noha, mer Szostki i jego zastępca Elena Krawczenko oraz reprezentacja zespołu Szarm przyjechała do Słubic, żeby wziąć udział z nami w Miejskim Święcie Hanzy. – Jestem u was po raz drugi i widzę, że przez ostatnie cztery lata, jakie minęły od poprzedniej mojej wizyty, miasto jeszcze bardziej wypiękniało – chwalił mer. Był też pod wrażeniem współpracy z Frankfurtem. – To niesamowite, że dwa kraje tworzą jedno miasto – podkreślał. Dodał, że takie wzorce chciałby przenieść na pogranicze ukraińsko-rosyjskie.

N. Noha spotkał się z przedstawicielami różnych słubickich instytucji i firm, odwiedził też słubicką cerkiew. - Słubice to prawdziwie europejskie miasto – podkreślał. Gdy on w czwartek nawiązywał nowe kontakty w Słubicach, młodzież z Szostki pojechała na wycieczkę do Berlina. Dziś grupa wypoczywa na rancho w Drzecinie. Ciekawy program przygotował dla nich sołtys Ryszard Świderski. Mer N. Noha po południu, razem z burmistrzem Tomaszem Ciszewiczem, będą jeszcze gośćmi audycji na żywo, nadawanej ze Słubic, w Radiu Zachód. Opowiedzą m.in. o współpracy obu miast. Szostka jest miastem partnerskim Słubic od 2008 roku. Słubiczanie będą też mieli okazje podziwiać występy grupy Szarm z solistą Chóru Narodowego Ukrainy Igorem Antoniewiczem. Występować oni będą m.in. w sobotę o 12.30, na małej scenie, która stanie nad Odrą.

Autor: Beata Bielecka | 14 lipca 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one