Czytać? Pewnie, że tak! - namawiają bibliotekarki

W piątek 8 czerwca w słubickiej bibliotece, od 10.30 do 12.30, będzie można wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam”. - Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. Dodatkową atrakcją tego dnia będą konkursy, zabawy animacyjne oraz tańce, a to wszystko będzie prowadzone przez aktorów Teatru EDU-ARTIS z Krakowa - zachęcają do udziału słubickie bibliotekarki.

Tego dnia uczniowie z całej Polski będą czytać - bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. Przeczytają swoją ulubioną książkę gdzie chcą i jak chcą. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku 459 tys. osób). Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami poszczególnych akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje.

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytających do bicia rekordu masowego czytania książek. Grupy zorganizowane prosimy o kontakt tel. 95 758 23 72 lub osobisty.

Zespół BPMiG w Słubicach